Antika Otomobili Yenileme

Senelerdir aynı aracı kullanan ve aynı araca kasko sigortası yaptıran antika araba hayranları için paslanmış, çizilmiş, eskimiş arabanın yeniden göz alıcı hale gelmesi kadar tatmin edici bir durum olamaz.

Bunun için gerçekten arabanızın değerini bilecek mağazalar arayarak işe başlamalısınız, alalade otomobil servisi gerçek değerini bilemez. Piyasa araştırmalarına başlayın ve bilgi edinin. 

Ancak işe kendiniz girecekseniz aracınızın garajı ya da bahçesi olmalı,gece çalışacaksanız elektrik kaynağına yakın bir yer seçmeniz tavsiye edilir. Üzerine işaretler koyabileceğiniz raflar kurun böylece arabanızdan parçaları söktükçe ayırdığınız raflara yerleştirecek, tekrar bir araya getirirken paniğe kapılmadan düzenli şekilde montajı tamamlayabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Parçaları Bağımsız İnceleyin

Arabayı oluşturan tüm parçaları, kaputu, bagaj kapağını ve küçük parçaları sökün, sizi zorlayacak parçalar için makine yağı kullanabilirsiniz.

Ancak motoru oluşturan parçalar için çok daha dikkatli olmalısınız. Elinizde her ebatta anahtar, çekiç ve pense bulunmalı ki iç malzemeleri sökerken detaylı çalışabilin. Hangi parçayı nerden çıkardığınızı not etmek panik olmanızı önleyecektir, parçaları gruplandırmayı unutmayın.

Parçaları Bir Araya Toplama

Bakım sonrasında montaja geçerken zarar görmüş parçalara kaynak yapmanız gerekebilir. Kapıları, çamurlukları temiz tutmaya özen gösterin. Gerekli durumlarda boya yaptırın.

Motor bileşenlerini yerleştirirken bir bilene, işin uzmanına danışmakta fayda var; neticede antika arabalarm odern arabalara oranla daha hassas parçaları içeriyor. Eğer renkte değişikliğe gitmek istiyorsanız iç parçaları yerleştirmeden boyama işini aradan çıkarmalısınız.

Arka ve ön farlardaki lambalarınızı değiştiştirin. Araç için modern ancak dayanıklı malzemeler seçerken aracınızın özgünlüğümü bozmayacak sistemler kurmaya özen gösterin. Bunu gerçekleştirirken çatlak parçaları ve camları da elden geçirin.

Aracın içini yenilemek ise işin en zevkli kısmı çünkü dilediğiniz şekilde yenileyebilir, zevkinize uygun kaplatabilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken dekorasyonu aracın modeline ve yapıldığı yıla bağlı yenilemek.

Özenle bakımını yapıp yenilediğiniz, pahalıya mal olan antika aracınızı korumak için zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yapmayı ya da kasko yenilemeyi unutmayın.

Araç kasko sigortası yaptırarak aracınızın değerini koruyabilir ve parça değişimlerini avantajlı olarak yaptırabilirsiniz. Dilerseniz Kasko fiyatları için en iyi seçeneklere www.sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak tek bir formla dilerseniz  444 24 00 nolu telefon numaramızdan ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL