Kasko Ne Zaman Yapılır?

Kasko, aracınızı koruyan en önemli güvencedir. Büyük maddi kaynaklarla satın aldığınız arabanıza zarar gelmesini elbette istemezsiniz. Bu durumda riski beklemeden yani iş işten geçmeden sigorta yaptırmalısınız.

Kasko için en doğru zaman aracınız aldığınız andır. Trafiğe çıkmadan önce mutlaka sigortanız olmalıdır. Ehliyetinizi yeni almış ve araç kullanmayı yeni öğreniyor olabilirsiniz. Bu durumda yakın mesafelere gitmeyi tercih edeceksinizdir. Fakat trafiğe çıktığınız her an riskle burun burunasınızdır ve bunun bilinciyle hareket etmeniz gerekir.

Özellikle yeni araç kullanıcılarının buna daha fazla dikkat etmesi gerekir. Trafikteki en küçük hareketler bile yanlış hatta tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Aracınızı park ederken ya da park yerinden çıkarırken bile risk altındasınızdır.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Diyelim ki çok iyi bir sürücüsünüz ve bu güne kadar da hiç kaza yapmadınız. Aracınız ise oldukça bakımlı durumda ve araba bakımını ihmal etmiyorsunuz. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sayısı oldukça fazlayken ve bu kazaların sebebinin daha çok sürücüden kaynaklandığını biliyorken önlem almamak ihmallıktır. Çünkü bu sürücüler trafikte çok fazla olduğu için sizin de karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Aracınızı kısa süreliğine park ettiğiniz bir yerde bile hasar almanız mümkündür. Dolayısıyla kasko yaptırarak kafanızın ve bütçenizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalara “İnternetten Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilecekler” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kaskonun Yararları Nelerdir?

  • Kasko, trafikte seyir halindeyken, beklerken ya da park durumunda aracınıza gelebilecek zararları maddi olarak güvence altına alır.
  • Satın aldığınız poliçenin limit ve teminatlarına bağlı olarak hasar durumunda çok az ücret öder ya da hiç ödeme yapmazsınız.
  • Satın alacağınız ek teminatlara göre ek risklerde de aracınız koruma altında olur. Bu ek teminatlar deprem, sel, terör olayları, grev, kemirgen hayvanların verdiği zararlar vs. birçok riski kapsar.
  • Küçük primler sayesinde büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz.

Zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın, risk durumunda mağdur olmayın. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten 2 dakikada kasko hesaplama yapın, en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın telefonda sigorta uzmanlarımızın yardımıyla kaskonuzu 7/24 satın alın.

Müşteri Yorumları