Arabanın yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar mı?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanın Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Çarpma, çarpılma ve çalınma ile beraber aracın yanması da kasko sigortasının ana teminatlarından biridir. Sigortalının ihmalinden ve aracın bakım eksikliğinden doğan durumlar harcindeki yanma olaylarında meydana gelen zarar, kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır. 
 
Aracın yanması durumunda, sigortalı yanmayı durdurmak için elinden geleni yapmak, gerekli koruma ve kurtarma önlemlerini almakla yükümlüdür. Olay sonrası en fazla 5 iş günü içerisinde kasko yaptırdığı sigortacıya başvurarak zarar tespit işlemlerini başlatmak gerekmektedir. Sigortacı gerekli belgeleri ve bilgileri sigortalıdan aldıktan sonra en geç 15 iş günü içerisinde araba ile ilgili hasar ve tazminat miktarını tespit edip sigortalıya bildirecektir. 

 

Bunun dışında, araba sahibinin gerekli bakımı yaptırmaması ve ihmalinden doğan her türlü zarar kasko sigortası kapsamı dışındadır.  Bu tip bir durumun oluşmasını önlemek için aracın bakımı ihmal edilmemelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 

Kasko sigortasına dahil olan teminatları görmek için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

 


Benzer İçerikler

En Uygun Kasko Fiyatları 2015 Yılında da Sigortam.net’te!

Kasko fiyatlarının 2015 yılında neye göre değiştiğini öğrenin. Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da en uygun kasko fiyatlarına Sigortam.net'ten ulaşın.

Devamını Oku

Kasko Hesaplama Nedir?

Kasko hesaplama işlemini Sigortam.net'ten 3 dakikada yapın, en uygun fiyatlı kasko sigortası seçeneklerine %45 fiyat avantajıyla ulaşın.

Devamını Oku

Araba Sigortası Ne Kadar?

Araba sigortası fiyatlarına Sigortam.net'ten 2 dakikada araba sigortası hesaplaması yaparak ulaşın, kendinize en uygun olan sigortayı satın alın.

Devamını Oku