444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Araç Servislerinin Avantajları

31 Aralık 2014

Sigorta şirketleri kasko güvencesi ile birlikte, aracın tamirini hızlandıracak hizmetleri de kasko kapsamında vermektedir. Bu hizmetlerden biri de ‘’anlaşmalı araç servisleri’’ uygulamasıdır. Sigorta şirketleri, sigortalılara hızlı ve kaliteli bir hasar hizmeti sunabilmek adına otomotiv sektöründeki firmalar ile onarım anlaşmaları yapmaktadır.

Anlaşmalı servis uygulamasıyla amaç; sigorta şirketlerinin anlaştığı yetkili otomotiv servisleri aracılığıyla bilgi ve belge gerekliliklerini minimum seviyeye indirerek hasarları sigortalıların parasal ödeme kaygısına düşmeden mümkün olduğunca her türlü bilgiyi sigortalılara iletebilmektir. 

Ancak önemli olan herhangi bir anlaşmalı servisten hizmet almak değildir, haklarınızın bilincinde olan ve araç tamiri için en iyi hizmeti veren anlaşmalı servislerleriyle çalışmak kritiktir. Bu nedenle anlaşmalı servisten çok sizin ve aracınız için en doğrı işlemleri yapacak sigorta şirketiyle işbirliği içinde olmalısınız. 

  

Yeterliliğini ve kalitesini belgelerle kanıtlayan araç servisleriyle çalışan sigorta şirketleri, hasarınızın en kısa sürede sonuçlanmasında yardımcı olacak, her türlü bilgi ve belgeyi sizin yerinize tamamlatacaktır.

Şirketlerin anlaşmalı olduğu servis ve olmadığı servis arasında ciddi farklar bulunur. Anlaşmalı araç servislerinde pek çok hizmet ücretsiz şekilde alınabilirken, anlaşmasız olan servislerde yapılan tamirlerin ücretini sigortalının kendisi öder. 

Anlaşmalı araç servislerinden hizmet almak her anlamda avantaj sağlar.

Anlaşmalı Araç Servisleriyle Çalışmanın Sağladığı Avantajlar
 

 • Yaygın anlaşmalı araç servisleri ağına sahip sigorta şirketlerinden kasko yaptıran sürücüler, yaşadıkları hasarları kısa sürede telafi edebilecekleri gibi bütçelerinde tasarruf sağlayabilirler. 
   
 • Anlaşmalı servisler ile eksper çağrılması ve hasar dosyasının takibi gibi zaman alan süreçlerin yönetimini servisler yapar. 
   
 • Anlaşmalı servislerde sigortalıların yapması gereken tek işlem aracınızın tamirinden sonra teslim alma formunun imzalanmasıdır. Anlaşmasız servislerde ise yapılacak işlemler sigortalının sorumluluğundadır ve işlemlerin ödemesi sigorta yaptıran kişiye aittir.
   
 • Anlaşmalı araç servisleri kurumsal ve kaliteli hizmet gerçekleştirir, araç onarımlarını sorunsuz yapar.
   
 • Anlaşmalı araç servisleri kasko güvencesini destekleyen hizmetlerdir. Araç sigorta türlerinden hangisi olursa olsun, sigorta almadan önce sigorta şirketlerinin hizmetlerini sorgulamak faydalı olacaktır. Çünkü; şirketlerin sunduğu hizmetler değişiklik gösterir. Bir sigorta şirketinin anlaşmalı araç servisinin yaygın olması, o şirkete sigortamızı yaptırmak için iyi bir nedendir.

Kasko kapsamındaki hizmetleri değerlendirebilmek için Sigortam.net’in araç kasko sorgulama formunu doldurarak kasko teklifi alın. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Okumaya Devam Edin

Anlaşmalı ve Anlaşmasız Servis Arasındaki Fark Nedir?

04 Şubat 2014 Salı

Şirketlerin anlaşmalı olduğu ve olmadığı servisler arasında önemli farklar vardır. Anlaşmalı servisler birçok hizmeti ücretsiz sunarken, anlaşmasız servislerde işlem yaptırırken masrafları sigortalı öder. 

Kasko Sigortasında Asistans Hizmeti

30 Ekim 2014 Perşembe

Asistans teminatı; sigorta şirketi ve kasko ürününe bağlı olarak farklılık içermektedir. Aracın kaza, arıza, tam veya kısmi zarara uğraması sonucu kullanılamayacak duruma gelmesiyle devreye girer.

Başlıca Araç Asistans Hizmetleri

11 Kasım 2014 Salı

Kasko ürününü mevcut veya potansiyel müşterilere sunan sigorta şirketleri, asistans hizmetleri sayesinde de müşteri memnuniyetine katkı sağlıyor.