2015 Yılı Kasko Sigortası Ne Kadar Değişecek?

Kasko sigortası zorunlu olmasa da yaptırılması araç sahibi için oldukça gereklidir. Çünkü aracınızı çalıştırdığınız andan itibaren risk altındasınız demektir.
Trafikte her türlü sürücü vardır. Ülkemizde çok sayıda kaza yaşanması ve bu kazaların büyük bir kısmının trafik kurallarını ihlal eden sürülerden oluşması aslında kaskonun ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir.

Boş park alan bulmanın günümüzde oldukça zor olması zaten kolay olmayan araç park etme esnasında bile araçların hasar almasına neden oluyor. Yaşanacak hasarların büyük ya da küçük boyutlu olup olmayacağını ise önceden kestirmek mümkün değil. Sizin için oldukça küçük görülen yanlış bir davranış altından kalkılamayacak boyutlarda masrafların çıkmasına neden olabilir. Bu masrrafların büyük bir kısmı eğer kaskonuz varsa güvence altında olacaktır. Siz de aldığınız teminatlar bazın çok az bir kısmını ödeyecek ya da hiç ödemeyeceksiniz. Dolayısıyla kaskonun fiyatına odaklanmak yerine risk durumunda size sağlayacağı faydaları düşünmeniz daha doğru olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

2015 kasko sigortası fiyatları kasko yasasında herhangi bir değişiklik olmadığı sürece belli başlı kriterler üzerinden hesaplanarak değerlendirilmeye devam edecektir.

2015 Kasko Sigortası Fiyatlarını Etkileyenler
 

 • Aracın modelinin eski ya da yeni olması fiyatlar üzerinde değişiklik yapmaktadır.
   
 • Aracın modelinin piyasa fiyatının yüksek ya da düşük olması da fiyatlarda değişikliğe neden olur.
   
 • Aracın bağlı olduğu ilde trafik yoğunluğunun fazla ya da az olması fiyatları değiştirir.
   
 • Aracın hususi olarak ya da ticari amaçla kullanılması fiyatlar üzerinde etkilidir. 
   
 • Araç sahibinin daha önce kaza yapmış ya da yapmamış olması etkilidir. Çünkü hasara karışmayan sürücünün hasarsızlık indirimi olur ve poliçe yenileme döneminde poliçe fiyatında bu indirim kullanılır.
   
 • Araç sahibinin genç ya da daha orta yaşlı olması, kadın ya da erkek olması kasko poliçesi fiyatları üzerinde etkilidir. 
   
 • Aracın orjinalinde olanların dışında sonradan ekletilen aksesuarlar kasko dahilinde değildir. Olabilmesi için ek teminatların satın alınması gerekir.
   
 • Kasko satın alırken muafiyet, tek sürücü gibi özel indirimler istenirse bu durum da kasko fiyatlarını değiştirir. İndirimlerle ilgili “Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.
   
 • Ana teminatların dışında poliçeye ekletilen ek teminatlar da ücretlidir. Dolayısıyla eklenen ek teminatın çeşidine ve sayısına göre kasko fiyatları da değişecektir.

Olası kayıplar yaşamamak için şimdiden önleminizi alın. Küçük birikimlerle büyük masraflardan kurtulun. En uygun araba kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kolay ve hızlı şekilde teklif alın. İster online isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam
Zurich Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko...Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır.  Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.