Araba Çalınması Durumu | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Çalınması Durumunda Yapılması Gerekenler

Ülkemizde çok sık karşılaştığımız durumlardan biridir oto hırsızlığı. Dolayısıyla aracını park ettiği yerde bulamama korkusu tüm araç sahibinde vardır.

Araba çalınması durumunda neler yapmanız gerektiğini bilirseniz, hasar tazminatınızı tam olarak ve zamanında alır, ayrıca sıkıntı da yaşamaktan kurtulmuş olursunuz. Tabii bunun için aracınızın sigortalı olması gerekir. Sigorta uzmanlarımız 7/24 sizlere sigorta hizmeti sunmaktadır.

Aracınızın kasko sigortasını Sigortam.net aracılığıyla satın almanız durumunda "çalınma" ihbarınızı 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri bölümümüze yapabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigortalı Aracın Çalınması Durumunda Yapılacaklar:
 

 • En yakınınızda bulunan karakola hemen gidin ve tutanak tutturun.
   
 • Aracınızın çalındığını hemen sigorta şirketinize veya aracı kuruma bildirin.

Oto hırsızlığında hasarın meydana gelmesinden itibaren yasal olarak bekleme süresi 30 gündür. Bu süre içinde aracınız bulunamazsa;
 

 •  Arabanızın bulunamadığını mutlaka sigorta şirketinize bildirin.
   
 • Sigorta şirketinizden Hırsızlık Masası, Karakol ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne aracınızın bulunup bulunamadığını soran bir yazı yazmasını isteyin.
   
 • Bu yazıyı karakol ve oto hırsızlık masasına ilettikten sonra cevabını yazılı olarak alın ve şirketinize iletin.
   
 • Bu yazıların birer kopyasını aldıktan sonra Trafik Tescil Müdürlüğü’ne gidin. Burada aracınızın trafikten silinmesi için gerekli bazı işlemler vardır onları tamamlayın ve  aracınız için "çalınmıştır" ibaresiyle kaşelenmiş ruhsatı alın.
   
 • Aracınızın vergi borçlarını da kapattıktan sonra aldığınız tüm evrakları sigorta şirketinize teslim edin.
   

Dosyanız sigorta şirketi tarafından incelendikten sonra, gerekli kontrol ve onaylardan geçer ve sonrasında poliçenizde yer alan teminatlara uygun şekilde araç değeri tarafınıza ödenir.

Sigortam.net üzerinden araç kasko hesaplama yaparak en uygun araç kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 danışın.


Benzer İçerikler

Kasko Değer Listesi Hakkında Merak Edilenler

Kasko Değer Listesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını öğrenin, kasko sigortası hakkındaki soru işaretlerine son verin.

Devamını Oku

Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz

Aracınızın periyodik bakımları için servise götürmeniz şart olsa da bazı küçük bakımları kendiniz yaparak zorunlu haller dışındaki ücretlerden kurtulabilirsiniz.

Devamını Oku

Bagaj Filesi Ne İşe Yarar?

Özellikle çocuklu aileler, çocukların oyuncakları gibi küçük parçaları arka camın önüne koymakta sakınca görmezler. Ancak ani bir frenle öne doğru fırlayacak küçük bir oyuncak veya bir çantanın etkisi yüzlerce kiloya, basit bir kutu mendilin etkisi de onlarca kiloya eşit olacaktır.

Devamını Oku