444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aile Arabası Seçiminde Dikkat Edilecekler

07 Kasım 2014

Araba satın almak uzun ve dikkatli araştırmalar yapmayı gerektirir. Büyük maddi birikimlerle alacağınız aracın beklentinizi karşılaması için dış görünüşünden iç donanımlarına kadar zaman alan bir süreçte incelenmesi gerekir. Özellikle aile arabası seçiminde bu araştırma daha derinlemesine yapılmalıdır. Bu noktada sadece sizin değil ailenizdeki diğer kişilerinde beklentileri önemlidir.

Acele ederek, önemli noktaları atlayarak araç satın almak beklentinizi karşılamayan bir araca sahip olmanıza neden olabilir. Böyle bir durumda da verdiğiniz paranın boşa gider fakat geri dönüş için de çok geçtir. Bu durum sizi maddi ve manevi olarak oldukça yıpratır.
Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamanız için hazırladığımız önerilere dikkat ederek istediğiniz araca daha kolay ulaşabilirsiniz. İkinci el araç almayı düşünenler için “İkinci El Araba Alırken Dikkat!” yazımız faydalı olacaktır.

 

Aile Arabası Seçiminde 5 Önemli Nokta
 

Aracın Güvenlik Donanımlarının Yeterli Olması

Aile arabasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenliktir. Aracınızda sadece sizin hayatınız değil, annenizin, eşinizin, çocuğunuzun vs. en yakınlarınızın da hayatı söz konusudur. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının fazlalığı da düşünüldüğünde satın alacağınız araçta sürücü ve yolcuları korumak için konulan ön, yan, perde hava yastıkları, çocuk koltuğunu bağlamak için bir donanımın bulunması, ABS, ESP ve diğer güvenlik sistemlerinin de mevcut olması gerekir.

Aracın Konforlu Olması

Alacağınız araçta ailenizin rahat yolculuk yapabilmesi için geniş ve rahat olması gerekir. Yine aynı şekilde bagajının fazla eşya alacak şekilde geniş olması önemlidir. Yine araç içinde de eşya gözlerinin fazla olması önemlidir.

Aracın Çevre Dostu Olması

Aileler çocuklarının geleceklerini çok fazla önemsedikleri için çevre dostu araç satın alarak bu isteklerine katkıda bulunabiliyorlar. Dolayısıyla araç seçiminde karbon emisyonuna bakmak önem taşıyor. Böylece çevreyi kirleten bir araç da satın almamış oluyorsunuz. Yine hibrit motorlu araçları tercih etmek gerekirç Bu motorların özellikleri düşük hızda az benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmasıdır. Elektrikli araçların en iyi çevre dostu olan araçlar olduğu unutulmamalıdır. Konuyla ilgili "Elektrikli Otomobiller Hayatımıza Giriyor" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili “Küçük Aileler için Ekonomik Araç Seçimi” yazımızdan da bilgi alabilirsiniz. Aracınızı ve sevdiklerinizi kasko sigortası yaptırarak koruyun. En uygun kasko fiyatlarına Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Elektrikli Otomobiller Hayatımıza Giriyor

19 Temmuz 2011 Salı
Temmuz bülteni-Bunları biliyor musunuz konusu-Elektrikli Otomobiller Hayatımıza Giriyor

Küçük Aileler için Ekonomik Araç Seçimi

20 Ağustos 2013 Salı

Küçük aileler için konfor, güvenlik, yakıt tüketim ve tasarım açısından ihtiyaç ve bütçeye en uygun araç seçimi için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

İkinci El Araba Alırken Dikkat!

20 Şubat 2014 Perşembe

Kullanılmış bir aracı alırken ince eleyip sık dokumak gerekir. Seçimlerinizde yardımcı olacak maddeleri sizin için sıraladık.