Arabayla Yolculuklarda Dikkat!

Yaz geldi. Çoğu araç sahibi tatile çıkmak için planlarına başladı bile. Arabayla yolculuk yapmanın keyfini yaşamak isteyenler, istediği yerde arabasını durdurup orayı gezmek isteyenler araba bakımını yaptırmayı ihmal etmemelidir.

Araç bakımı konusunda servislerin dışında sizin de yapabileceğiniz önemli noktalar vardır. Aracınızın rutin bakımlarını mutlaka ihmal etmemeli ve işlevi azalmış ya da kullanılamaz olan parçaların değiştirilmesine özen gösterilmelidir.

Kasko Sigortası yaptırmayı da ihmal etmeyin, aracınıza gelen zararları ödemekten kurtulun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aranızınla Yola Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler
 

 • Aracınızı servise götürerek mutlaka tüm kontrollerini yaptırın.
   
 • Uzun yolculuklarda arabanızı daha fazla kullanacağınız için araba parçalarının bunu kaldırabilir durumda olması gerekir. Değiştirilecek ya da tamir edilecek parçaların işlemlerini yaptırın.
   
 • Arabanızın temiz olması için özen gösterin. Yıkatabilir ya da kendiniz de yıkayabilirsiniz. Konuyla ilgili "Arabanıza İyi Bakıyor musunuz?" yazımızı okumanızı öneriririz.
   
 • Sürücü koltuğunuzu dik konuma getirin. Rahat bir şekilde oturmak yola olan dikkatinizi azaltır.
   
 • Lastikler en önemli donanımlardan biridir. Lastik basınçlarının önerilen şekilde olması hayati açıdan önem taşır. Ayrıntılı bilgi için "Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?" yazımızı okuyabilirsiniz.
   
 • Aracınızın motor yağını mutlaka kontrol edin. Motor yağına gereken önem verilmezse aracın performansı düşeceğinde yolculukta canınızı sıkabilir. Daha fazla bilgi için "Hangi Motor Yağı Kullanılmalı?" yazımızı okuyun.
   
 • Aracınızın camlarını da temiz tutun. Sileceklerinizin çalıştığından emin olun.
   

Aracınıza gerekli bakımları yapmadan yolculuğa çıkmanız hayati risk taşır. Bu nedenle mutlaka gerekli önlemleri alın. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak sigorta şirketlerinin fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL