444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aile Otomobili Nasıl Seçilir?

Otomobil almaya karar veren her insanın kafasında bir sürü soru işareti beliriveriyor. Hangi marka alsam, ne renk alsam, hangisi bütçeme uyar… Evli ve çocuklular için ise bu soru işaretleri; kasko sigortası ile beraber çok pahalıya mal olur mu, kaç valiz sığar, çocuğun yiyeceklerini muhafaza eder mi gibi sorulara dönüyor.

Genellikle gençken kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda seçilen spor arabalar, evlenince dört kapılı arabalara; çocuk sahibi olunca ise çocuklar düşünülerek geniş arabalara bırakıyor kendini. Yaşantıyla büyüyen araba rengine de bazen eşler bazen çocuklar karar verir oluyor.

Yapılan araştırmalar aile otomobili seçerken kişilerin ilk baktıkları özellikler sırası ile güvenlik, bagaj hacim boyutu ve rahatlık. Bu özelliklerin ardından araba içindeki ufak tefek eşya gözleri, soğuk muhafaza bölmesi gibi detay geliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aile Otomobili Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle küçük bebeğiniz varsa, arabada bebek koltuğu  bulundurma yasasını dikkate alın ve herşeyden önce bebek koltuğu alın. Bebek koltuk sığdıktan sonra yanındaki yetişkin rahatça hareket edebilmelidir.

Bebeğiniz varsa arka koltukta hava yastığı olmamasına özen gösterin. Eğer öyle bir model alacaksanız; arka koltuktaki hava yastığını bir şekilde pasif duruma getirin ki çocuğunuz zarar görmesin. Önce ufaklıkların güvenliği!

Güvenlik sonra büyük bir aile olmanın gereklerinden çok eşya sorunu geliyor elbette. Bagaj hacmi, ufak tefek şeyleri koymaya yarayan artı bölmeler ailelerin otomobil seçerken dikkate alacağı olmazsa olmazlardan.

Özellikle uzun ve bunaltıcı yolculuklarda nefes almak adına bir şeyler tüketmek istemeniz tabi ki doğal. Soğuk hava bölmesi araçların uzun seyahatlerde hem sizin hem sevdiklerinizin ihtiyacını karşılamakta üstlerine yoktur.

Otomobil içinde hem ailenizin hem kendinizin rahatını düşünmek en doğal hakkınız. Böyle olunca  doğal olarak hem arabanın hacmi hem araba boyutu büyüyor.

Bütün bunlardan önce her şeyden önce güvenlik ve sigorta geliyor. Otomobilizin kasko sigortası işlemini geciktirmeyin, güvenli yolculuğun huzurunu yaşayın. Sigortam.net‘ in kolaylıklarından hızla yararlanmak, kasko değer listesi ve sigorta sorgulama yapmak için hemen araç bilgilerinizi girin.


Benzer İçerikler

Fiat Aegea Ekim Ayında Satışa Çıkıyor

Yaklaşık 3 yıldır merakla beklenen Fiat Aegea Ekim ayında satışa çıkıyor. Peki üretimi Türkiye'de yapılacak olan Aegea'nın satış fiyatı ne kadar olacak?

Devamını Oku

Araç Viteste mi Yoksa Boşta mı Daha Çok Yakıt Tüketir?

Yakıt tüketiminde vitesin önemi büyüktür ancak araç viteste mi yoksa boşta mı daha çok yakıt tüketir sorusunun cevabı ile ilgili tartışmalar sürmektedir.

Devamını Oku

Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği 5 İlginç Limuzin Modeli!

Mutlaka herkes bir limuzin sahibi olmak ister. Fakat bu limuzinler standart limuzinlerden bambaşka. Dış ve iç görünümü bir arabadan çok daha fazlasını taşıyor.

Devamını Oku