Araba Fiyatlarına Zam Gelecek mi?

Son haftalarda yaşanan döviz kurundaki beklenmedik artış, otomobil fiyatlarını da vurdu. Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç, döviz kurundaki artışın etkiyisiyle Ağustos ve Eylül aylarında başlayan zamların Ekim ayında daha da artacağın belirterek, bu süreçte otomotiv sektöründe %5-6 oranında bir zammın yaşanacağını düşündüklerini söyledi.  

Artışa Kurdaki Beklenmedik Yükseliş Neden Oldu

Haziran ayındaki genel seçimler sonrasında sektörde koalisyon olabileceği yönünde bir beklentinin öngörüldüğünü ifade eden Anaç, planlamaların da bu beklentiye göre yapıldığını söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Nissan olarak kendilerinin ise biraz daha temkinli davrandıklarını ifade eden Anaç, yıl sonu için kurdaki maksimum tavan seviye olarak Euro’da 3.20, Dolar içinse 2.90 seviyesini öngördüklerini, ancak bu öngörülerinde ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararı ihtimalinin etkili olduğunu vurgulayarak, daha Ağustos ayında kurun öngörülmedik noktalara geldiğine dikkat çekti.

Yakın Zamanda Kurda Düşüş Beklenmiyor

Siyasi gelişmelere bağlı olarak kurda yaşanan beklenmedik artışın sadece son 1 ayda %9 oranında devalüasyona sebep olduğunu belirten Anaç, bu durumun maliyetlerin %9 – 10 oranında artmasına neden olduğunun altını çizerek, artan maliyetlerin de önümüzdeki günlerde zam olarak yansıyacağını söyledi. Anaç’a göre yakın zamanda kurda bir düşüş yaşanma olasılığı ise pek yok.

Zamlar Kademe Kademe Gelecek

Euro kurunun ilerleyen günlerde 3.20 TL olarak dengeleneceği yönünde bir beklentinin söz konusu olduğunu belirten Anaç, erken seçim sonrasında ciddi bir istikrar mesajının gelmesi halinde ise, kurun istenilen seviyelere gelebileceğini,  ancak bu senaryoya kadar Euro’da 3.20 TL seviyesinin iyimser bir tahmin olacağını söyledi. Anaç, tahminleri doğrultısında otomobil fiyatlarının %5 – 6 oranında artacağını, ancak bu artışın tek seferde değil, kademe kademe, zamana yayılarak gerçekleşeceğini ifade etti.  

Bütçenizi Kasko Sigortası ile Koruyun

Artan otomobil fiyatları, aynı doğrultuda oto yedek parça ve aksesuarlarında da ciddi miktarlarda artışa sebep oluyor. Bu nedenle olası bir kaza ya da arıza risklerine karşı ilerleyen günlerde daha fazla maddi yükün altına girmemek adına, mutlaka kasko sigortasınızı yaptırın. En iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanakları ile kasko teklifi almak için hemen online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mart ayında 2 puan düşüş yaşadı.

Sigortam.netKasko
ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir...önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış...yaşandı. Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya...koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin...ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak...91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında...2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye...çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk...olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç...sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem...taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart...sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş...yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü....Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir...puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart...ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl...Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta...yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı...sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye...konuştu. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak...ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*   * Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi, Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu kasko ve trafik sigortaları tekliflerine ait fiyatların değişimin genel eğilimini...göstermektedir. Fiyatlar araç yaşı ve hasar kademesi bazında farklılık gösterebilir.  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL