2015’te Kasko Sigortanıza İndirimle Sahip Olun

Aracınızın kasko sigortasını ilk defa yaptıracaksanız veya kasko yenileme dönemindeyseniz, acele etmeyin. Kasko sigortanıza 2015’te çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bunun için gereken tek şeyİ kaskonuzu indirimle almanızı kolaylaştıracak etkenlerden haberdar olmak.

Kasko sigortasını ilk defa alacaklar veya yenileyecekler, en uygun kasko fiyatını bulduklarında her şeyi unutsalar da çok daha avantajlı ve kişilere özel olan kasko poliçelerine ulaşmak mümkün. Sürücünün yaşı, araba markası veya modeli, hasar geçmişi gibi değişkenler birer avantaj veya dezavantaj demek. Bütün bunlar dışında kasko poliçelerine dahil edilen teminatlar da kasko poliçelerinin fiyatlarını etkileyen önemli bir unsur.

Kasko sigortasını uyguna getirerek aracınızın yıllık giderlerinde indirim elde etmek, çok zor değil. Bunun için kasko poliçenizin detaylarını net bir şekilde size aktaran bir sigorta şirketine ihtiyacınız var. Örneğin; aracınızın yaşı büyük olduğu için risk grubu içerisinde veya geçen seneyi hasarsız geçirdiğiniz için düşük risk grubunda değerlendiriyorsunuz gibi net ifadeler, soru işaretlerinizi giderecektir. Bu ihtiyacınızı Sigortam.net ile kolayca karşılayabilirsiniz ancak yine de bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Online sigortacılığın gelişimi ve rekabet ortamının artmasıyla beraber sigorta şirketlerinin fiyatlarında değişimler olsa da kasko sigortasındaki indirimler, kasko fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Peki, kasko kapsamında değerlendirilebilecek indirimler neler?

2015 Kasko Fiyatlarında İndirim Elde Etmenin Püf Noktaları

Her bir sigorta şirketi kendi politikaları doğrultusunda avantajlı kasko paketleri sunar. Öncelikle pek çok sigorta şirketinde geçerli olan indirimlerden bahsedeceğiz.

  • Büyük şehirlerde yaşanan kaza riskleri daha fazla olacağından bu şehirlerde kasko ve trafik sigortası primleri yükselir. Buna karşın trafik yoğunluğunun az olduğu yerlerde primler düşer.
  • Kasko primlerinde oldukça fazla etkisi bulunan ve yaygın olarak bilinen indirim hakkı hasarsızlık indirimidir. Hasarsız geçirilen yıl arttıkça ödenecek kasko primleri de düşecektir.
  • Sürücülerin tercihleri doğrultusunda değerlendirebilecekleri bir diğer indirim alternatifi de muafiyet indirimidir. Muafiyet indirimi, olası hasar esnasında oluşan maddi tutarın belirli bir kısmının sigorta sahibi tarafından karşılanması anlamına gelir. Muafiyet indirimi hakkında detaylı bilgi için; ”Kaskoda Muafiyet İndirimi” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yukarıdaki indirimlerin pek çoğu yaygın olarak yararlanılabilen kasko indirimleridir. Sigorta şirketlerinin yaygınlaşması, dolayısıyla rekabetin artışıyla beraber sigorta şirketleri farklı indirim politikaları geliştirmeye başladı. Bunlar;

  • Bazı sigorta şirketleri yaş aralıklarına göre de farklı indirimler sunabiliyor. Örneğin; 18-30 yaş aralığı yüksek risk grubu içerisinde yer alan sürücülere sunulan teklifler çok daha yüksek olabiliyor,
  • Bazı meslek gruplarına özel mesleki indirimler, (öğretmenlere, öğretim üyelerine, memurlara, eczacılara, TSK mensupları ve eşlerine),
  • Uzun süredir ehliyet sahibi olanlara ehliyet indirimi,
  • Aile arabası olarak geçen otomobil modellerine farklı prim uygulaması yapılırken; hız yapmaya elverişli spor arabaların sahipleri daha fazla primle karşılaşabiliyor.

Sigortam.net ile sigorta poliçesine sahip olan kişiler bu indirimler hakkında çok daha fazla bilgi edinebilir ve  2015 kasko fiyatlarında avantajı yakalayabilir.

En uygun kasko fiyatları için 2015 araç sigorta hesaplama  işlemini yapmanız oldukça önemlidir. Böylece ihtiyacınıza en uygun kaskoya en uygun fiyatlarla sahip olur, bütçenizde de tasarruf sağlarsınız.

Benzer İçerikler