Karne Stresine Dikkat!

2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılı 10 Haziran Cuma günü sona eriyor.

Yaz tatili, karnesi iyi notlarla dolu olan öğrenciler ve aileleri için mutlu bir dönemi, zayıf notlara sahip çocuklar ve aileleri içinse tam tersi bir durum oluşturuyor.

Uzmanlar, ailelerin karne zamanlarında çocuklarına yaklaşımının büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor. Ailenin davranışlarının çocuklarının psikolojisi üzerinde çok etkili olduğunu vurgulayan uzmanlar, özellikle karne döneminde çocukların daha hassas oldukları için notları nasıl olursa olsun çocuklara bağırıp çağırmak yerine, ılımlı bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Karnesi zayıf olan çocuklara bağırmanın, dövmenin ya da cezalandırmanın olumsuz sonuçlar doğuracağına, bu davranışların çocukları başarısızlıklara daha çok iteceğine dikkat çeken uzmanlar, bu türde yaklaşımlar yerine çocukların neden başarısız olduğunun altındaki sebepleri araştırarak çözüm bulmaya çalışmanın, ılımlı yaklaşarak çocuklara destek olmanın ve başarı için birlikte çalışmanın çocukların ruh sağlığı açısından çok daha yararlı olacağının altını çiziyor. 

Çocuklara karne zamanları baskı uygulamak, diğer arkadaşlarıyla kıyaslamak ve aşağılamak yerine, küçük ödüller koyarak ve desteğinizi hissettirerek başarıya ulaşmasını sağlamak gerekir.
 

Yarı Yıl Tatilini Verimli Geçirmek İçin Tüyolar

Yıl boyunca ders çalışan çocuklar güzel bir tatili hak ediyor. Uzmanlar tatilin verimli geçmesi için ailelere önerilerde bulunuyor.
 

 • Çocukların tatil boyunca sürekli bilgisayar başında oturması, yeni dönem başladığında okul hayatına adapte olmasını zorlaştıracaktır.
   
 • Tatil döneminde mevcut eksiklikler üzerine alternatif çalışmalar yapılmalıdır.
   
 • Tatil programı belli çizgilerle hazırlanmalıdır. Bu programın dinlenme, eğlenme ve ders çalışma aktivitelerini barındırması gerekir.
   
 • Tatil boyunca mutlaka çocuklara vakit ayrılmalı, birlikte kitap okumalı, verilen ödevleri yapmaya teşvik edilmelidir.
   
 • İnternet ve TV karşısında geçirdiği vakit takip edilmelidir.
   
 • Çocuklar sinema ve tiyatro gibi aktivitelere katılmalıdır.
   
 • Tatil döneminde çocukların belli saatlerde spor aktivitelerine katılması da yararlı olacaktır.
   

Tüm çocuklara iyi tatiller. 

Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

İş Bankası Sağlık Sigortası

İş'te Nefes Sağlık Sigortası

İş Bankası sağlık sigortası, "İş’te Nefes Sağlık Sigortası" ile...acil sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız durumunda, acil cerrahi ve acil yatış, oda-yemek-refaketçi, yoğun bakım ve...ambulans hizmetleri teminat altına alıyor. İş Bankası sağlık sigortası için Anadolu Sigorta’dan teklif alabilirsiniz....Sigortam.net,
özel sağlık sigortası için avantajlı seçenekler sunar.

İş’te...Nefes Sağlık Sigortası Avantajları:

Sağlık beyanında bulunulmasına gerek kalmadan, poliçe süresince bir kez kullanılmak...kaydıyla 8 günlük Yurtdışı Seyahat Sigortası poliçesi hediye edilir, Tercihe...göre 2 farklı teminat içeren 2 farklı paket sunulur, Acil durumda karşılaşılacak acil cerrahi yatış, acil dâhili yatış,...oda-yemek-refakatçi, yoğun bakım ve ambulans giderlerini kapsayan toplam 10.000 TL teminatlı "İş’te Bir Nefes Sağlık Sigortası"...paketi için yıllık sadece 125 TL prim ödenir, İş’te Özel Bir Nefes Sağlık Sigortası paketinde ise, aynı tedavi giderleri...için teminat tutarı 30.000 TL’ye yükselirken yıllık toplam 200 TL prim ödenir. Sigortam.net’ten özel sağlık sigortası teklif formunu doldurarak;
 • Anadolu...Sigorta’nın en uygun sağlık sigortası fiyatlarına ulaşır,
 • 3 dakikada anlaşmalı sigorta şirketlerinin fiyatlarını...karşılaştırır,
 • Bütçenize en uygun özel sağlık sigortasını satın alabilirsiniz.
Sigortam.net üzerinden...özel sağlık sigortası başvurusu yaparak Anadolu Sigorta için en uygun özel sağlık...sigortası fiyatlarına ulaşabilirsiniz.