2014 Araç Dünyasının En’leri

Otomobil Dünyasındaki Gelişmelerden Haberdar Mısınız?

Otomobil satışları bazen istikrarlı, bazen de inişli çıkışlı bir seyir gösterebiliyor.

2014’ün ilk 3 ayı sayısal verilerini inceleyerek en çok satılan araçları görebilir , karar aşamasında bu verilere bakarak bütçenize göre değerlendirme yapabilirsiniz.

İlk 3 ay verilerine göre Volkswagen’nin başı çektiği satışlarda başka hangi markalar “En Çok Satılan Araç Listesi”  sayfasında yer almayı başardı? 

Trafiğe katılan araçlardan kaç tanesinin kasko , kaç tanesinin trafik sigortası var? ikinci el otomobil markaları arasında, sıyrılarak en çok tercih edilen markalar hangileri oldu? Biliyor musunuz? 2014’ün otomobil dünyasındaki gelişmeleri öğrenin, adımlarınızı sağlam atın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Kazası Tehlikesinin En Fazla Olduğu İller

Aşağıdaki iller trafikteki araç sayısının en yoğun olduğu iller, dolayısıyla trafik kazası oranı ve trafik kazası tehlikesinin de en fazla olduğu iller.

Bu oranlar sizin sigortaya ne kadar ihtiyacınız olduğunu da gösteren oranlar. Eğer bu illerden birinde araç kullanıyorsanız kasko sigortanızı yaptırın, milyonlarca araç içinde güvenle seyahat edin.

Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu’nun Araç Yoğunluğu 2014 Raporu

2014 Ocak-Mart Ayı’nın En Çok Satan Modelleri

Hangi arabayı alacakları konusunda kararsız olanlar için son 3 ayın en çok satan marka ve modellerini bir araya getirdik, sizin tercihiniz hangisi?

 

Kaynak: Otomotiv Distribütörleri Derneği 2014 Ocak- Mart Raporu

2013 Yılının En Çok Satan 2. El Otomobilleri Nelerdi?

Bu yıl, hem aracını elden çıkarmak isteyenlere hem 2. el araç almak isteyenlere karşılaştırma yapma fırsatı sunacak, 2013 yılının en çok satan 2.el otomobilleri ve fiyatları listesini görmeye ne dersiniz?

Kaynak: Sahibinden.com Verileri

2014 Ocak-Mart’ın En Lüks Araçları

2014 Ocak – Mart ayında hayalini kurduğunuz, imrenerek baktığınız araçlardan kaç tane satıldı, kaç kişi bu kıskanılası otomobillerle yolculuğa çıktı? Öğrenmeye ne dersiniz?

Kaynak: Otomotiv Distribütörleri Derneği 2014 Ocak- Mart Raporu

Otomobil Dünyasındaki Rakamsal Gelişmeler

Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı Ocak-Mart Ayı Sonu İtibarıyla 255 Bin Oldu.

2014’ün ocak-mart döneminde Ocak-Mart döneminde toplam 255 bin adet taşıt aracı üretildi

2014 Ocak-Mart Ayında Geçen Döneme Göre Oranlarda Gerileme Oldu.

2014 yılı Ocak-Mart döneminde geçen yıla göre toplam otomobil satışları yüzde 22, ithal otomobil satışları ise yüzde 24, yerli otomobil satışları ise yüzde 14 oranında geriledi.

Trafiğe Kayıtlı Dizel’li Otomobil Payı

2014 yılı ilk üç ayında dizel otomobil satışlarının payı %63’e yükseldi.

Otomotik Şanzımanlı Otomobil

2014 yılı 3 aylık otomobil satış adetleri geçen yıl ile kıyaslandığında, otomatik şanzımanlı otomobil satışlarının payı %37,9’dan %45,2’ye(40.358 adet) yükseldi.

Kaynak:Otomotiv Sanayi Derneği Nisan Bülteni Verileri

Sigorta Yaptıran Otomobil Sayısı

Ocak ayı sigorta verilerine göre ise trafiğe çıkan araçların 429.559’u kasko sigortası 1.208.734 tanesi trafik sigortası yaptırdı.

Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu’nun Ocak Ayı Raporu

Ancak aracınızı asıl koruyacak olan kasko sigortasıdır, zorunlu trafik sigortası yanında kasko sigortası yaptırmayı geciktirmeyin.

Sigortam.net üzerinden araç sigorta sorgulama yaparak en uygun kasko sigortası listesine kolayca ulaşın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler