444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da yine araç sigortanızı yaptırarak ya da yenileyerek güvencede olmanız gerekir. Trafikte birçok risk bulunurken önlem almadan yola çıkmak oldukça tehlikelidir. Bireysel aldığınız önlemler mutlaka olmalıdır fakat kazanın önüne geçemediğiniz durumlarda da güvencenizin bulunması gerekir. Bunu sağlayan en iyi güvence de kasko ve trafik sigortasıdır. Her iki sigortanın da kapsadığı riskler ve fiyatları değişmektedir.

Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte yaptırılmaması durumunda araç sahibi ağır cezalara maruz kalır. Zorunlu trafik sigortası kaza durumunda siz suçlu tarafsanız zarar gören tarafın masraflarını güvence altına alarak bu ödemeleri cebinizden yapmanızı önler. Kasko sigortası ise isteğe bağlı olmakla birlikte kaza durumunda aracınızın aldığı hasarları güvence altına alır. Görüldüğü gibi her iki sigorta da son derece gereklidir ve ihmal edilmemesi önemlidir.

 

2015 Trafik Sigortası ve Kasko Fiyatlarını Değiştiren Ortak Özellikler
 

 • Aracın üretim yılı araç sigortası fiyatlarını etkiler. Yeni üretilmiş ya da üretiminden uzun zaman geçmiş bir aracın sigorta fiyatı aynı olmayacaktır.
   
 • Aracın markası-modeli fiyatları yakından etkiler. Pahalı ya da ucuz bir aracın sigorta fiyatları da farklı olacaktır. 
   
 • Aracın bağlı bulunduğu şehirde trafik yoğunluğunun az ya da çok olması fiyatlar üzerinde etkilidir.
   
 • Aracın kullanımın amacının hususi ya da ticari olması sigorta fiyatlarını değiştirir.
   
 • Araç sahibinin kazaya karışıp karışmaması ve bu doğrultuda hasarsızlık indiriminin bulunup bulunmaması sigorta fiyatlarını etkiler.

Kasko fiyatlarını araçta bulunan ek aksesuarlar etkiler. Ek prim ödeyerek bu aksesuarların teminat altına alınması gerekir. Ayrıca kasko ek teminatları da fiyatı değiştirir. Dolayısıyla sadece ihtiyaç duyulacak teminatları alınması önemlidir.

Trafik sigortası fiyatlarında 2015 yılı ile birlikte bazı değişiklikler yaşanacak. Yılbaşı itibariyle trafik cezalarına yapılacak zam trafik sigortası fiyatlarını da yükseltecek. Kazaya karışanlar hasarsızlık indirimine sahip olamayacak ve sigorta fiyatları da bu kişilere yüksek sunulacak.

Araç sigortası aslında sadece fiyatlar baz alınarak yaptırılıp yaptırılmama arasında kalınmamalıdır. Çünkü risk durumunda en büyük kurtarıcıdır. Dolayısıyla kazandırdıkları ödediğiniz sigorta priminden oldukça fazladır.

Zaman kaybetmeden araç sigortanızı yaptırın, içiniz de bütçeniz rahat bir şekilde trafikte seyredin. En uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hemen online teklif alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Araç Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Araç kasko poliçesini alırken ufak detaylara dikkat edin, kaskonuzun tüm avantajları ile aracınızı ve sevdiklerinizi uygun fiyata koruyun!

Devamını Oku

2015 Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişir?

2015 araç sigortası fiyatlarını belirleyen bazı kriterler vardır. Bu kriterleri öğrenin ihtiyacınız olan sigortayı en uygun fiyatlarla alma keyfini yaşayın

Devamını Oku

Araç Sigorta Sorgulama İşlemleri

Araç sigorta sorgulama işlemleri, kasko sigortası ve trafik sigortasını kapsar.

Devamını Oku