46.404 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

15 Milyondan Fazla Aracın Kasko Sigortası Bulunmuyor

05 Ocak 2017

Ülkemizde TÜİK’in açıkladığı verilere göre her yıl 1.3 milyondan fazla trafik kazası meydana geliyor. Kaza sayılarının bu kadar yüksek olmasına rağmen aracını ve bütçesini kasko ile güvenceye alanları sayısı ise sadece 5.6 milyon. Bu sayı trafikteki 20.8 milyon aracın 15.2 milyonuna yakınının kaza, arıza, hırsızlık, yangın gibi risklere karşı güvencesiz olarak trafikte bulunduğunu ortaya koyuyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
    

Anadolu Sigorta 2016’da Araç Başına 4.000 TL Ödeme Yaptı

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, geçen yılın son çeyreği hariç olmak üzere araç sahiplerine toplamda 650 Milyon TL’nin üzerinde hasar ödemesi yaptıklarını ifade ederek, kasko sigortasının önemine vurgu yaptı. Zorunlu olması nedeniyle trafik sigortasının en yaygın araç sigortası olduğunu belirten Oğuz, trafik sigortasının karşı ve üçüncü taraflara verilebilecek zararları teminat altına altığını hatırlatarak, kasko sigortası bulunmayan araçların kaza, arıza, hırsızlık, yangın ve daha birçok risk faktörüne karşı savunmasız olduğuna vurgu yaptı.

Anadolu Sigorta olarak sürücülerin bu gibi risklere karşı araçlarını güvence altına alabilmeleri için her bütçeye uygun kasko ürünleri sunduklarını söyleyen Oğuz, kasko sigortası bulunmayan araç sahiplerinin her yıl boş yere binlerce liralık ödeme yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Kasko Sigortalarında Hangi İl Sınıfta Kaldı?

Türkiye genelinde kasko sigortası yaptıran araç sahibi sayısının oldukça düşük olduğunu ifade eden Oğuz, bazı illerdeki sigortasızlık oranının ise çok çok yüksek seviyelerde bulunduğuna dikkat çekti.  Geçen yılın ilk 9 ayında sigortasızlık oranının en yüksek olduğu ilin %93’le Kilis olduğunu söyleyen Oğuz, Kilis’i sırasıyla Şanlıurfa ve Karaman’ın takip ettiğini vurguladı. Bu veriler doğrultusunda sigortalılık oranının en yüksek olduğu illerin ise İstanbul, Ankara ve Ardahan olduğunu ifade eden Oğuz, araç sahiplerinin birikimlerini beklenmedik büyük masraflara karşı kasko ile güvence altına almaları gerektiğini söyledi. Hem araç ve bütçesini güvence altına almak, hem de taraftarı olduğu takıma destekte bulunmak isteyen Beşiktaş, Trabzonspor ve Konyaspor taraftarlarına yönelik de kasko ürünleri hazırladıklarını belirten Oğuz ayrıca, sigortalılarının istedikleri takdirde poliçelerine yurtdışı teminatını da ekleterek, yurtdışında karşılaşabilecekleri aksiliklere karşı güvence sağlayabileceklerini söyledi.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası için Teklif Alın

Eğer aracınızı Anadolu Sigorta’nın kasko ürünlerinden biriyle sigortalatmak istiyorsanız, Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider kuruluşu Sigortam.net’ten kolayca teklif alabilirsiniz. Hemen online kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Sigortam.net Müşterilerine Daha Çok Kazandıracak

Sigortam.net web sitesi kullanıcılarının katılabildiği bir kampanya ile müşterilerine daha çok kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye'de Markalaşıp Bölge Ülkelere Açılmak İsteyen Genç Sigorta Şirketi Hangisi?

Aralık 2009 tarihinde ilk poliçesini kesen Neova Sigorta  dün gerçekleştirdiği tanışma toplantısıyla, geçen 10 ayı değerlendiriken gelecek planlarını da açıkladı.