Arabanın motorunun yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar mı?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanın Motorunun Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortasından yararlanmak için araçta meydana gelen herhangi bir hasarda öncelikle hasarı meydana getiren nedenlere bakılmaktadır. 
 
Motor yanması, sigorta kapsamına girmeyen ve ek teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır. Aracın bakımının ihmal edilmemesi, oluşabilecek zararları önceden engellemek açısından çok önemlidir.
 

Motor yanmasına yol açan olan durumlar ne olabilir?

 

Motor yanmalarının ana nedeni araç bakımının aksatılması ve motorun yağsız kalması olarak görülmektedir. Araç sahibinin sorumluluğu altında ve tamamen öngörülebilir bir zarar olan bu tip bir motor yanması, kasko sigortası teminatları dışında kalmaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Ayrıca motor yanması durumlarında sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arızalar nedeniyle gerçekleşen zarar, yine kasko sigortası teminatları dahilinde değildir. 
 
Kasko teminatlarının dışında kalan durumları görmek için tıklayınız.
 
Bunlar dışında motor yanması, sigorta poliçesinde belirtilen durumlardan birinin gerçekleşmesine bağlı olarak meydana gelmiş ise, kasko sigortası zararı karşılamaktadır. Başka bir araç ile çarpışma veya sürücünün iradesi dışında oluşan diğer zararlara bağlı olarak hasar gören araç motoru sigorta kapsamında yer almaktadır. 
 
Kasko sigortasının kapsamını görmek için tıklayınız.
 
#%sskasko%#
 

Benzer İçerikler

Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

2015 yılı zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor? İşte kış lastiği uygulamasının başlangıç tarihi ve kış lastiği hakkında bilinmesi gerekenler.

Devamını Oku

Araba Anahtarı Kaybolduğunda Neler Yapılabilir?

Kasko poliçenizi almadan önce ek teminatlarınız arasına araba anahtarının kaybolması ya da çalınması durumunu da dahil ederseniz, hasarınız kısa sürede karşılanır.

Devamını Oku

Hür Sigorta’nın Avantajlı Hür Kasko Sigortası

Aracınızı geniş güvencelerle koruyacak bir kasko poliçesine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Hür Sigorta’nın Hür Kasko ürününü incelemenizi öneririz.

Devamını Oku