Araba Sigortası Fiyatları Tüyoları

Yeni ya da ikinci el araç sahibi olanların ya da olacakların araçlarını korumak adına yaptırması gereken 2 sigorta çeşidi bulunur. Bunlardan biri çeşitli yaptırımlarla sürücülere zorunlu kılınan zorunlu trafik sigortasıyken bir diğeri; araç sahiplerini tahmin edemiyecekleri birçok riske karşı koruyacak kasko sigortasıdır.

Bu 2 araba sigortası aynı zamanda bugün sigorta sektörünün lokomotifi olarak adlandırılabilir. Çünkü; hem kasko hem de zorunlu trafik sigortalarının toplam poliçe üretimi içerisindeki yeri önemli oranlarda ancak yine de yeterli değil. Araba sigortalarının hala yeterli düzeyde olmamasının sebebi ise; özellikle bazı kesimlerde sigorta bilincinin tam anlamıyla oturmamış olması.

Sürücüler, araç sahipleri trafik sigortasını zorunlu oldukları için ya da teşvik edildiği için; kasko sigortasını da risklerin çokluğunu düşünerek mecbur hissettikleri için yaptırıyor ve her iki araba sigortasını yaptırırken de yeterli bilgi sahibi olmadan yaptırıyor.

Sigorta sahibi olacak araç sahiplerinin, bu iki sigorta türünden hangisi olursa olsun satın alırken dikkat ettikleri ilk nokta; araba sigorta fiyatları. Ancak burada gözardı edilen araba sigortası fiyatlarının uygunluğunun aracı ve sürücüleri korumada yeterli olmayacağı.

Sigorta sahipleri bazen araba sigorta primlerini düşürebilmek adına bazı güvencelerin üzerine çizer, önemsemezler ya da sorgulamadan sigorta şirketlerinin önerdiklerini tercih ederler. Araba sigortası alınırken silinen herhangi bir madde, poliçe hazırlanırken çok fazla önemsenmez ancak maddi veya manevi bir hasar tazmini zamanı geldiğinde sigorta şirketi ve sigorta sahibi karşı karşıya gelir. Bu yüzden sigorta sahibi olunurken sadece araba sigortası fiyatları belirleyici etken olmamalı; poliçede yer alan her madde okunmalı, doğru kasko teminatları belirlenmeli ve araba sigortası sorgulama en son yapılarak , fiyatlandırma politikaları değerlendirilmeli.

Kasko ya da trafik sigortası her iki araba sigortasına da hem doğru teminat ve uygulamalar hem uygun fiyatlarla sahip olmak aslında o kadar zor değil. Bu konuda sigorta şirketlerine de görevler düşse de en büyük sorumluluk sigorta sahibi olacaklarda çünkü; ilgili sigortayı ve teminatları kullanacaklar kendileri. Araba sigortasına en doğru şekilde ulaşmak için bazı ufak noktaları öğrenin, hem seyir anındaki diğer araçların hem kendi aracınızın yol ve can güvenliğini yakalayın.

Araba Sigortası Hakkında Daha Fazla Detay için Bakabilecekleriniz

Araba sigortası nedir?

Araba sigortası nasıl hesaplanır?

En Uygun Araba Sigortası Şartları Neler?    

Arabanıza çarpılması, arabanızın ya da arabanızdaki aksesuarların çalınması, arabanızın yanması… Seyir halinde yahut arabanız sabitken başınıza gelebilecek risklerden aklımıza gelen sadece birkaç tanesi, oysa tahmin edemeyeceğimiz birçok risk sizi ve aracınızı bekliyor olabilir. Bu noktada sürücülerin işini kolaylaştıracak ise kasko ve trafik sigortası. Yani hem kasko hem trafik sigortası risk kontrolünü sağlar. Ancak risk kontrolünü doğru şekilde ayarlamak önemlidir bunun için; 

  • Araç sahipleri kasko ve trafik sigortası genel şartları dışındaki ek teminatları doğru seçmeli,
     
  • Araba sigortası fiyatlarına etki edecek bilgileri, araba sigortası sorgulama yaparken doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeli,
     
  • Tazminat talep etmediği yılların ödülü olan; hasarsızlık indirimi gibi indirim avantajlarını değerlendirmeli, sigorta şirketlerine talep etmelidir.

Bütün bunlar sigorta sahibinin elinde olan detaylardır. Sigorta şirketlerine düşen görevleri en doğru şekilde kontrol edebilmek için Sigortam.net’e gelin, en iyi sigorta şirketlerine ulaşın. Kasko ve trafik sigortası fiyatlarında avantajı yakalayın. Dilerseniz 7/24 Hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL