Araba Fiyatlarına Zam Gelecek mi?

Son haftalarda yaşanan döviz kurundaki beklenmedik artış, otomobil fiyatlarını da vurdu. Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç, döviz kurundaki artışın etkiyisiyle Ağustos ve Eylül aylarında başlayan zamların Ekim ayında daha da artacağın belirterek, bu süreçte otomotiv sektöründe %5-6 oranında bir zammın yaşanacağını düşündüklerini söyledi.  

Artışa Kurdaki Beklenmedik Yükseliş Neden Oldu

Haziran ayındaki genel seçimler sonrasında sektörde koalisyon olabileceği yönünde bir beklentinin öngörüldüğünü ifade eden Anaç, planlamaların da bu beklentiye göre yapıldığını söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Nissan olarak kendilerinin ise biraz daha temkinli davrandıklarını ifade eden Anaç, yıl sonu için kurdaki maksimum tavan seviye olarak Euro’da 3.20, Dolar içinse 2.90 seviyesini öngördüklerini, ancak bu öngörülerinde ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararı ihtimalinin etkili olduğunu vurgulayarak, daha Ağustos ayında kurun öngörülmedik noktalara geldiğine dikkat çekti.

Yakın Zamanda Kurda Düşüş Beklenmiyor

Siyasi gelişmelere bağlı olarak kurda yaşanan beklenmedik artışın sadece son 1 ayda %9 oranında devalüasyona sebep olduğunu belirten Anaç, bu durumun maliyetlerin %9 – 10 oranında artmasına neden olduğunun altını çizerek, artan maliyetlerin de önümüzdeki günlerde zam olarak yansıyacağını söyledi. Anaç’a göre yakın zamanda kurda bir düşüş yaşanma olasılığı ise pek yok.

Zamlar Kademe Kademe Gelecek

Euro kurunun ilerleyen günlerde 3.20 TL olarak dengeleneceği yönünde bir beklentinin söz konusu olduğunu belirten Anaç, erken seçim sonrasında ciddi bir istikrar mesajının gelmesi halinde ise, kurun istenilen seviyelere gelebileceğini,  ancak bu senaryoya kadar Euro’da 3.20 TL seviyesinin iyimser bir tahmin olacağını söyledi. Anaç, tahminleri doğrultısında otomobil fiyatlarının %5 – 6 oranında artacağını, ancak bu artışın tek seferde değil, kademe kademe, zamana yayılarak gerçekleşeceğini ifade etti.  

Bütçenizi Kasko Sigortası ile Koruyun

Artan otomobil fiyatları, aynı doğrultuda oto yedek parça ve aksesuarlarında da ciddi miktarlarda artışa sebep oluyor. Bu nedenle olası bir kaza ya da arıza risklerine karşı ilerleyen günlerde daha fazla maddi yükün altına girmemek adına, mutlaka kasko sigortasınızı yaptırın. En iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanakları ile kasko teklifi almak için hemen online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Audi A4 Kasko Sigortası

En uygun Audi A4 kasko sigortası...Sigortam.net’te            

  • En iyi sigorta şirketlerinden Audi A4 sigortası...teklifi alın. 
  • Audi A4 kasko fiyatlarını karşılaştırın. 
  • %45’e varan fiyat avantajlarını...yakalayın!
  • Bütçenize en uygun Audi A4 sigortasını satın alın. 

Audi A4 Kasko...Sigortası 

Audi A4 model aracınız için en uygun kasko sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile...kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama sayfamızdan doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.  

Audi A4 hakkında

Audi...A4 modelleri TFSI® teknolojisini kullanmaktadır. Ve bu teknolojinin dikkate değer tarafı, FSI’ın avantajlarını...süperşarj ile birleştirmesidir ki bu, daha da iyi bir güç aktarımını garanti eder. TFSI motorunun özellikleri...arasında standart olarak start-stop sistemi bulunur. Start-stop sistemi enerji tasarrufu yapar ve böylelikle de CO2 emisyonlarını...azalmasını sağlar. A4’te akıllı common rail dizel teknolojisi ile çalışan güçlü 2.0 TDI motorlar da...sunulmaktadır. Bu motorlar standart olarak start-stop sistemi ile donatılmıştır. 2.0 TDI motorun 177 hp güç üreten...versiyonu verimliliğine ek olarak şüphesiz gücü ile de öne çıkmaktadır.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL