Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Araç aküsü ne kadar kaliteli olursa olsun, her akünün belli bir ömrü vardır. Akülerin zaman zaman sorun çıkarması, ömrünün dolmaya başladığının göstergesidir.

Araç akülerinin ömrü; aracın elektrik kullanımına, aracın park edilmesi durumuna, hava koşullarına ve aracın uzun müddet çalıştırılmaması gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Araç sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri de araç aküsünün bitmesidir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Bu yüzden, özellikle soğuk kış günlerinde yolda kalmamak ve sizi zor durumda bırakacak sürprizlerle karşılaşmamak adına aracınızın aküsü bir sinyal vermese bile ara sıra akü bakımı yapmalı, yaptırmalısınız.

Üstelik kalorifer ve silecek gibi sistemlerin bu mevsimde sıklıkla kullanımı sebebiyle akülere daha çok yükleneceği için akü süresi kısalabilir. Akülerin zamanından önce bitmesini tetikleyen bazı durumlar vardır.

Akü bitiminde önemli olan panik olmadan, yapabileceklerinizi düşünmektir. Yarı yolda kalmanıza neden olacak akü sorunlarının nedenlerini ve akü takviyesinde dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Hangi Yanlışlıklar Akünün Bitmesine Neden Olur?
 

 • Aküye en çok zarar veren durumlardan biri aracı ve aracın aksamları çalışır durumda bırakmaktır.
   
 • Araç aküsüne zarar veren bir diğer durum araç çalışmıyorken farları açık bırakmak veya unutmaktır. Bu durumda araç aküsü 4-5 saat içerisinde bitebilir.
   
 • Aracın çok uzun süre çalıştırılması gibi çalıştırılmaması da akünün ömrünü kısaltır. 

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır. Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
 • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
 • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
 • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
 • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
 • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
 • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
 • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Her zaman akü takviyesi yapabileceğiniz bir araç bulamayabilirsiniz. Bu durumda aracınızı tamir noktasına götürecek çekiciden veya kaskonuz kapsamındaki yol yardım teminatını kullanabilirsiniz. 

Ancak yol yardım teminatının her kaskoda bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Yol yardım teminatı için talepte bulunmanız gerekir. Yol yardım teminatı güvencesini alan sürücüler yolda kalma durumları başta olmak üzere pek çok duruma karşı güvence verir. Yol yardım teminatının detayları için "Kaskoda Yol Yardım Teminatı Nedir?" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yolda kalmaların önüne geçebilmek, bütçenizi riske atabilecek durumlara karşı hazırlıklı olmak için araç sigortaları ve kasko fiyatları konusunda Sigortam.net’ten destek alabilir, dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        
Yeni Ehliyet Sınavı Uygulamaları

Yeni ehliyet sınavı sistemi ehliyet almayı...zorlaştıracak uygulamaları beraberinde getiriyor.

kasko İndirimleri 2019

Kasko İndirimleri 2019 Nelerdir?

Kasko teminatlarından vazgeçmeden alternatif kasko indirimleri 2019...seçeneklerinden yararlanmak istemez misiniz? Peki kasko indirimleri 2019 avantajları nelerdir? Hangi...şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? 2019 kasko indirimleri hakkında merak ettiklerinizi...sizler için yazımızda bir araya getirdik. Kasko indirimleri 2019Kasko, zorunlu olmayan araç sigortası...olarak geçer fakat kasko yaptırmamanın riskleri oldukça fazladır. Bir kaza sırasında kendi aracınızda meydana gelen hasar...masraflarını, eğer kasko sigortanız yok ise kendi cebinizden ödersiniz. Yüksek hasar masraflarını ödemek yerine kasko pirimi...ödeyerek, risklere karşı önleminizi önceden alın. Kasko sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir...geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde karşılayabilmektir. Ancak kasko sigortası alırken yapılan...araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır. Yapılan...yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler, hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden...sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar teminatlarına da özen göstermelidir. Kasko alırken en çok ve...sık yapılan yanlış
kasko teminatlarından ödün vermektir. Bu...yıl bir değişiklik yapın, 2019 kasko ürünü seçerken indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek...yerine, kasko kapsamında hakkınız olan indirimleri öğrenin.

Kasko indirimleri 2019 İçin Tüyolar

Kasko...indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko...poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko...indirimleri 2019 içerisinde en yaygın olarak bilinen indirim türü hasarsızlık indirimidir. Aracına kasko...yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise hasarsızlık indiriminden...faydalanabilir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , kasko hasarsızlık indirimi...oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko...poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko meslek indirimi kapsamında bazı meslek dallarına özel...olarak indirimler sunulmaktadır: Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko...indirimine tabi tutulan meslek dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel...kasko indirimleri de sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda...avantaj elde etmenizi sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin...belirli bir oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir. Muafiyet indiriminden...faydalanmak isteyen sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara...varan oranlarda ciddi bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu...nedenle aracınızın kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize...dikkat etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir. Sigorta sektörünün her geçen...gün yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye...başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle: • 30 yaşının üstündeki sigortalılara...yaş indirimi, • Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için "Kaskoda Tek Sürücü İndirimi" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz.) • En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi, • Peşin ödeme indirimi, • Alarm...indirimi, Kasko indirimleri 2019, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük...hayatın koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru...teminatlarla uygun kasko poliçesi sahibi olmak kolay! Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2019 kasko fiyatları hakkında...teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta...danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL