Anadolu Sigorta 2014’ün İlk Yarısını Lider Tamamladı

Türk sigorta şirketleri arasında öncü olan Anadolu Sigorta, 2014 senesi başında yakaladığı sigorta primi artışlarını 2014’ün ilk yarısında da devam ettirmeyi başardı. Sigorta şirketlerinin denetleyicisi Türkiye Sigorta Birliği tarafından açıklanan sonuçlara göre; Anadolu Sigorta, 2014 yılının birinci çeyreğini de aştıktan sonra belirlenen 6 aylık rakamlarda da sigorta primi üretimlerinde liderliğini korudu.

12,01 pazar payı bulunan Anadolu Sigorta, yaklaşık 1.593 milyon liralık prim üretimi ile geçen yılın aynı dönemine göre nominal düzeyde 19, 45 oranında primleri arttırdı.

Sigorta primi üretiminde reel artışın %10’a ulaştığını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Musa Ülken, prim artışında tüketicinin Anadolu Sigorta’ya olan güveninin rolünün büyük olduğuna dikkat çekti.

 

2013 yılının ilk 6 ayında 1.333.878.943 TL olan prim üretimini 2014’ün aynı döneminde 1.593.377.664 TL’ye ulaştıklarını belirten Ülken, ortaya çıkan bu prim artışının Anaolu Sigorta’nın sektördeki pozisonu ve gücünü en doğru şekilde ortaya koyduğunu ifade etti.

Anadolu Sigorta, toplam üretimin dışında kara, hava ve su araçları ve nakliyat sorumluluk ve genel sorumluluk branşlarında da sigorta primlerinde ilk sırada yer almayı başardı.

Anadolu Sigorta Hakkında

1925’ten bu yana tüketicilerine hizmet sunan, Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi Anadolu Sigorta kasko, zorunlu trafik sigortası, özel sağlık sigortası yanında kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, tarım ve hukuksal koruma alanlarında hizmet vermeye devam ediyor.

Sektörde yerini uzun yıllardır koruyan Anadolu Sigorta’nın sigorta ürünlerine sahip olmak için dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirin dilerseniz de 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Kaynak: Sigorta Gündem

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL