15 Milyondan Fazla Aracın Kasko Sigortası Bulunmuyor

Ülkemizde TÜİK’in açıkladığı verilere göre her yıl 1.3 milyondan fazla trafik kazası meydana geliyor. Kaza sayılarının bu kadar yüksek olmasına rağmen aracını ve bütçesini kasko ile güvenceye alanları sayısı ise sadece 5.6 milyon. Bu sayı trafikteki 20.8 milyon aracın 15.2 milyonuna yakınının kaza, arıza, hırsızlık, yangın gibi risklere karşı güvencesiz olarak trafikte bulunduğunu ortaya koyuyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
    

Anadolu Sigorta 2016’da Araç Başına 4.000 TL Ödeme Yaptı

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, geçen yılın son çeyreği hariç olmak üzere araç sahiplerine toplamda 650 Milyon TL’nin üzerinde hasar ödemesi yaptıklarını ifade ederek, kasko sigortasının önemine vurgu yaptı. Zorunlu olması nedeniyle trafik sigortasının en yaygın araç sigortası olduğunu belirten Oğuz, trafik sigortasının karşı ve üçüncü taraflara verilebilecek zararları teminat altına altığını hatırlatarak, kasko sigortası bulunmayan araçların kaza, arıza, hırsızlık, yangın ve daha birçok risk faktörüne karşı savunmasız olduğuna vurgu yaptı.

Anadolu Sigorta olarak sürücülerin bu gibi risklere karşı araçlarını güvence altına alabilmeleri için her bütçeye uygun kasko ürünleri sunduklarını söyleyen Oğuz, kasko sigortası bulunmayan araç sahiplerinin her yıl boş yere binlerce liralık ödeme yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Kasko Sigortalarında Hangi İl Sınıfta Kaldı?

Türkiye genelinde kasko sigortası yaptıran araç sahibi sayısının oldukça düşük olduğunu ifade eden Oğuz, bazı illerdeki sigortasızlık oranının ise çok çok yüksek seviyelerde bulunduğuna dikkat çekti.  Geçen yılın ilk 9 ayında sigortasızlık oranının en yüksek olduğu ilin %93’le Kilis olduğunu söyleyen Oğuz, Kilis’i sırasıyla Şanlıurfa ve Karaman’ın takip ettiğini vurguladı. Bu veriler doğrultusunda sigortalılık oranının en yüksek olduğu illerin ise İstanbul, Ankara ve Ardahan olduğunu ifade eden Oğuz, araç sahiplerinin birikimlerini beklenmedik büyük masraflara karşı kasko ile güvence altına almaları gerektiğini söyledi. Hem araç ve bütçesini güvence altına almak, hem de taraftarı olduğu takıma destekte bulunmak isteyen Beşiktaş, Trabzonspor ve Konyaspor taraftarlarına yönelik de kasko ürünleri hazırladıklarını belirten Oğuz ayrıca, sigortalılarının istedikleri takdirde poliçelerine yurtdışı teminatını da ekleterek, yurtdışında karşılaşabilecekleri aksiliklere karşı güvence sağlayabileceklerini söyledi.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası için Teklif Alın

Eğer aracınızı Anadolu Sigorta’nın kasko ürünlerinden biriyle sigortalatmak istiyorsanız, Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider kuruluşu Sigortam.net’ten kolayca teklif alabilirsiniz. Hemen online kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en büyük ve en...iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL