2015 Yılında En Uygun Araba Kasko Fiyatları için Önemli Noktalar

Araba almak detaylı bir süreç gerektirir. Bu süreç maddi ve manevi olarak uğraştıcı ve zaman alıcıdır. Fakat aracınızı alsanız da sorumluluklarınız bitmez. Düzenli bakımlarını yaptırmanız, onarımlarını aksatmamanız, olası risklere karşı trafik kurallarını ihmal etmemeniz gerekir.

Tüm bunların dışında bir de önüne geçilemeyen riskler ortaya çıkabilir. Trafikte tecrübesiz sürücüler oldukça fazladır. Bu sürücüler sizi kaza yaptırtmak durumunda bırakabilir. Trafiğin dışında aracınızı park ettikten sonra evinizde oturuyorken, gece uyuyorken, misafirlikte vs. her türlü durumda risk vardır. Hatta çok kısa süreliğine aracınızı park edip markete gidip döndüğünüzde bile aracınızın hasar aldığını görebilirsiniz. Bunu yapan kişi de çoktan kaçmış olabilir. Bu durumda aracınızın masraflarını da karşılamak durumunda kalırsınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

İşte kasko sigortanız varsa ödemelerin büyük bir kısmından kurtulmuş olursunuz ya da hiç ödemezsiniz. Bu oranlar satın aldığınız kasko poliçesinin teminat ve limitlerine göre değişiklik gösterir. Kasko teminatları ile ilgili “Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?” yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kasko primleri satın alım konusunda oldukça önemlidir. 2015 araba kasko fiyatlarını etkileyen kriterler ile ilgili “Kasko Fiyatlarını Etkileyen 5 Sebep!” yazımızı inceleyebilirsiniz. Öneri niteliğinde yayınlanan kasko değer listesi de sigorta şirketleri tarafında baz alınarak fiyat belirlemede kullanılabilir. En uygun fiyatlı kaskoya ulaşmak için aşağıdaki önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

2015 Araba Kasko Fiyatlarını Düşürmek için Yapılacaklar

  • Kasko sigortasının ana teminatları standarttır, değişmez. Bazı ek teminatlar ise istenilen doğrultuda poliçeye ekletilebilir. Bunlar ek prim gerektirir. Bu açıdan gerçekten sizin için risk taşıyan, ihtiyacınız olan, sık görülen teminatların seçilmesi gereklidir. Gerek duyulmayacak her teminat cebinizden fazla para çıkmasına neden olur.
  • Belli bir takım primler vardır ve her sigorta şirketinde bu primler ile oranları değişiklik gösterebilir. Örneğin hasarsızlık indirimi tüm sigorta şirketleri tarafından uygulanır. Dolayısıyla poliçenizi almadan önce yararlanılabilecek indirimlerin neler oluğunu öğrenmeniz iyi olacaktır. Kasko indirimleri ile ilgili “Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.
  • Aracınızda bulunan fabrika çıkışının dışındaki aksesuarlar ek primler ile teminat altına alınabilir. Bu aksesuarlara gelebilecek olası hasarları cebinizden karşılamak isterseniz araba kasko fiyatınız daha düşük olacaktır.
  • Sadece ucuz fiyatlı poliçeyi seçmeyin, fiyat ve poliçe şartlarını karşılaştırın. Ayrıca ilk karşınıza çıkan teklifi seçmek yerine birçok sigorta şirketinin çeşitli ürünleri arasında kıyaslama yapın. Böylece ihtiyacınıza en uygun sigortaya en uygun fiyat sunan sigorta şirketinden ulaşın.

Sigortam.net en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır. Bilgileriniz doğrultusunda bu şirketlerin size en uygun tekliflerini sunar ve online karşılaştırma olanağı sağlar. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’tin araç kasko sorgulama sayfasını ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler