Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Motorlu kara taşıtları sınıfına giren tüm araçların, modellerine ve yıllarına göre kasko değeri değişmektedir. Kasko sigortası yaptırmak istediğinizde aracınızın değerini bilmeniz ve kasko bedelinizi bu değer üzerinden hesaplatmanız gerekmektedir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta poliçeniz düzenlenirken aracınızın kasko değeri esas alınmaktadır. Sonradan eklenmiş aksesuarlar varsa, bunların bedeli aracın kasko değerine dahil edilmez. 
 
 
Kasko için araç değeri belirlemeye ve kasko poliçelerinin düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay “kasko değer listesi” hazırlanmaktadır. 
 
 
Bu kasko değer listesi tavsiye amaçlı olup, aracınız için sigorta yaptırma esnasındaki piyasa şartlarına göre belirlenen araç kasko değerinin altında ve üzerinde sigorta yapılabilir. Aracınızın kasko bedelinin nasıl belirlendiğini öğrenmek için "Yeni Kasko Sistemi ve Araç Rayiç Bedel Belirleme" yazımızı mutlaka inceleyin.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Kasko Fiyatlarını Etkileyen 5 Sebep!

Kasko fiyatlarını etkileyen sebepleri öğrenin, kasko poliçenizi daha uyguna satın alın. Üstelik Sigortam.net'ten en iyi fiyat garantisi ile kaskonuzu yaptırın.

Devamını Oku

Eşdeğer Parça Nedir?

Eşdeğer parça kullanımı, sigortalıların kafasına takılan soru işaretlerindendir. Araç sigortalarına göre eşdeğer parça uygulamalarını görmek için tıklayın!

Devamını Oku

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Devamını Oku