Kasko Poliçesi Devredilebilir mi? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız
Arabanızı sattığınızda veya başka bir nedenle devrettiğinizde mevcut kasko poliçesini de devredip devredemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Kasko devri mevcut kanunlara göre mümkün değildir. 
 
Kasko sigortası sadece bir kişi adına yapılmakta ve ruhsat sahibi değiştiğinde poliçe sona erdirilmektedir. Poliçede ödemesi yapılmış günler hesaplanarak sigorta sahibine iade edilmektedir. 
 
Aracın yeni sahibi dilerse kendi adına yeni bir kasko sigortası yaptırabilir. 
 
Araç devrine neden olacak diğer bir durum ise araç sahibinin vefatıdır. Böyle bir durumda araç, mevcut kasko sigortası ile birlikte mirasçılara geçmiş olur. Mirasçıların bu durumu fark ettikten sekiz gün içinde sigorta acentesine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sonrası poliçenin iptaline karar verilebilir. Bu kararı mirasçılar verebildiği gibi acente de tek taraflı olarak verebilir. İptal kararı ile kasko poliçesi fesh edilir ve sigorta ödemesi peşin yapılmış ise yeni hak sahiplerine kalan günlere ait geri ödeme yapılır. 
 
Kasko sigortaları hakkında Sigortam.net uzmanlarına danışabilir ve kendinize en uygun şartlarda ve maliyetlerdeki kaskoyu seçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimize hemen ulaşmak için tıklayın.