Arabanın Motorunun Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortasından yararlanmak için araçta meydana gelen herhangi bir hasarda öncelikle hasarı meydana getiren nedenlere bakılmaktadır.
Arabanın Motorunun Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?Motor yanması, sigorta kapsamına girmeyen ve ek teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır. Aracın bakımının ihmal edilmemesi, oluşabilecek zararları önceden engellemek açısından çok önemlidir.

Motor yanmasına yol açan olan durumlar ne olabilir?

Motor yanmalarının ana nedeni araç bakımının aksatılması ve motorun yağsız kalması olarak görülmektedir. Araç sahibinin sorumluluğu altında ve tamamen öngörülebilir bir zarar olan bu tip bir motor yanması, kasko sigortası teminatları dışında kalmaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Ayrıca motor yanması durumlarında sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arızalar nedeniyle gerçekleşen zarar, yine kasko sigortası teminatları dahilinde değildir.
Kasko teminatlarının dışında kalan durumları görmek için tıklayınız.
Bunlar dışında motor yanması, sigorta poliçesinde belirtilen durumlardan birinin gerçekleşmesine bağlı olarak meydana gelmiş ise, kasko sigortası zararı karşılamaktadır. Başka bir araç ile çarpışma veya sürücünün iradesi dışında oluşan diğer zararlara bağlı olarak hasar gören araç motoru sigorta kapsamında yer almaktadır.
Kasko sigortasının kapsamını görmek için tıklayınız.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL