444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anlaşmasız ve Anlaşmalı Araç Servis Arasındaki Fark

20 Şubat 2015

Kasko sigortasının sunduğu avantajlarda kasko kapsamındaki ek hizmetlerin payı yadsınamaz. Özellikle anlaşmalı araç servisleri uygulaması ile hasar sürecinin telafisi sürücülerin sırtına yük olmaktan çıkıyor.

Sigorta şirketlerinin her marka ve model araca uygun hizmet sunan anlaşmalı araç servisleri sayesinde araç tamirleri hızlıca gerçekleşiyor.

Hasar sonrası sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu servislerden hizmet alınması durumunda, sigortalılar herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan yol almaya devam edebiliyor.

Peki, neden özellikle anlaşmalı araç servislerine yönelmeli? Anlaşmalı araç servislerine yönelmeniz için 6 geçerli sebebi bir araya getirdik.

 

Anlaşmalı Servislerine Yönelmek için 6 Sebep
 

 • Anlaşmalı servis uygulaması ile belge ve bilgi iletişimi en aza indirgenerek hasarlarınızın tamir edilmesi hızla sağlanır,
   
 •  Aracınızın hasar durumuyla ilgili her türlü bilgi doğrudan alınabilir,
   
 • Geniş bir anlaşmalı araç servisi ağı olan sigorta şirketinden kasko almanız durumunda, tercih seçeneğiniz oldukça fazla olur ve cebinizden para çıkmadan araç tamiri gerçekleştirilir.
   
 • Oldukça zorlu ve zaman alan bir dizi süreç olan hasar takibi, anlaşmalı servisler aracılığıyla sizin adınıza yapılır,
   
 •  Araç onarımları kurumsallığından ve kalitesinden emin olduğunuz anlaşmalı araç servisleriyle en doğru şekilde yapılır,
   
 • Normal şartlarda araç tamirinin gerçekleşmesi için bir dizi işlem gerekirken, anlaşmalı araç servislerinin avantajlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken kasko poliçenizin geçerli olduğu anlaşmalı servislere aracınızı götürüp hasar ihbarında bulunmaktır.


Anlaşmalı ve Anlaşmasız Araç Servisi Ayrımı

"Peki, kasko anlaşmasız servislerden alınan hizmetleri karşılamıyor mu?" diye düşünebilirsiniz, elbette karşılıyor ancak anlaşmalı araç servisleri ve anlaşmasız araç servisleri arasında fark bulunuyor.

Anlaşmalı servislerlerden hizmet alırken cebinizden hiçbir şekilde bir ücret çıkmıyor, anlaşmasız servislerde ise işlem yaptırırken masrafları sigortalılar ödüyor. Tamir için ödenen ücret sonradan kasko aldığınız şirketten talep ediliyor.

Siz de kapsamı ve verdiği ek hizmetleriyle sürücülere büyük avantaj sağlayan kasko sigortasına Sigortam.net ayrıcalığıyla sahip olmak için araç kasko sorgulama formunu doldurarak kasko teklifi alın, hasar sürecinde yalnız kalmayın. Dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Okumaya Devam Edin

Servislerde Yapılan Yanlış Uygulamalar

17 Nisan 2014 Perşembe

Güvenerek gittiğiniz otomobil servislerinde yanlış uygulamalar yapılıyor olabilir, bu yöntemleri öğrenerek önlemlerinizi alın.

Neden Anlaşmalı Araç Servisi Tercih Etmeli?

17 Aralık 2014 Çarşamba

Sigortam.net’in kasko kapsamındaki anlaşmalı araç servislerinden destek alabilmek için kasko sorgulama formundan kasko teklifi alın!

Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Araç Servislerinin Avantajları

31 Aralık 2014 Çarşamba

Şirketlerin anlaşmalı olduğu servis ve olmadığı servis arasında ciddi farklar bulunur. Anlaşmalı araç servislerinde pek çok hizmet ücretsiz alınabilir.