444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Yıkama İncelikleri

04 Temmuz 2014

Yeni ya da ikinci el bir çok şeyden feragat ederek aldığınız ve özenle kullandığınız arabanızın bakımlı olmasını isteriz. Araç bakımının tam olması, boyasının kusursuzluğu ayrı bir keyif verir. Ancak her zaman aracınız aynı parlaklıkta veya aynı kalitede görünmeyebilir.

Araç temizliğini, aracınızın görünümünü çoğu zaman etkileyen bizleriz. Sıfır bir aracı olduğundan daha eski; ikinci bir aracı ise olduğundan daha yeni göstermek bizim elimizde. Nasıl mı?

Öncelikle aracınızın periyodik bakımına dikkat etmeli ve düzenli aralıklarla aracınızı yıkamalı ya da yıkatmalısınız. Araç periyodik bakımı için seçtiğiniz servis önemliyken, araç yıkamada sizin nasıl hareket ettiğiniz önemli bir ayrıntıdır.Bu ayrıntılarla ilgili daha fazla bilgi almak için Sigortam.net Rehberlerinden ''Oto Rehberi'' sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Araç Yıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 • Aracınızı güneş ışığında yıkamamaya özen gösterin,
   
 • Araç yıkama saatini belirlerken; sabahın erken saatleri veya öğlen saatlerini seçin,
   
 • Sabun yerine bulaşık deterjanı kullanmaktan sakının,
   
 • Aracınızı yıkarken ılık su ve yumuşak bir bez kullanın,
   
 • Aracınızı kaba taslak yıkamak yerine; üstü, önü, arkası ve yanları olarak ayırdığınız bölgeleri sıra ile yıkayın,
   
 • Sert kimyasal maddeler yerine oto yıkama için seçilmiş ürünler tercih edin,


Aracınızı Nasıl Yıkamalısınız?
 

 • Aracınızı yıkamaya başlamadan önce tekerlek ve jantlardan başlayarak, çamurları akıtın. Bu şekilde aracınızın gövdesini çamurdan korumuş, gelebilecek zararlara karşı önlem almış olursunuz.
   
 • Lastiklerinizi sert bir fırça yardımı ile temizledikten sonra; jantların tipine göre yumuşak veya sert fırçadan destek alabilir sonrasında gövdesini yıkamaya başlayabilirsiniz.
   
 • Aracınızın tepesini yıkadıktan sonra aracınızı yıkayacağınız bölümler ön, yanlar  ve arka olmalı,  ayda bir ise kapı içleriniz temizlemelisiniz.
   
 • Durulama esnasında suyun tüm yüzeye dağılmasına dikkat edin ki her yüzey eşit durulansın.
   
 • Aracınızı duruladıktan ve yumuşak bir bez yardımı ile kuruladıktan sonra,  aracınıza cila yapabilirsiniz. Cila kullanırken cilayı nasıl kullanacağınızı açıklayan uyarılara dikkat edin. Cila yaparken en önemli husus, aracınızı güneş ışınlarından sakınmak ve aracınızın temiz olduğundan emin olmak.

Aracınızı olduğundan daha yeni ve bakımlı göstermek sizin elinizde olsa da, aracınızın güvenliğini ve tahmin edemeyeceğiniz riskleri güvenceye almak sizin elinizde değildir.

İkinci el ya da sıfır belli bir bütçe ayırarak aldığınız aracınızın kasko sigortasını ertelemeyin, yol güvenliğinizi sağlayın. 

Aracınıza hakketiği değeri vermek için Sigortam.net'e gelin, kasko sigortanızı sadece 3 dakikada yaptırın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.


Okumaya Devam Edin

Arabanıza İyi Bakıyor musunuz?

17 Haziran 2011 Cuma
Aracınızı daha uzun süre kullanmanız için bazı araba bakımı ipuçları Sigortam.net’te.

Araçlarda Yaz Bakımının 5 Püf Noktası

18 Haziran 2012 Pazartesi
Kış mevsiminden çıkmış aracınızı sıcak havalarda kullanırken yaz bakımı yaptırmak ve parçalarını gözden geçirmek önemlidir.

Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz

17 Aralık 2012 Pazartesi
Aracınızın periyodik bakımları için servise götürmeniz şart olsa da bazı küçük bakımları kendiniz yaparak zorunlu haller dışındaki ücretlerden kurtulabilirsiniz.