Araç Almak veya Satmak İsteyenlerin Mutlaka Dikkate Almaları Gereken Tüyolar

field_58e6993b4737a

telefon
0850 250 2400
7/24 Bizi Arayabilirsiniz!

Otomobil satın almak da, satmaya çalışmak da günümüzde oldukça zahmetli bir süreci göze almayı gerektiriyor.

Otomobil Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızı satmak gibi bir düşünceniz bulunuyorsa birçok satıcının da yaptığı gibi ilk başvuracağınız mecra büyük ihtimalle online ikinci el satış platformları olacaktır. Otomobilini satmak isteyenler için oldukça kullanışlı olan bu siteler her ne kadar binlerce kişiye kolaylıkla ulaşmanız için size bir fırsat tanımış olsa da, sayısız ilan arasından insanların dikkatini çekebilmek için sizin de bazı işlemleri titizlikle gerçekleştirmeniz gerekiyor. İnternetten araba satışı yaparken aşağıdaki maddeleri mutlaka göz önünde bulundurun;Aracınızın hem dış hem de iç fotoğraflarını ışığın makul olduğu bir anda kaliteli bir cihaz kullanarak çekin. Fotoğraf çekiminden önce aracınızı detaylı bir temizlikten geçirmeniz yararınıza olacaktır.Aracınızın olumlu özelliklerini ön plana çıkarmaktan asla çekinmeyin. Örneğin aracınızın yakıt cimrisi olduğunu düşünüyorsanız bu özelliğini mutlaka belirtin.

  • Araç satış platformlarında başarılı bir alışverişin en temel şartı karşılıklı güvenin oluşmasıdır. Bu nedenle aracınızda herhangi bir tamir gereksinimi bulunuyorsa mutlaka belirtin. Bu durum alıcı adayının ilandan uzaklaşmasına değil, aksine alıcı adayında size karşı bir güven oluşmasını sağlayarak ilanla daha fazla ilgilenmesini beraberinde getirecektir.
  • Otomobilinizi satma nedeninizi ilanda kısa ve anlaşılır bir ifadeyle açıklayın. Aracınızla ilgilenen kişi mutlaka neden arabanızı satmak istediğinizi öğrenmek isteyecektir.

 

Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç satmak kadar, yeni bir araç sahibi olmak da oldukça dikkat ve araştırma gerektirmektedir. İlerleyen dönemde pişmanlık yaşamamak adına mutlaka aşağıdaki maddeleri dikkate alın;

İhtiyaçlarınıza göre bir otomobil satın almak ilk hedefiniz olmalıdır. Eğer geniş bir aileniz varsa station wagon araçlar sizin için iyi bir tercih olabilir. Bu örnekleri çeşitlendirmek gerekirse bulunduğunuz coğrafyanın da satın almayı düşündüğünüz otomobili belirleyici önemli unsurlar arasında olduğunu belirtebiliriz.

Yakıt masraflarınızın bütçe planınızı bozacağı yönünde bir endişeniz bulunuyorsa, otomobilinizin yakıt cinsini seçmek de sizin için bir diğer önemli konu olacaktır. Bu konu parelelinde araçların şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimlerinde de farklıklıklar olabileceğini belirtmekte fayda var. Özellikle araç sahiplerinin deneyimlerini paylaştığı online platformlar bu konuda bir fikir sahibi olmanız adına sizin için oldukça yararlı olabilir.

Satın almayı düşündüğünüz araba eğer ikinci else, dikkat etmeniz gereken unsurlar çok daha fazla çeşitlilik gösterecektir.

  • Satın almayı düşündüğünüz aracı mutlaka tanıdığınız bir oto serviste kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.
  • Araçta geçmişte herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını mutlaka hasar kaydı sorgulama işlemi ile kontrol edin.

 

Poliçenizi Sigortam.net’ten En Uygun Fiyata Yaptırın

Yeni aldığınız aracı gerek trafikteki kaza, gerekse çevresel faktörlere karşı güvence altına almak için kaskove trafik sigortası poliçesini geç kalmadan yaptırın. Araç sigortanızı en uygun fiyata yaptırmak içinse online olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif alın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL