2015 MTV İlk Taksit Ödemesi | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 MTV İlk Taksit Ödeme Tarihi Değişti!

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) adından da anlaşılacağı üzere motorlu araç sahibi olanların ödediği bir vergidir. Yılın başında ve sonunda olmak üzere 2 kez ödenen bu verginin ödenmemesi ya da son ödeme tarihinin geçirilmesi durumunda faiz cezası ile karşılaşılır. Araç sahibinin vergisini ödememesi halinde Maliye Bakanlığı tarafınca uyarıya maruz kalır. Yine de ödeme yapmazsa banka hesaplarına haciz konur ve ödenmeyen vergileri de bu yolla alır. 

2015 MTV ilk taksit ödemesinin ay sonunun hafta sonu tatiline denk gelmesi nedeni ile 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldı. Yani bugün itibari ile araç sahiplerinin MTV’ni cezalı ödememeleri için son 8 günü bulunuyor.

2015 yılı ile birlikte birçok alanda olduğu gibi 2015 motorlu taşıtlar vergisinde de birçok önemli değişiklik yapılmıştı. Bu değişikliklere kısaca değinelim:

  

2015 MTV Zammı

Aracın yaşı ve motor hacmine bağlı olarak ödeyeceği MTV miktarı zamlandı. Çok büyük zam yaşanmayan MTV’de en düşük vergiyi 591 TL olarak, 1-3 yaş ve motor hacmi 1300 cm3 ve altı özelliğinde olan araçların sahipleri ödeyecek. En yüksek MTV ise 16 yaş ve üzeri, 4000 cm3 ve üzeri motor hacmine sahip olan araç sahipleri ödeyecek. Ödenecek miktar ise 1.667 TL olacak. Detaylı bilgi için “MTV'ye Yeni Yılda Zam Geliyor!” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 MTV Ödemesi

Bir diğer değişiklik ise MTV ödemelerine getirilen taksit uygulamasıdır. Birçok banka MTV’yi internetten ödemek isteyen sürücüler için 3 taksit kolaylığı sunuyor. Yapılan bu 3 taksit devletin yapmış olduğu 2 taksitin dışında veriliyor. Yani bir yıl içinde ödenecek olan toplam MTV miktarını 5 taksit ile rahat ödemek mümkün. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi “MTV Ödemelerinde 3 Taksit Fırsatı” yazımızdan alabilirsiniz.

MTV hesaplaması yaparak MTV'nizi indirimli ödeyebilirsiniz. MTV ödemesini zamanında yaparak fazla para ödemekten kurtulur, sıkıntılı süreçleri yaşamaktan kurtulursunuz. Arabanıza gelebilecek hasarları da cebinizden ödememek için kasko sigortası yaptırmanız son derece önemlidir. Bu sayede zararların büyük bir kısmı sigorta güvencesi altında olur. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’tin araç kasko sorgulama sayfasından kasko hesaplama yaparak online ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko teklifi alın.


Benzer İçerikler

Otomatik Vitesli Arabaların Satışı Artıyor!

Otomotiv Distribütörleri Derneği 2014'ün ilk 11 ayında toplam satılan araçları ve bu araçların içindeki otomatik vitesli arabaların payını açıkladı.

Devamını Oku

Benzin Fiyatları Düştü!

2009 yılından itibaren yüksek olan petrol fiyatlarının büyük oranda ucuzlaması akaryakıt fiyatlarının da oldukça düşüş göstermesini sağladı.

Devamını Oku

Hasar Yönetimi Önemli

Sigortam.net'ten Sompo Japan Sigorta'nın en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın.

Devamını Oku