Kasko Poliçe Yenilemesi için Püf Noktalar

Alacağınız kasko ürününün; kasko çeşitlerine ( dar kasko, genişletilmiş kasko, kasko) bağlı olarak değişen teminatları, fiyatları olduğu gibi kasko yenileme konusu da bazı değişkenlere bağlıdır.

Kasko poliçe yenilenmelerini etkileyen ise temelde 3 farklı başlık var. Bunlardan ilki; sigorta sahibinin sigorta şirketine olan bağlılığıdır.

Bu bağlılık; müşterinin tatmini ile de doğru orantılıdır. Kasko müşterisi ilgili sigorta şirketinden memnunsa ve gönül bağı hissi duyuyorsa; burada sadakat söz konusudur. Bu noktada sigorta şirketleri kendilerine bağlı olduklarını bildikleri müşterilerine bazı kolaylıklar ve indirimler sunacaktır. Kasko poliçesi yenilemelerinde bu indirimlerden yaralanabilmek sigorta sahipleri için bir ayrıcalık olacaktır.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kasko Poliçelerine Hasarsızlık İndirimi Etkisi

Kasko poliçesi yenilemelerinde büyük indirim sağlayacaklardan biri de hasarsızlık indirimleridir ve bu indirim sigorta ettirenin takip etmesi gereken bir değişkendir, yani sigorta sahibinin sorumluluğundadır. Hasarsızlık indirimi, özellikle kaskoda önemli bir indirimdir.

Bir poliçe dönemini hasarsız tamamlamak ve sigorta şirketinden bir tazminat etmemek, sigorta şirketleri için ciddi derecede olumu bir durumdur. Sigorta şirketleri hasarsızlık indirimlerini, müşterilerini bir şekilde ödüllendirmiş olurlar.

Hasarsızlık indirmlerinin oranları ise yıldan yıla yeniden hesaplanır, hesaplama yapılırken ise her yıl aldığınız hazarsızlık indirimi etkili olacaktır. Hasarsızlık yılları arttıkça uygulunan indirimleri de artacaktır. Hasarsızlık indirimi oranları ise sigorta şirketlerinin kendi politikaları, risk analizleri ve sektördeki yerlerine göre farklılaşır.

Hasar yaşanması ve sigorta şirketinden hasar ödemesi talep edilmesi durumunda ise hasarsızlık indirimi hakkı kaybedilebilir ya da indirim oranı düşer. Hasarı bulunmayan kişiler ise bu durumdan etkilenmeyecek, hasarsızlık indirimi devam edecektir. Bunun dışında kasko limitleri içerisinde kalması koşulu ile bazı sigorta şirketleri hasarsızlık indirimi hakkını ufak hasarlar için koruyabilir.

Bütün bu detaylarla sürücüleri, araç kasko sahibi olması için verilen avantajlar dışında bir önemli nokta da; kasko poliçesi yenilemenin bir zamanı ve sınırı olmamasıdır. Zorunlu olan ve belli bir zamanda yenilenmesi gereken trafik sigortasından bu yönüyle ayrılan kaskoya araç sahipleri dilediği zaman ulaşabilir. Böylece maddi durumu henüz kasko için yeterli olmayan araç sahipleri, maddi durumlarının yeterli duruma gelmesi halinde kaskolarına sahip olabilir.

Öncesinde kaskosu olanlar için ise bu durum biraz daha farklıdır özellikle hasarsızlık indirimine sahip olanlar için. Çünkü; uzun süre yenilenmeyen kasko poliçeleri hasarsızlık indirimini kaybedeceklerdir, kasko primlerindeki bu avantajı kaçırmamak adına yaptırmış olduğunuz kaskonun yenilenmesini çok geciktirmeyin deriz.

Siz de uygun kasko primlerine sahip olabilmek için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin eğer kasko yenileme döneminiz geldiyse; hasarsızlık indiriminizi kaybetmemek ve aracınızı diğer araçlara karşı korumak adına yenilemenizi unutmayın. Unuturum diyorsanız; poliçe yenileme formunuzu doldurun ya da 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, size hatırlatsınlar.

Müşteri Yorumları