Araba Kasko Fiyatları | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Kasko Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kasko sigortası önemi günümüzde ne yazık ki çok fazla anlaşılamamaktadır. Halbuki trafikteki araç sayısının gün geçtikçe artması ve trafik kazalarının sıkça yaşanması bu sigortanın gerekliliğini çok iyi göstermektedir.

Karşılaşacağınız bir trafik kazasında eğer kaskonuz yoksa hasarları ödemek bütçenizi epeyce yoracaktır. Ufak çaplı hasarları belki önemsemeyebilirsiniz fakat büyük kazalar yaşandığında aynı düşüncede olamayacaksınız. Belki de arabanızın taksitlerini hala ödüyorsunuz ve binbir zahmetle, bütçenizden para ayırarak arabanızı alıyorsunuz. Bu yüzden arabanız en değerli mal varlıklarınızdan biri oluyor. Hem aracınızın zarar görmesi önlemek hem de ek masrafların çıkmasını engellemek için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir. Sadece bunları bile düşünmek ''Neden kasko yaptırmalıyım?'' sorunuza cevap niteliğinde olacaktır.

Kasko, aracınızı sadece trafikte korumaz. Arabanızı park ettiğinizde bile korur. Özellikle hırsızlık teminatını da içerdiği için içiniz hep rahat olur. Sürekli aracınızı kontrol etme şansınızın olmadığı gerçeğini de unutmamanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araba kasko fiyatlarını değiştiren birçok etken vardır. Fakat bazı durumlarda fiyattan çok kazançlarınızı düşünmeniz faydalı olacaktır. Çünkü ödeyeceğiniz küçük primler sayesinde büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz.

Araba Kasko Fiyatlarını Etkileyenler
 

 • Aracın eski model olması kasko fiyatlarını arttırır. Çünkü araç ne kadar eskiyse yıpranma payı da o kadar fazladır. Bu nedenle hasar alma, arızalanma vs. riskleri daha yüksektir.
   
 • Aracın kullanım tarzı önemlidir. Hususi araçlar için ticari araçlara kıyasla daha az kasko primi ödenir.
   
 • Aracın değeri doğrultusunda kasko fiyatları da belirlenir.
   
 • Aracın pahalı bir model olması kasko fiyatını da yükseltecektir. Çünkü hasar durumunda ödeme aracın piyasa bedeli baz alınarak yapılmaktadır.
   
 • Aracın fazla yıpranmış olması arızalanma ve kaza riskini artıracaktır. Bu doğrultuda kasko fiyatları da yüksek olacaktır.
   
 • Aracın önceden hasar görüp görmemiş olması da kasko fiyatlarını etkiler. Aracın hasarının fazla olması fiyatları arttırır.
   

Sigortam.net üzerinden araba sigortası hesaplaması yaparak en uygun kasko fiyatları sonuçlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Kasko Fiyatları 2016’da %50’ye Varan Fiyat Avantajıyla Sigortam.net’te

Hem aracını hem de bütçesini düşünen sorumlu sürücüler için kasko fiyatları 2016’da en iyi fiyat garantisilyle Sigortam.net! Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin kasko tekliflerine kolayca ulaşın, poliçenizi ekstra hiçbir işleme gerek kalmadan istediğiniz yerden yaptırın. 2016 kasko fiyatları için en iyi fiyat garantisine ulaşmanızın yoluysa çok kolay. İster bilgisayarınızında, isterseniz de akıllı telefonunuzda online olarak yapacağınız kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2016’nın en uygun kasko tekliflerine ulaşabilirsiniz. Kasko Fiyatlarında %50'ye Varan Fiyat Avantajı Sigortam.net’ten yapacağınız kasko […]

Devamını Oku

Yabancı Araçların Kasko Sigortası Olur mu?

Yabancı plakaları araçların kaskonun olup olmadığının bir önemi yoktur. Ülke sınırlarımız içerisinde yolculuk yapan yabancı plakalı araçlardan kasko aranmaz. 

Devamını Oku

İşte Otomotiv Sektörünün Yılın ilk 10 Ayındaki Karnesi

ODD, otomobil ve hafif ticari araç pazarının Ekim 2015 ve yılın ilk 10 ayındaki rakamlarını paylaştı. İşte otomotiv sektörünün grafiklerle aylara ve geçen yıla göre performansı.

Devamını Oku