Araba Çalınması Durumu | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Çalınması Durumunda Yapılması Gerekenler

Ülkemizde çok sık karşılaştığımız durumlardan biridir oto hırsızlığı. Dolayısıyla aracını park ettiği yerde bulamama korkusu tüm araç sahibinde vardır.

Araba çalınması durumunda neler yapmanız gerektiğini bilirseniz, hasar tazminatınızı tam olarak ve zamanında alır, ayrıca sıkıntı da yaşamaktan kurtulmuş olursunuz. Tabii bunun için aracınızın sigortalı olması gerekir. Sigorta uzmanlarımız 7/24 sizlere sigorta hizmeti sunmaktadır.

Aracınızın kasko sigortasını Sigortam.net aracılığıyla satın almanız durumunda "çalınma" ihbarınızı 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri bölümümüze yapabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigortalı Aracın Çalınması Durumunda Yapılacaklar:
 

 • En yakınınızda bulunan karakola hemen gidin ve tutanak tutturun.
   
 • Aracınızın çalındığını hemen sigorta şirketinize veya aracı kuruma bildirin.

Oto hırsızlığında hasarın meydana gelmesinden itibaren yasal olarak bekleme süresi 30 gündür. Bu süre içinde aracınız bulunamazsa;
 

 •  Arabanızın bulunamadığını mutlaka sigorta şirketinize bildirin.
   
 • Sigorta şirketinizden Hırsızlık Masası, Karakol ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne aracınızın bulunup bulunamadığını soran bir yazı yazmasını isteyin.
   
 • Bu yazıyı karakol ve oto hırsızlık masasına ilettikten sonra cevabını yazılı olarak alın ve şirketinize iletin.
   
 • Bu yazıların birer kopyasını aldıktan sonra Trafik Tescil Müdürlüğü’ne gidin. Burada aracınızın trafikten silinmesi için gerekli bazı işlemler vardır onları tamamlayın ve  aracınız için "çalınmıştır" ibaresiyle kaşelenmiş ruhsatı alın.
   
 • Aracınızın vergi borçlarını da kapattıktan sonra aldığınız tüm evrakları sigorta şirketinize teslim edin.
   

Dosyanız sigorta şirketi tarafından incelendikten sonra, gerekli kontrol ve onaylardan geçer ve sonrasında poliçenizde yer alan teminatlara uygun şekilde araç değeri tarafınıza ödenir.

Sigortam.net üzerinden araç kasko hesaplama yaparak en uygun araç kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 danışın.


Benzer İçerikler

Hasarsızlık Koruma Teminatı Nedir?

Kaskoya uygun fiyatlarla sahip olmak isteyenler için kurtarıcı olan hasarsızlık koruma teminatının oranı %65'lere kadar çıkabiliyor.

Devamını Oku

MTV Ödemeleri Yapılmadığında Ne Olur?

Motorlu Taşıtlar Vergisi tüm araç sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu bir araç vergisidir. MTV ödemesinin yapılmaması ciddi yaptırımlara neden olur.

Devamını Oku

LPG’li Araç Sahipleri Mayıs Ayına Dikkat!

Aracında otogaz sistemi bulunanlar, dikkat! Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Mayıs ayında yeni bir düzenleme için çalışma başlattı. 10 yıldan eski otogaz sistemleri sökülecek. 
 

Devamını Oku