2015 Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da yine araç sigortanızı yaptırarak ya da yenileyerek güvencede olmanız gerekir. Trafikte birçok risk bulunurken önlem almadan yola çıkmak oldukça tehlikelidir. Bireysel aldığınız önlemler mutlaka olmalıdır fakat kazanın önüne geçemediğiniz durumlarda da güvencenizin bulunması gerekir. Bunu sağlayan en iyi güvence de kasko ve trafik sigortasıdır. Her iki sigortanın da kapsadığı riskler ve fiyatları değişmektedir.

Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte yaptırılmaması durumunda araç sahibi ağır cezalara maruz kalır. Zorunlu trafik sigortası kaza durumunda siz suçlu tarafsanız zarar gören tarafın masraflarını güvence altına alarak bu ödemeleri cebinizden yapmanızı önler. Kasko sigortası ise isteğe bağlı olmakla birlikte kaza durumunda aracınızın aldığı hasarları güvence altına alır. Görüldüğü gibi her iki sigorta da son derece gereklidir ve ihmal edilmemesi önemlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

2015 Trafik Sigortası ve Kasko Fiyatlarını Değiştiren Ortak Özellikler
 

 • Aracın üretim yılı araç sigortası fiyatlarını etkiler. Yeni üretilmiş ya da üretiminden uzun zaman geçmiş bir aracın sigorta fiyatı aynı olmayacaktır.
   
 • Aracın markası-modeli fiyatları yakından etkiler. Pahalı ya da ucuz bir aracın sigorta fiyatları da farklı olacaktır. 
   
 • Aracın bağlı bulunduğu şehirde trafik yoğunluğunun az ya da çok olması fiyatlar üzerinde etkilidir.
   
 • Aracın kullanımın amacının hususi ya da ticari olması sigorta fiyatlarını değiştirir.
   
 • Araç sahibinin kazaya karışıp karışmaması ve bu doğrultuda hasarsızlık indiriminin bulunup bulunmaması sigorta fiyatlarını etkiler.

Kasko fiyatlarını araçta bulunan ek aksesuarlar etkiler. Ek prim ödeyerek bu aksesuarların teminat altına alınması gerekir. Ayrıca kasko ek teminatları da fiyatı değiştirir. Dolayısıyla sadece ihtiyaç duyulacak teminatları alınması önemlidir.

Trafik sigortası fiyatlarında 2015 yılı ile birlikte bazı değişiklikler yaşanacak. Yılbaşı itibariyle trafik cezalarına yapılacak zam trafik sigortası fiyatlarını da yükseltecek. Kazaya karışanlar hasarsızlık indirimine sahip olamayacak ve sigorta fiyatları da bu kişilere yüksek sunulacak.

Araç sigortası aslında sadece fiyatlar baz alınarak yaptırılıp yaptırılmama arasında kalınmamalıdır. Çünkü risk durumunda en büyük kurtarıcıdır. Dolayısıyla kazandırdıkları ödediğiniz sigorta priminden oldukça fazladır.

Zaman kaybetmeden araç sigortanızı yaptırın, içiniz de bütçeniz rahat bir şekilde trafikte seyredin. En uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten hemen online teklif alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta Kasko – Birleşik Kasko
HDI Sigorta Birleşik Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli...poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da...artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko...genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak...bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko...ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce...kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,

4-Ürüne Özel...Uygulamalar

Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve...teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel...ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.