Arabanın yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar mı?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanın Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Çarpma, çarpılma ve çalınma ile beraber aracın yanması da kasko sigortasının ana teminatlarından biridir. Sigortalının ihmalinden ve aracın bakım eksikliğinden doğan durumlar harcindeki yanma olaylarında meydana gelen zarar, kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır. 
 
Aracın yanması durumunda, sigortalı yanmayı durdurmak için elinden geleni yapmak, gerekli koruma ve kurtarma önlemlerini almakla yükümlüdür. Olay sonrası en fazla 5 iş günü içerisinde kasko yaptırdığı sigortacıya başvurarak zarar tespit işlemlerini başlatmak gerekmektedir. Sigortacı gerekli belgeleri ve bilgileri sigortalıdan aldıktan sonra en geç 15 iş günü içerisinde araba ile ilgili hasar ve tazminat miktarını tespit edip sigortalıya bildirecektir. 

 

Bunun dışında, araba sahibinin gerekli bakımı yaptırmaması ve ihmalinden doğan her türlü zarar kasko sigortası kapsamı dışındadır.  Bu tip bir durumun oluşmasını önlemek için aracın bakımı ihmal edilmemelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 

Kasko sigortasına dahil olan teminatları görmek için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

 


Benzer İçerikler

2015 Ocak Ayında En Çok Satılan 5 Araba Markası

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD)’nin verilerine göre, 2015 yılının Ocak ayında otomotiv pazarı büyüdü ve ayın en çok satılan araba markaları belli oldu.

Devamını Oku

Kasko Bedeli Sorgulama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko bedeli sorgulama işleminde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları öğrenin, en uygun kasko bedeli ile ihtiyacınıza en uygun kaskoyu satın alın.

Devamını Oku

2015 Yılı Kasko Sigortası Ne Kadar Değişecek?

2015 kasko sigortası ile ilgili bilgi alın, en uygun kasko fiyatlarıyla kaskonuzu yaptırarak güvenli yolculukların keyfini çıkarırken bütçenizi koruyun.

Devamını Oku