444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Motorlu kara taşıtları sınıfına giren tüm araçların, modellerine ve yıllarına göre kasko değeri değişmektedir. Kasko sigortası yaptırmak istediğinizde aracınızın değerini bilmeniz ve kasko bedelinizi bu değer üzerinden hesaplatmanız gerekmektedir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta poliçeniz düzenlenirken aracınızın kasko değeri esas alınmaktadır. Sonradan eklenmiş aksesuarlar varsa, bunların bedeli aracın kasko değerine dahil edilmez. 
 
 
Kasko için araç değeri belirlemeye ve kasko poliçelerinin düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay “kasko değer listesi” hazırlanmaktadır. 
 
 
Bu kasko değer listesi tavsiye amaçlı olup, aracınız için sigorta yaptırma esnasındaki piyasa şartlarına göre belirlenen araç kasko değerinin altında ve üzerinde sigorta yapılabilir. Aracınızın kasko bedelinin nasıl belirlendiğini öğrenmek için "Yeni Kasko Sistemi ve Araç Rayiç Bedel Belirleme" yazımızı mutlaka inceleyin.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Kasko Sigortasında Rizikonun Gerçekleşmesi Durumunda Sigortalının Yükümlülükleri

Kasko sigortasında rizikonun yani riskin gerçekleşmesi durumunda sigortalıya düşen sorumlulukları öğrenin, hasar durumunda zararınız karşılansın.

Devamını Oku

Pert Araç Bildirimi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Hasar durumlarında en çok merak edilen konulardan biri de pert araç bildirimi için gerekli belgeler.

Devamını Oku

Araç Sigorta Fiyatları Ne Kadar?

En uygun araç sigorta fiyatları sigorta sorgulama işlemiyle Sigortam.net'te. Hemen teklif alın ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortanıza kolayca ulaşın.

Devamını Oku