444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Yılı Kasko Sigortası Ne Kadar Değişecek?

30 Aralık 2014

Kasko sigortası zorunlu olmasa da yaptırılması araç sahibi için oldukça gereklidir. Çünkü aracınızı çalıştırdığınız andan itibaren risk altındasınız demektir.
Trafikte her türlü sürücü vardır. Ülkemizde çok sayıda kaza yaşanması ve bu kazaların büyük bir kısmının trafik kurallarını ihlal eden sürülerden oluşması aslında kaskonun ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir.

Boş park alan bulmanın günümüzde oldukça zor olması zaten kolay olmayan araç park etme esnasında bile araçların hasar almasına neden oluyor. Yaşanacak hasarların büyük ya da küçük boyutlu olup olmayacağını ise önceden kestirmek mümkün değil. Sizin için oldukça küçük görülen yanlış bir davranış altından kalkılamayacak boyutlarda masrafların çıkmasına neden olabilir. Bu masrrafların büyük bir kısmı eğer kaskonuz varsa güvence altında olacaktır. Siz de aldığınız teminatlar bazın çok az bir kısmını ödeyecek ya da hiç ödemeyeceksiniz. Dolayısıyla kaskonun fiyatına odaklanmak yerine risk durumunda size sağlayacağı faydaları düşünmeniz daha doğru olacaktır.

 ,

2015 kasko sigortası fiyatları kasko yasasında herhangi bir değişiklik olmadığı sürece belli başlı kriterler üzerinden hesaplanarak değerlendirilmeye devam edecektir.

2015 Kasko Sigortası Fiyatlarını Etkileyenler
 

 • Aracın modelinin eski ya da yeni olması fiyatlar üzerinde değişiklik yapmaktadır.
   
 • Aracın modelinin piyasa fiyatının yüksek ya da düşük olması da fiyatlarda değişikliğe neden olur.
   
 • Aracın bağlı olduğu ilde trafik yoğunluğunun fazla ya da az olması fiyatları değiştirir.
   
 • Aracın hususi olarak ya da ticari amaçla kullanılması fiyatlar üzerinde etkilidir. 
   
 • Araç sahibinin daha önce kaza yapmış ya da yapmamış olması etkilidir. Çünkü hasara karışmayan sürücünün hasarsızlık indirimi olur ve poliçe yenileme döneminde poliçe fiyatında bu indirim kullanılır.
   
 • Araç sahibinin genç ya da daha orta yaşlı olması, kadın ya da erkek olması kasko poliçesi fiyatları üzerinde etkilidir. 
   
 • Aracın orjinalinde olanların dışında sonradan ekletilen aksesuarlar kasko dahilinde değildir. Olabilmesi için ek teminatların satın alınması gerekir.
   
 • Kasko satın alırken muafiyet, tek sürücü gibi özel indirimler istenirse bu durum da kasko fiyatlarını değiştirir. İndirimlerle ilgili “Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.
   
 • Ana teminatların dışında poliçeye ekletilen ek teminatlar da ücretlidir. Dolayısıyla eklenen ek teminatın çeşidine ve sayısına göre kasko fiyatları da değişecektir.

Olası kayıplar yaşamamak için şimdiden önleminizi alın. Küçük birikimlerle büyük masraflardan kurtulun. En uygun araba kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kolay ve hızlı şekilde teklif alın. İster online isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?

15 Ekim 2014 Çarşamba

Kasko indiriminin neler olduğunu öğrenmeden sigorta yaptırmayın. İndirimden yararlanarak en uygun fiyatlarla kaskonuzu Sigortam.net'ten kolayca yaptırın.

2015 Araç Değer Listesi ile İlgili 5 Önemli Nokta

25 Aralık 2014 Perşembe

2015 Araç Değer Listesi ile ilgili önemli bilgilerden haberdar olun, kasko değer listesi ile ilgili kafanızdan soruları atarak kasko sigortanızı yaptırın.

Kışın Yakıt Tasarrufu Sağlamak için 5 Püf Nokta!

26 Aralık 2014 Cuma

Kışın aracınızın sarf ettiği efor daha fazla olur ve yakıt tüketimi de artar. Püf noktaları öğrenin az yakıtla uzun yolculuklara çıkarak bütçenizi koruyun.