2015 Kasko Fiyatları

Kasko sigortası birçok emekle sahip olduğunuz, maddi birikimler yaptığınız en önemli mal varlıklarınızdan olan arabanızı koruyan bir sigortadır. Kasko sadece hususi araçları değil ticari araçları da hasar durumunda korur.

Gittikçe artan kazalar ve dikkatsizce araç kullananların çoğalmasıyla trafik kazalarından nasibimizi almak hiç de zor değil. Kazada suçsuz olanlar da hasar görüyor. Hatta aracını kısa bir süreliğine park edenler bile döndüğünde aracını hasar almış halde bulabiliyor. Bu durumda kaskosu yoksa araç sahibi bu hasarları cebinden ödemek durumunda kalıyor. Halbuki kasko sigortası yaptırılırsa aldığınız teminatlar ve limitlere göre masrafların büyük bir kısmı sigorta güvencesinde olur. 2015 kasko fiyatlarını belirleyen bazı kriterler vardır.

Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
İhtiyacınız olan sigorta branşını seçin, en iyi fiyata 3 dakikada ulaşın!

2015 Kasko Fiyatlarını Değiştiren Etkenler
 

 • Aracın üretildiği yıl: Aracın eski ya da yeni olması kasko fiyatlarını belirleyici özelliktedir.
   
 • Aracın bağlı bulunduğu il: Bağlı bulunan ilde trafik yoğunluğunun fazla ya da az olması fiyatları etkiler.
   
 • Aracın kullanım tarzı: Aracın hususi ve ticari araç olması kasko fiyatları üzerinde farklılık yaratır.
   
 • Aracın hasar durumu: Aracın hasarlı olması ya da olmaması fiyatlar üzerinde belirleyicidir.
   
 • Aracın marka-modeli: Aracın markasının ve modelinin pahalı ya da ucuz olması kasko fiyatlarını etkiler.
   
 • Araç sahibinin yaşı-cinsiyeti: Araç sahibinin yaşı ve cinsiyeti kasko fiyatlarını değiştiren özelliklerdendir. 
   
 • Hasarsızlık indirimi: Araç sahibinin geçmişte hasar yapıp yapmamış olması kasko fiyatlarını etkiler. Hasar yapmayan sürücüler için hasarsızlık indirimi uygulanır.
   
 • Araçta bulunan aksesuarlar: Aracın standart aksesuarlarının dışında ek olarak satın alınanların kasko güvencesine alınması gerekir. Bu durum da kasko fiyatlarını etkiler.
   
 • İndirimler: Kasko poliçesinde istenen özel indirimler de kasko fiyatlarını etkileyen kriterdir.
   
 • Teminatlar: Kasko sigortasında standart olarak sunulan ana teminatların dışında ek teminatlar vardır. Ne kadar ve nasıl ek teminatların alındığı da kasko fiyatlarını etkileyen özelliklerdir.

Kasko sigortası asla keyfi olarak görülmemelidir. Beklemediğiniz bir anda aracınızın zarar görmesi sizi hem maddi hem de manevi olarak üzecektir. Fakat kaskonuzun olması kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

En uygun kasko fiyatları için araç sigorta hesaplama işlemini yapmanız oldukça önemlidir. Böylece ihtiyacınıza en uygun kaskoya en uygun fiyatlarla sahip olur, trafikte rahat edersiniz.

Benzer İçerikler