Araba Sigortası Ne Kadar? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Sigortası Ne Kadar?

Yeni bir araba aldınız ve bu arabayı alabilmek için maddi, manevi fedakarlıklar yaptınız. Arabanıza bir şey olmasını elbette istemezsiniz. Arabanıza ne kadar iyi baksanız, ne kadar iyi bir sürücü olsanız da aracınızı yeterince koruyamazsınız. Çünkü siz kurallara uyan, bilinçli, dikatli bir sürücü olsanız da karşınıza çıkan her sürücü sizin gibi olmayabilir.

Türkiye’de artan araç sayısı ve bilinçsiz sürücülerin çoğalması ile trafik kazaları da oldukça fazla yaşanıyorken, bunu somut olarak görebilmemiz mümkün. Bu nedenle aracınıza sigorta yaptırmak en sağlıklı ve aslında en kolay çözüm. Belki küçük primler ödüyorsunuz fakat bu primler sayesinde büyük ödemelerden kurtuluyorsunuz. 

Araba sigortası, araç sahibini maddi ve manevi olarak koruyan önemli sigortadır. 2 çeşit araba sigortası  vardır. Bunlar; trafik sigortası ve kasko sigortasıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

 

Trafik Sigortası

Trafik sigortası Türkiye’de her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Yaptırmamanın para cezası vardır ve araç uzun bir süreliğine trafikten men edilir. Tekrar trafiğe çıkması ise uğraştırıcı süreçler içerir. Zorunlu trafik sigortası mecburi olmasının dışında, bir kazaya karışılması durumunda suçlu olup olunmadığına bakılmaksızın karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana gelen hasarlar güvence altına alınır. Böylece hasar ödemeleri araç sahibinin cebinden çıkmamış olur. Büyük hasarlı bir kazayla karşılaşılması durumunda bu sigortanın ne kadar koruyucu olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Limit ve teminatları standart olan trafik sigortasının fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, kazaya karışan araçta meydana gelen hasarları limitler ve teminatlar doğrultusunda güvence altına alır. Bu nedenle alınacak limitler ve teminatlar iyi incelenmelidir. Gerçekten ihtiyaç duyulacak ek teminatlar poliçeye ekletilmelidir. Araç kasko sigortasının ana teminatları çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık gibi teminatlardır. Poliçenizi satın aldığınızda bu teminatlar standart olarak poliçenizde olacaktır. Ek teminatlarda da ihtiyaç duyduğunuz durumları seçebilmeniz fiyatta da daha uygun poliçeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Görüldüğü gibi sizin ve aracınız için son derece gerekli olan kasko ve trafik sigortasında en uygun fiyatlara sadece 2 dakikada ulaşmanız mümkün. Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapmanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız 7/24 sigorta yaptırmanız için yeterli.


Benzer İçerikler

Otomobil Özelliklerinin Araç Sigortalarına Etkisi

Otomobillerde bulunan bazı özellikler araç sigortası fiyatlarını etkiler, bu özellikleri öğrenerek sigortanızı uygun fiyatlarla satın alın.

Devamını Oku

Kasko Teklifi Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kasko sigortası için en iyi seçenek; Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini size sunabilecek güvenilir bir aracı olan Sigortam.net olacaktır. 

 

Devamını Oku

Araç Kasko Değeri Ne Zaman Kullanılır?

Hasar ödemeleri yapılırken,araç kasko değeri baz alınıyor. Peki, araç kasko değerini kimler belirliyor ve kasko değeri nerelerde kullanılıyor?

Devamını Oku