444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Karne Stresine Dikkat!

27 Ocak 2014

2015 - 2016 eğitim ve öğretim yılı 10 Haziran Cuma günü sona eriyor.

Yaz tatili, karnesi iyi notlarla dolu olan öğrenciler ve aileleri için mutlu bir dönemi, zayıf notlara sahip çocuklar ve aileleri içinse tam tersi bir durum oluşturuyor.

Uzmanlar, ailelerin karne zamanlarında çocuklarına yaklaşımının büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor. Ailenin davranışlarının çocuklarının psikolojisi üzerinde çok etkili olduğunu vurgulayan uzmanlar, özellikle karne döneminde çocukların daha hassas oldukları için notları nasıl olursa olsun çocuklara bağırıp çağırmak yerine, ılımlı bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Karnesi zayıf olan çocuklara bağırmanın, dövmenin ya da cezalandırmanın olumsuz sonuçlar doğuracağına, bu davranışların çocukları başarısızlıklara daha çok iteceğine dikkat çeken uzmanlar, bu türde yaklaşımlar yerine çocukların neden başarısız olduğunun altındaki sebepleri araştırarak çözüm bulmaya çalışmanın, ılımlı yaklaşarak çocuklara destek olmanın ve başarı için birlikte çalışmanın çocukların ruh sağlığı açısından çok daha yararlı olacağının altını çiziyor. 

Çocuklara karne zamanları baskı uygulamak, diğer arkadaşlarıyla kıyaslamak ve aşağılamak yerine, küçük ödüller koyarak ve desteğinizi hissettirerek başarıya ulaşmasını sağlamak gerekir.
 

Yarı Yıl Tatilini Verimli Geçirmek İçin Tüyolar

Yıl boyunca ders çalışan çocuklar güzel bir tatili hak ediyor. Uzmanlar tatilin verimli geçmesi için ailelere önerilerde bulunuyor.
 

 • Çocukların tatil boyunca sürekli bilgisayar başında oturması, yeni dönem başladığında okul hayatına adapte olmasını zorlaştıracaktır.
   
 • Tatil döneminde mevcut eksiklikler üzerine alternatif çalışmalar yapılmalıdır.
   
 • Tatil programı belli çizgilerle hazırlanmalıdır. Bu programın dinlenme, eğlenme ve ders çalışma aktivitelerini barındırması gerekir.
   
 • Tatil boyunca mutlaka çocuklara vakit ayrılmalı, birlikte kitap okumalı, verilen ödevleri yapmaya teşvik edilmelidir.
   
 • İnternet ve TV karşısında geçirdiği vakit takip edilmelidir.
   
 • Çocuklar sinema ve tiyatro gibi aktivitelere katılmalıdır.
   
 • Tatil döneminde çocukların belli saatlerde spor aktivitelerine katılması da yararlı olacaktır.
   

Tüm çocuklara iyi tatiller. 

Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.