Araba Kullanırken Tüketmemeniz Gerekenler

Sürekli araba kullanmak, arabanızı yaşam alanınız gibi hissettirir çok doğal çünkü; özel yaşam alanınız arasında sahip olduğunuz otomobiliniz önemli bir yer kaplıyor. En zevkli ise enfes bir menüyü aldıktan sonra aracınızda tüketmek. Ancak bunu yaparken aracınız park edilmiş olmalı, aksi durumda ummadığınız anda trafik kazaları yaşamanız, ne yazık ki çok normal.

Hiç araba kullanma esnasında bisküvi paketini açmak için uğraştınız mı yahut sıcak çayı yudumlamayı denediniz mi? Gofret paketinden kurtulmauya çalışırken kamyona çarpan ya da kahve yudumlamaya çalışırken yanan ve şarampole yuvarlanen sürücü haberleri gerçek. 

''Uzun Yolda Araba Kullanmanın İncelikleri'' yazımızda bahsettiğimiz önemli noktalar gibi, araba kullanırken tüketmemeniz gerekenleri de öğrenin, trafik kazalarının önüne geçin

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araba Kullanırken Bunları Asla Tüketmeyin!
 

 • Otomobil sürerken tüketmek istediğiniz ancak trafik kazaları oranını arttıran, aranba kullanırken asla tüketmemeniz gereken yiyecekler neler biz sizin için öğrendik.
   
 • Otomobil kullanma anında sizi en büyük riske atan şey kahve. Kapı dahi olsa sarsılma anında sıcak bir tehlike sizi bekliyor olacak. Bu yüzden keyfi başka da olsa araba kullanırken kahve tüketmeyin.
   
 • Günlük hayatta dahi tüketimi zahmetli olan sosisli de otomobildeki tehlikelerden. Oraya buraya dökülerek, dikkatinizi dağıtması an meselesi neticede.
   
 • Sıcak kış günlerinde içinizi ısıtan hazır çorbalaran içmek isteyebilir ancak kahve gibi çorba da tehlikeli, ancak park edip içebilirsiniz.
   
 • Araba servisi çok yapılan hamburgerden de uzak durmalısınız, sosisli gibi hamburger de dikkatinizi dağıtacak besinlerden.
   
 • Sosuyla cezbedici gelen kanat yemek için biraz sabredin, direksiyona bulaşabilir.
   
 • Tatlı yiyecekler düreksiyon kullanımında ellerinizi zorlayabilir, oraya buraya şerbeti bulaşan şerbetli yiyecekle kaza yapmanız an meselesi.
   
 • Bol enerji veren çikolata  vites geçişlerinde ellerinizin kaymasına sebep olabilir.
   
 • Gofret paketinden kurtulmauya çalışırken kamyona çarpan ya da kahve yudumlamaya çalışırken yanan ve şarampole yuvarlanen sürücü haberleri gerçek.
   
 • Paketli plastik ve kağıtlı her türlü ambalaj araç kullanımından sizi zorlayacak konulardan biridir, otomobil sürerken dikkat dağınıklığına sebep olabilir.
   
 • Biliyoruz yarım ekmek dönere bayılıyorsunuz ama aracınız giderken koca bir ekmek tüm görüş açınızı kapatabilir.

Tüm bunların yanı sıra yolda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmak için sigorta sorgulama yapın, sigortalanmayı geciktirmeyin.

Sigortam.net üzerinden 2014 kasko değeri listesine kolayca ulaşın, araç sigortası sorgulama yaparak kasko fiyatları 2014 listesi ile karşılaştırma yapın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL