Karne Stresine Dikkat! | Sağlık Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Karne Stresine Dikkat!

2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılı 10 Haziran Cuma günü sona eriyor.

Yaz tatili, karnesi iyi notlarla dolu olan öğrenciler ve aileleri için mutlu bir dönemi, zayıf notlara sahip çocuklar ve aileleri içinse tam tersi bir durum oluşturuyor.

Uzmanlar, ailelerin karne zamanlarında çocuklarına yaklaşımının büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor. Ailenin davranışlarının çocuklarının psikolojisi üzerinde çok etkili olduğunu vurgulayan uzmanlar, özellikle karne döneminde çocukların daha hassas oldukları için notları nasıl olursa olsun çocuklara bağırıp çağırmak yerine, ılımlı bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Karnesi zayıf olan çocuklara bağırmanın, dövmenin ya da cezalandırmanın olumsuz sonuçlar doğuracağına, bu davranışların çocukları başarısızlıklara daha çok iteceğine dikkat çeken uzmanlar, bu türde yaklaşımlar yerine çocukların neden başarısız olduğunun altındaki sebepleri araştırarak çözüm bulmaya çalışmanın, ılımlı yaklaşarak çocuklara destek olmanın ve başarı için birlikte çalışmanın çocukların ruh sağlığı açısından çok daha yararlı olacağının altını çiziyor. 

Çocuklara karne zamanları baskı uygulamak, diğer arkadaşlarıyla kıyaslamak ve aşağılamak yerine, küçük ödüller koyarak ve desteğinizi hissettirerek başarıya ulaşmasını sağlamak gerekir.
 

Yarı Yıl Tatilini Verimli Geçirmek İçin Tüyolar

Yıl boyunca ders çalışan çocuklar güzel bir tatili hak ediyor. Uzmanlar tatilin verimli geçmesi için ailelere önerilerde bulunuyor.
 

 • Çocukların tatil boyunca sürekli bilgisayar başında oturması, yeni dönem başladığında okul hayatına adapte olmasını zorlaştıracaktır.
   
 • Tatil döneminde mevcut eksiklikler üzerine alternatif çalışmalar yapılmalıdır.
   
 • Tatil programı belli çizgilerle hazırlanmalıdır. Bu programın dinlenme, eğlenme ve ders çalışma aktivitelerini barındırması gerekir.
   
 • Tatil boyunca mutlaka çocuklara vakit ayrılmalı, birlikte kitap okumalı, verilen ödevleri yapmaya teşvik edilmelidir.
   
 • İnternet ve TV karşısında geçirdiği vakit takip edilmelidir.
   
 • Çocuklar sinema ve tiyatro gibi aktivitelere katılmalıdır.
   
 • Tatil döneminde çocukların belli saatlerde spor aktivitelerine katılması da yararlı olacaktır.
   

Tüm çocuklara iyi tatiller. 

Sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortası paketlerine bir kaç dakika içerisinde ulaşmak ve size özel teklifinizi almak için özel sağlık sigortası başvuru formumuzu doldurun. Tüm sorularınız için Sigortam.net uzmanlarına 7/24 ulaşmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 


Benzer İçerikler

Çocuk Sağlık Sigortası Nedir?

Çocuklarınıza özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, onları kendi poliçenize dahil edeceğiniz ek teminatlar ile koruma altına alabilirsiniz.

Devamını Oku

Kış Hastalıklarına Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 7 Besin

İçerdikleri antioksidanların etkisiyle bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, sağlıklı beslenmenizi destekleyecek 7 besini sizin için bir araya getirdik.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesabı ve Ödemeleri

Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliği ile “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ilk defa Türkiye’de uygulanmaya başladı. 

Devamını Oku