Araba Nasıl Yıkanır? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Nasıl Yıkanır?

Araç temizliği denildiğinde akla ilk gelen araba yıkama konusudur. Aracı temizlerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Arabanızı yıkamadan önce, tekerlekleri ve jantları çamurlarını akıtarak yıkayın. Böylece, aracınızın gövdesini ve boyasını zarar veren çamurlardan korumuş olursunuz.

Beyaz şeriti ya da üzerinde beyaz yazıları olmayan lastikleri sert bir fırçayla temizleyebilirsiniz. Jantınızın tipine göre yumuşak veya sert bir fırçayla jantlarımızı temizledikten sonra gövdeyi yıkayabilirsiniz. 

Aracınız için oto şampuanı, boyayı koruyan özel ürünleri de kullanabilirsiniz. Aracın tepesinden yıkamaya başlayın ve hem sabunlayıp hem de durulayın. Daha sonra aracın ön, yan ve arkasını yıkamalısınız. Ayrıca ayda en az bir defa kapı içlerini temizlemeniz gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızı duruladıktan ve yumuşak bir bezle kuruladıktan sonra isterseniz aracınıza cila yapabilirsiniz. Cila için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, aracın yüzeyindeki yabancı maddelerden aracınızı arındırmanız. Bunun için gelişmiş bir araç temizlik ürünü kullanabilirsiniz. Cila yaparken mutlaka güneş ışınlarından aracınızı sakının ve aracınızın temiz olduğundan emin olun.

"Kötü Kokular ve Lekeler için Araç Temizliği Önerileri" yazımızı da mutlaka okumanızı öneririz.

Arabanızı Yıkarken Dikkat Edilecek Noktalar:
 

 • Arabanızı güneş ışığında yıkamayın, bu nedenle aracınızı yıkamak için sabahın erken saatlerini ya da öğleden sonra serinliği tercih edin, 
   
 • Bulaşık deterjanı asla kullanmayın, 
   
 • Ilık su kullanın,
   
 • Aracınızı yumuşak bir bezle silin,
   
 • Arabanızı sık sık suyla ıslatın,
   
 • Aracınızın tamamını tek seferde yıkayıp, fırçalamayın. Aracın üstünü, önünü, arkasını ve yanlarını sırasıyla yıkayın,
   
 • Aracınızın cilasını ihmal etmeyin. Otomobillerin yılda 2 defa cilalanması aracın dış yüzey koruması için tavsiye ediliyor.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak sigorta şirketlerinin araç kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği 5 İlginç Limuzin Modeli!

Mutlaka herkes bir limuzin sahibi olmak ister. Fakat bu limuzinler standart limuzinlerden bambaşka. Dış ve iç görünümü bir arabadan çok daha fazlasını taşıyor.

Devamını Oku

Sigortada Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Hazine Müsteşarlığı sigortalılar için yakında yürürlüğe girecek olan eşdeğer parça sertifikası uygulaması ile önemli ve büyük kolaylıklar sağlıyor.

Devamını Oku

HDI Kasko Sigortası

Müşterilerini uluslararası ekonomik gücünün bütün olanaklarıyla buluşturmayı hedefleyen HDI sigorta, kasko, konut, sağlık, trafik sigortası gibi branşlarda hizmet vermektedir.

Devamını Oku