444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanın Motorunun Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

17 Ocak 2011
Kasko sigortasından yararlanmak için araçta meydana gelen herhangi bir hasarda öncelikle hasarı meydana getiren nedenlere bakılmaktadır. 
 
Motor yanması, sigorta kapsamına girmeyen ve ek teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır. Aracın bakımının ihmal edilmemesi, oluşabilecek zararları önceden engellemek açısından çok önemlidir.
 

Motor yanmasına yol açan olan durumlar ne olabilir?

 

Motor yanmalarının ana nedeni araç bakımının aksatılması ve motorun yağsız kalması olarak görülmektedir. Araç sahibinin sorumluluğu altında ve tamamen öngörülebilir bir zarar olan bu tip bir motor yanması, kasko sigortası teminatları dışında kalmaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Ayrıca motor yanması durumlarında sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arızalar nedeniyle gerçekleşen zarar, yine kasko sigortası teminatları dahilinde değildir. 
 
Kasko teminatlarının dışında kalan durumları görmek için tıklayınız.
 
Bunlar dışında motor yanması, sigorta poliçesinde belirtilen durumlardan birinin gerçekleşmesine bağlı olarak meydana gelmiş ise, kasko sigortası zararı karşılamaktadır. Başka bir araç ile çarpışma veya sürücünün iradesi dışında oluşan diğer zararlara bağlı olarak hasar gören araç motoru sigorta kapsamında yer almaktadır. 
 
Kasko sigortasının kapsamını görmek için tıklayınız.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.
 

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.