Araba Sigorta Fiyatları 2014 | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Sigorta Fiyatları 2014

Araba kolay alınamayan mal varlıklarından biridir. Aracın modeline göre değişmekle birlikte maddi anlamda birikim gerektirir. Maddi fedakarlıklar yaparak aldığınız aracınıza elbette bir zarar gelsin istemezsiniz. Belki bunun için bakımı ihmal etmez, kullanırken dikkatli olursunuz fakat alınan bu önlemler aracınız için gerekli ve çok önemli olsa da korumaya yeterli olmayabilir.

Araba sigortası iki çeşittir. Bunlar kasko ve trafik sigortasıdır. Her iki sigorta da maddi açıdan korunmanızı sağlarken farklı görevleri vardır.

Kasko

Kasko, aracınıza gelen zararları güvence altına almayı amaçlar. İsteğe bağlı yaptırılan bu sigorta, hasar masraflarının hepsinin sizin cebinizden çıkmasını önler. Kasko sigortasının limit ve teminatları sigorta şirketlerine göre değişir. Satın alınan sigorta paketinin limitlerine bağlı olarak ödemenin bir kısmını sigortalı yapar ya da hiç ödeme yapmaz.

Trafik Sigortası

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir sigortadır. Bu zorunluluk Türkiye’de trafiğe çıkan araçlar için geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar tespit edildiğinde araç trafikten men edilerek trafik şube otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe dönmesi uzun zaman gerektirirken otoparkta kaldığı süre boyunca da para ödenir. Bunların dışında trafik sigortası kaza durumunda araç sahibinin suçlu olup olmadığına bakmaksızın karşı taraf ve 3. şahıslarda oluşan hasarları teminat altına alır. Teminatlar ve limitler Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır.

Araba sigorta fiyatları 2014 yılında diğer yıllarda olduğu gibi farklılık gösterir. Her iki sigortanın da fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Burada önemli olan nokta en ucuz sigortayı satın almak değil, size en uygun sigortayı en uygun fiyatlarla satın almaktır. Örneğin ihtiyacınız olmayan bir teminatın kasko poliçenizde bulunması boş yere fazla prim ödemenize neden olur. Bu nedenle en uygun teminatları satın almanız daha uygun fiyatlı araç kasko sigortasına sahip olmanızı sağlar. Trafik sigortasında ise fiyatları etkileyen bazı özellikler vardır. Bunlar; aracın yaşı, modeli, bağlı bulunduğu il vs. bilgilerdir.

Sigortam.net’ten kasko sigortası fiyatları ve trafik sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın en uygun araba sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigortanızı telefonda yaptırın.


Benzer İçerikler

2016’da Kaskonuzu En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Vakit kaybetmeden aracınızı ve bütçenizi güvence altına alın. Fiyatlar mı? Sigortam.net müşterileri kasko sigortasına en iyi fiyat garantisi ile sahip olur. 

Devamını Oku

Sigorta Yenileme Nasıl Yapılır?

Sigortam.net'ten vade hatırlatma formunu doldurun, poliçenizin bitiş zamanını size biz hatırlatalım, bir de bunu düşünmek zorunda kalmayın.

Devamını Oku

HDI Kasko Sigortası

Müşterilerini uluslararası ekonomik gücünün bütün olanaklarıyla buluşturmayı hedefleyen HDI sigorta, kasko, konut, sağlık, trafik sigortası gibi branşlarda hizmet vermektedir.

Devamını Oku