444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Farı Nedir?

Araba farı aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra uyarıcı olarak da büyük önem taşır.

Özellikle gece araba kullanırken farların yakılması diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmenizi sağlar böylece olası kazaların da önüne geçilmiş olur. Bu noktada far ayarının da doğru yapılması gerekir.

Dönemeçlerde de farların açık olmasının hayati önemi vardır. Karşıdan gelen araba görünmediği için farların kapalı olması durumunda araç hiç görünmez ve olası çarpışma riski ortaya çıkabilir. Bu nedenle araba farlarının bakımına da büyük önem vermeli, gerektiğinde camları değiştirilmelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araba Far Çeşitleri
 

Xenon Farlar

Xenon ampüllerin çalışması, yüksek voltajla gerçekleşir. Uzun ömürlü olan bu farların bakımı sadece servislerde yapılır ve pahalı olduğu için genellikle lüks otomobillerde tercih edilir.

Halojen Farlar

Halojen farlar içinde bulunan tungsten flama adı verilen metalin parlaması sayesinde ışık yayar. Halojen farların ışık gücü Xenon farlara göre daha azdır. Bu farlar hem uygun olması hem de her yer e bulunması açısından çoğunlukla tercih edilirler.

Araba Farının Temizlenmesi

Araba farının içinin temizlenmesinin araç sahibi tarafından yapılması zordur. Dolayısıyla belli periyodlarda servise far temizliğinin yaptırılması gerekir. Far camlarının sararması ya da kararması durumunda ise araç sahibi kendi başına temizleyebilir. Bunu önemsemeyen araç sahiplerinin farları ışığı gerektiği güçte yansıtamayacaktır.

Far bakımınn önemli olmasının yanı sıra kasko sigortası yaptırmak da önemlidir. Herhangi bir riskle karşılaştığınızda kasko sayesinde hasarlarınız maddi açıdan güvence altında olur. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun araç sigortasına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi alın.


Benzer İçerikler

Sıfır Araba Sahibi Olmak İsteyenler İçin Mart 2016 Otomobil Kampanyaları

Mart 2016'daki en cazip otomobil kampanyaları listesini sizler için derledik. Sıfır model araba kampanyaları ile indirim fırsatından yararlanın.

Devamını Oku

En Tuhaf Park Edilmiş 6 Araba!

Araç park etmenin zor olduğunu herkes söyler ama yazımızdaki araç park etme şekillerini gördüğünüzde siz de hayretlere düşeceksiniz. Bu kadar da olmaz diyeceğiniz bu park etmelerin nasıl yapılabildiği ise merak konusu.

Devamını Oku

Kasko Sektörü İhtiyaca Uygun Ürünlerle Büyüyecek

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken büyüyen kasko sektörüne dair önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku