Araba Farı Nedir? | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Farı Nedir?

Araba farı aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra uyarıcı olarak da büyük önem taşır.

Özellikle gece araba kullanırken farların yakılması diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmenizi sağlar böylece olası kazaların da önüne geçilmiş olur. Bu noktada far ayarının da doğru yapılması gerekir.

Dönemeçlerde de farların açık olmasının hayati önemi vardır. Karşıdan gelen araba görünmediği için farların kapalı olması durumunda araç hiç görünmez ve olası çarpışma riski ortaya çıkabilir. Bu nedenle araba farlarının bakımına da büyük önem vermeli, gerektiğinde camları değiştirilmelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araba Far Çeşitleri
 

Xenon Farlar

Xenon ampüllerin çalışması, yüksek voltajla gerçekleşir. Uzun ömürlü olan bu farların bakımı sadece servislerde yapılır ve pahalı olduğu için genellikle lüks otomobillerde tercih edilir.

Halojen Farlar

Halojen farlar içinde bulunan tungsten flama adı verilen metalin parlaması sayesinde ışık yayar. Halojen farların ışık gücü Xenon farlara göre daha azdır. Bu farlar hem uygun olması hem de her yer e bulunması açısından çoğunlukla tercih edilirler.

Araba Farının Temizlenmesi

Araba farının içinin temizlenmesinin araç sahibi tarafından yapılması zordur. Dolayısıyla belli periyodlarda servise far temizliğinin yaptırılması gerekir. Far camlarının sararması ya da kararması durumunda ise araç sahibi kendi başına temizleyebilir. Bunu önemsemeyen araç sahiplerinin farları ışığı gerektiği güçte yansıtamayacaktır.

Far bakımınn önemli olmasının yanı sıra kasko sigortası yaptırmak da önemlidir. Herhangi bir riskle karşılaştığınızda kasko sayesinde hasarlarınız maddi açıdan güvence altında olur. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun araç sigortasına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi alın.


Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası, tek bir sigorta ile ihtiyacınız olan tüm sigorta teminatlarını hizmetinize sunuyor. 

Devamını Oku

Kadınların En Çok Tercih Ettiği 10 Otomobil

Kadınların kendilerini rahat hissedebilecekleri, kolay kullanabilecekleri en çok tercih ettiği 10 otomobil modelini sizler için derledik. 

Devamını Oku

Kasko Alırken Etkili Faktörler

Kasko sigortasının avantajlarını maksimum oranda değerlendirmek, en uygun araç sigortası ile sigortalanmak için kaskonuzu etkileyen faktörleri öğrenin.

Devamını Oku