Aile Arabası Seçimi | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aile Arabası Seçiminde Dikkat Edilecekler

Araba satın almak uzun ve dikkatli araştırmalar yapmayı gerektirir. Büyük maddi birikimlerle alacağınız aracın beklentinizi karşılaması için dış görünüşünden iç donanımlarına kadar zaman alan bir süreçte incelenmesi gerekir. Özellikle aile arabası seçiminde bu araştırma daha derinlemesine yapılmalıdır. Bu noktada sadece sizin değil ailenizdeki diğer kişilerinde beklentileri önemlidir.

Acele ederek, önemli noktaları atlayarak araç satın almak beklentinizi karşılamayan bir araca sahip olmanıza neden olabilir. Böyle bir durumda da verdiğiniz paranın boşa gider fakat geri dönüş için de çok geçtir. Bu durum sizi maddi ve manevi olarak oldukça yıpratır.
Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamanız için hazırladığımız önerilere dikkat ederek istediğiniz araca daha kolay ulaşabilirsiniz. İkinci el araç almayı düşünenler için “İkinci El Araba Alırken Dikkat!” yazımız faydalı olacaktır.

 

Aile Arabası Seçiminde 5 Önemli Nokta
 

Aracın Güvenlik Donanımlarının Yeterli Olması

Aile arabasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenliktir. Aracınızda sadece sizin hayatınız değil, annenizin, eşinizin, çocuğunuzun vs. en yakınlarınızın da hayatı söz konusudur. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının fazlalığı da düşünüldüğünde satın alacağınız araçta sürücü ve yolcuları korumak için konulan ön, yan, perde hava yastıkları, çocuk koltuğunu bağlamak için bir donanımın bulunması, ABS, ESP ve diğer güvenlik sistemlerinin de mevcut olması gerekir.

Aracın Konforlu Olması

Alacağınız araçta ailenizin rahat yolculuk yapabilmesi için geniş ve rahat olması gerekir. Yine aynı şekilde bagajının fazla eşya alacak şekilde geniş olması önemlidir. Yine araç içinde de eşya gözlerinin fazla olması önemlidir.

Aracın Çevre Dostu Olması

Aileler çocuklarının geleceklerini çok fazla önemsedikleri için çevre dostu araç satın alarak bu isteklerine katkıda bulunabiliyorlar. Dolayısıyla araç seçiminde karbon emisyonuna bakmak önem taşıyor. Böylece çevreyi kirleten bir araç da satın almamış oluyorsunuz. Yine hibrit motorlu araçları tercih etmek gerekirç Bu motorların özellikleri düşük hızda az benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmasıdır. Elektrikli araçların en iyi çevre dostu olan araçlar olduğu unutulmamalıdır. Konuyla ilgili "Elektrikli Otomobiller Hayatımıza Giriyor" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili “Küçük Aileler için Ekonomik Araç Seçimi” yazımızdan da bilgi alabilirsiniz. Aracınızı ve sevdiklerinizi kasko sigortası yaptırarak koruyun. En uygun kasko fiyatlarına Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.


Benzer İçerikler

Hangi Durumlarda Sigorta Şirketi Hasarı Eksik Karşılar?

Sigorta şirketinizin hasarınızı tam olarak karşılaması için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Devamını Oku

2016’da Kaskonuzu En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Vakit kaybetmeden aracınızı ve bütçenizi güvence altına alın. Fiyatlar mı? Sigortam.net müşterileri kasko sigortasına en iyi fiyat garantisi ile sahip olur. 

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Ekim 2013

Ekim 2013 Araç Kasko Değer Listesi ile aracınızın güncel kasko bedelini Sigortam.net’in güncel kasko değerleri sayfasından kolayca öğrenin.

Devamını Oku