Kasko Fiyatlarını Yükselten 6 Sebep

İster özel işler ister ticari amaçlar için trafikte bulunan araçlar birçok riskle karşı karşıyadır. Bu riskler kişilerden, araçlardan veya dış etkenlerden kaynaklı yaşanabilir. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek her zaman mümkün olmayabilir fakat önlem alınabilir. Bu önlemlerin başında ise araç kaskosu gelir.

Bugün internetin gelişimi ile birlikte çok daha kolaylaşan sigortacılık işlemleri sayesinde kasko sigortanıza hızla sahip olabilir, pek çok sigorta teklifini değerlendirmeye alabilirsiniz. Eskiye oranla karışık sigorta işlemleri bir hayli kolaylaşsa da değişen, yükselen, düşen kasko fiyatları hala merak konusu.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var kasko poliçenizi alırken ödediğiniz kasko bedelini ne için ödediğinizi bilirseniz, adımlarınızı daha doğru atabilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Onlarca kasko teklifi arasından en doğru ve en uygun kaskoya sahip olmak için kasko teminatlarınızın neleri kapsayacağının, bu güvencelere karşılık fiyatların ne kadar olabileceğinin farkında olmak önemli.

Bu yüzden kaskonuza dahil edeceğiniz ek teminatlar konusunda da detaylı olarak inceleme yapmalısınız. İhtiyacınızı olmayan ek teminatları almak, kasko primlerinizi yükseltecektir.

Kasko primleriniz sizin elinizde olmayan sebeplerle de yükselebilir. Bu sebepleri öğrenmek, kasko fiyatlarınızı düşürmenize yardımcı olacaktır.

Kasko Fiyatlarını Yükselten Sebepler

  1. Yüksek motor gücü olan araçlar daha fazla kaza yapma riski taşıdığı için ödeyecekleri kasko bedeli daha yüksek olabilir.
  2. Bazı modellerin ve markaların kasko primi daha yüksek olabilmektedir. Bunun nedeni; yüksek tamir masraflarına maruz kalmalarında dolayı riski yüksek araçlar olarak kabul görmesi.
  3. Klasik veya spor araçların da tamir masrafları yüksek olacağı için daha fazla kasko bedeli ödemesi gerekebilir.
  4. Trafik sicili, hız ihlalleri de kasko fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur. Çünkü; yüksek risk grubu içerisinde yer alırlar.
  5. Aracın trafiğe çıktığı bölge de araç kasko fiyatlarını etkiler. Özellikle büyük şehirler ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde araçlar ve araç sahipleri daha fazla risk altındadır.
  6. Aracın geçirmiş olduğu hasarlarda kasko primlerini etkiler, hasar talebinde bulunulan her yıl bir sonraki yılın kasko bedelini olumsuz etkiler.

Siz de en uygun kasko fiyatlarına ulaşabilmek için Sigortam.net’e gelin, aracınızın kaskosunu şansa bırakmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Müşteri Yorumları