Araba Kasko Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kaskosigortası önemi günümüzde ne yazık ki çok fazla anlaşılamamaktadır. Halbuki trafikteki araç sayısının gün geçtikçe artması ve trafik kazalarının sıkça yaşanması bu sigortanın gerekliliğini çok iyi göstermektedir.

Karşılaşacağınız bir trafik kazasında eğer kaskonuz yoksa hasarları ödemek bütçenizi epeyce yoracaktır. Ufak çaplı hasarları belki önemsemeyebilirsiniz fakat büyük kazalar yaşandığında aynı düşüncede olamayacaksınız. Belki de arabanızın taksitlerini hala ödüyorsunuz ve binbir zahmetle, bütçenizden para ayırarak arabanızı alıyorsunuz. Bu yüzden arabanız en değerli mal varlıklarınızdan biri oluyor. Hem aracınızın zarar görmesi önlemek hem de ek masrafların çıkmasını engellemek için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir. Sadece bunları bile düşünmek ''Neden kasko yaptırmalıyım?'' sorunuza cevap niteliğinde olacaktır.

Kasko, aracınızı sadece trafikte korumaz. Arabanızı park ettiğinizde bile korur. Özellikle hırsızlık teminatını da içerdiği için içiniz hep rahat olur. Sürekli aracınızı kontrol etme şansınızın olmadığı gerçeğini de unutmamanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araba kasko fiyatlarını değiştiren birçok etken vardır. Fakat bazı durumlarda fiyattan çok kazançlarınızı düşünmeniz faydalı olacaktır. Çünkü ödeyeceğiniz küçük primler sayesinde büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz.

Araba Kasko Fiyatlarını Etkileyenler
 

 • Aracın eski model olması kasko fiyatlarını arttırır. Çünkü araç ne kadar eskiyse yıpranma payı da o kadar fazladır. Bu nedenle hasar alma, arızalanma vs. riskleri daha yüksektir.
   
 • Aracın kullanım tarzı önemlidir. Hususi araçlar için ticari araçlara kıyasla daha az kasko primi ödenir.
   
 • Aracın değeri doğrultusunda kasko fiyatları da belirlenir.
   
 • Aracın pahalı bir model olması kasko fiyatını da yükseltecektir. Çünkü hasar durumunda ödeme aracın piyasa bedeli baz alınarak yapılmaktadır.
   
 • Aracın fazla yıpranmış olması arızalanma ve kaza riskini artıracaktır. Bu doğrultuda kasko fiyatları da yüksek olacaktır.
   
 • Aracın önceden hasar görüp görmemiş olması da kasko fiyatlarını etkiler. Aracın hasarının fazla olması fiyatları arttırır.
   

Sigortam.net üzerinden araba sigortası hesaplaması yaparak en uygun kasko fiyatları sonuçlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL