Araba Kullanırken Hayatınızı Kolaylaştıracak Tüyolar

Araba kullanırken olaya bir eğlence olarak bakmamalı, trafik kurallarına ve güvenli sürüş tekniklerine uyulmalıdır. Trafik kurallarıyla ilgili "Araba Kullanırken Uyulması Gereken Trafik Kuralları" yazımızı okuyabilirsiniz.

Trafikte binlerce insan ve araç vardır. Dolayısıyla yapacağınız küçük de olsa yanlış bir hareket hayati risklere neden olabilir. Karşılaşabilrceğiniz risklerle ilgili "Araba Kullanılırken Karşılaşılabilecek Riskler" yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Araç kullanımını keyifli hale getirecek ve olası risklerden korunmanızı sağlayacak olan bazı püf noktaları sizlerle paylaştık. Konuyla ilgili "Trafikte Güvenli Sürüş için 8 Teknik! ve Araba Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Nokta" yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kaygan Yollar

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yağışlı havaların fazla olması yollarından kayganlaşmasına neden oluyor. Kaygan yolda araç sürüşü de daha zorlaşır çünkü aracın yola tutunması daha zordur. Dolayısıyla böyle havalarda direksiyon hakimiyetini daha iyi sağlamalı, frenlemeyi erken ve yavaş bir şekilde yapmak gerekir.

Yoldaki İzler

Karlı havalarda trafiğe çıkan sürücüler genellikle lastik izlerini takip eder fakat bu yanlış bir yoldur. Çünkü lastiğin geçtiği yerlerde buzlanma daha fazla olacağı için aracın hareketlerini kontrol etmek daha güç olacaktır. Dolayısıyla kar üzerinde ilerlemeniz daha kolay yavaşlamanızı sağlayacaktır.

Virajlar

Virajlarda biraz gaza basılmalıdır fakat viraja girerken asla hız yapılmamalıdır. Viraja girdikten hızlı girdikten sonra frene basmak dah kötü sonuçlara neden olabilir. Dolayısıyla viraja girmeden önce biraz frene basılması gerekir. Bu durumda uyarı işaretini vermeyi de unutmamalısınız.

Şehir Dışı Bölgeler

Aracınızla şehir dışına çıktığınızda özellikle de ormanlık alanlardaysanız aracınızı oldukça dikkatli ve yavaş kullanmanız, farlarınız yanık bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Yoldaki tabelalara bakarak hayvanların çıkıp çıkmayacağını bilmelisiniz.

Takip Mesafesi

Trafikte seyrederken önünüzdeki araca çok yaklaşmamanız gerekir. Aksi durumda yoldaki trafik levhalarını ve yol durumunu göremeyebilirsiniz. Ayrıca önünüzdeki araç ani fren yaptığında da kazaların gerçekleşme riski artar.

Farlar

Karşıdan gelen aracın farlarına mümkün olduğunca bakmamanız gerekir. Çünkü bu ışıklar çok kuvvetli olduğunda bir süre düzgün görememenize ve yolda risk yaşamanıza yol açabilir.

Radar Uyarıcısı

Radar olduğunda bunu size bildiren cihazın kullanılması yasaklanmıştır. Trafik polisi sizde bu cihazın olduğunu fark ederse para cezası ödemenin dışında mahkemelik de olabilirsiniz.

Müzik Sesi

Trafikte seyir halindeyken kısık sesle müzik dinlemeniz gerekir. Böylece polis, ambulans, itfaiye vs. önemli araçların seslerini rahatça duyabilir ve trafiğin akışını bozan davranışlardan kaçınmış olursunuz.

Yukarıda saydığımız tüm önemli noktalara uymalı ayrıca olası risklerin gerçekleşmesi durumunda zararlarınızın karşılanması için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. En uygun kasko bedelineSigortam.net’tenkasko hesaplama yaparak kolayca ulaşın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL