2014 Araç Değer Listesi

Araç değer listesi, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından her ay aracın markası, modeli, yaşı vs. baz alınarak yayınlanan bir listedir. Bu listeden o ay eklenen yeni araçların marka ve modellerini görebilirsiniz. Listede 15 yaş ve altı olan araçlar bulunmaktadır.

Kasko değer listesi, araç kasko fiyatlarında refarans kaynağı olmaktadır. Resmi bir kaynak olan bu liste 1987 yılından bu yana yayınlanmaktadır. 2014 araç değer listesi içindeki değerleri baz alarak artık sigorta yapılmıyor.

2013 yılının Nisan ayında yeni bir kasko yasası yürürlüğe girdi. Bu yasaya göre artık araç kasko değer listesi araç kasko değerini belirlemede kullanılmıyor. Yasadan önce aracın bedeli poliçede yazardı yasadan sonra ise bu uygulama kalktı. Artık sigorta yapılırken aracın o günkü piyasa bedeli baz alınarak yapılıyor. Bu bedele araç rayiç bedeli deniyor. Hasar durumunda da aracın o günkü bedeli üzerinden ödeme yapılıyor. Dolayısıyla kasko değer listesi artık sadece bir öneri niteliği taşıyor ve bu amaçla yayınlanıyor. Konuyla ilgili detaylı bilgiye “Yeni Kasko Sistemi ve Araç Rayiç Bedel Belirleme” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Kimdir?

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), bir meslek kuruluşudur. Türkiye faaliyet gösteren sigorta şirketleri ve reasürans şirketlerinin tümünün bu kuruluşa üye olması zorunludur. Üye olma zamanı ise şirketin kurulması ve ruhsatını almasının ardından 30 gün geçmeden öncedir. TSB, sigorta şirketlerinin kontrolünü yapmakla yükümlüdür. Ayrıca şirketler arası rekabeti önlemek, dayanışmayı sağlamak ve sigortacılığın gelişimi için çalışmak da görevleri arasındadır. TSB ve görevleri hakkında detaylı bilgiyi “Türkiye Sigorta Birliği Ne Yapar?” yazımızdan alabilirsiniz.

2014 kasko değer listesinde bulunan araçların fiyat bilgilerini dikkate alarak, kaskonuzu yaptırırken yardımcı bir kaynak olarak kullanabilirsiniz. Bu listede bulunan araçlar için Sigortam.net’ten en uygun kasko sigortasına kolayca ulaşırsınız.

Sigortam.net üzerinden kasko teklifi almak son derece kolay. Araç kasko sorgulaması yaparak 2014 fiyatlarıyla araç sigorta fiyatlarına 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda, sigorta uzmanlarımızın yardımıyla satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler