Araba Sigorta Fiyatları 2014

Araba kolay alınamayan mal varlıklarından biridir. Aracın modeline göre değişmekle birlikte maddi anlamda birikim gerektirir. Maddi fedakarlıklar yaparak aldığınız aracınıza elbette bir zarar gelsin istemezsiniz. Belki bunun için bakımı ihmal etmez, kullanırken dikkatli olursunuz fakat alınan bu önlemler aracınız için gerekli ve çok önemli olsa da korumaya yeterli olmayabilir.

Araba sigortası iki çeşittir. Bunlar kasko ve trafik sigortasıdır. Her iki sigorta da maddi açıdan korunmanızı sağlarken farklı görevleri vardır.

Kasko

Kasko, aracınıza gelen zararları güvence altına almayı amaçlar. İsteğe bağlı yaptırılan bu sigorta, hasar masraflarının hepsinin sizin cebinizden çıkmasını önler. Kasko sigortasının limit ve teminatları sigorta şirketlerine göre değişir. Satın alınan sigorta paketinin limitlerine bağlı olarak ödemenin bir kısmını sigortalı yapar ya da hiç ödeme yapmaz.

Trafik Sigortası

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir sigortadır. Bu zorunluluk Türkiye’de trafiğe çıkan araçlar için geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar tespit edildiğinde araç trafikten men edilerek trafik şube otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe dönmesi uzun zaman gerektirirken otoparkta kaldığı süre boyunca da para ödenir. Bunların dışında trafik sigortası kaza durumunda araç sahibinin suçlu olup olmadığına bakmaksızın karşı taraf ve 3. şahıslarda oluşan hasarları teminat altına alır. Teminatlar ve limitler Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır.

Araba sigorta fiyatları 2014 yılında diğer yıllarda olduğu gibi farklılık gösterir. Her iki sigortanın da fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Burada önemli olan nokta en ucuz sigortayı satın almak değil, size en uygun sigortayı en uygun fiyatlarla satın almaktır. Örneğin ihtiyacınız olmayan bir teminatın kasko poliçenizde bulunması boş yere fazla prim ödemenize neden olur. Bu nedenle en uygun teminatları satın almanız daha uygun fiyatlı araç kasko sigortasına sahip olmanızı sağlar. Trafik sigortasında ise fiyatları etkileyen bazı özellikler vardır. Bunlar; aracın yaşı, modeli, bağlı bulunduğu il vs. bilgilerdir.

Sigortam.net’ten kasko sigortası fiyatları ve trafik sigortası fiyatları için sigorta sorgulama yapın en uygun araba sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Ekim 2017 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Ekim Ayında Ocak Ayına Göre 42 Puan Geriledi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ekim ayı verilerine göre yılbaşından bu yana trafik sigortası...primleri 42 puan, kasko primleri ise ekim ayında ocak ayına göre 11 puan geriledi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta...platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin ekim ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, 2017 başında baz 100 olan kasko sigortası endeksi ekim ayında 11 puan kaybederek 89’a geriledi. Trafik sigortasında ise...yılbaşında 100 olan endeks 42 puan gerileyerek ekim ayında 58 oldu. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks...sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak ağustos sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik...Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Buna göre bu...yılın ocak ayında ortalama 1.337 TL olan trafik sigortası primleri Ekim 2017 itibariyle 42 puanlık bir düşüş gösterdi ve 782...TL’ye geriledi. Genel eğilime bakacak olursak trafik sigortası primlerinin nisan ayındaki yeni tavan fiyat uygulamasının ardından...keskin bir düşüş gösterdiğini, sonrasında yatay bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Kasko primlerinin ortalaması ise Ocak...2017’de 2.148 TL iken Ekim 2017’de 1.921 TL olarak gerçekleşti. Burada da 11 puanlık bir düşüşten söz edebiliriz. Sigortam.net...olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken; sahip olduğumuz büyük veriyi...hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin...yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın ocak ayından bu yana otomobillerde...
kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: