Araç Borç Sorgulama

Araç borç sorgulama nasıl ve nereden yapılır? Araç borç sorgulama ile hangi bilgilere ulaşılır? Araç borç sorgulama işlemi hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Araç borç sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi web sitesi üzerinden (ivd.gib.gov.tr) yapılabiliyor. Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri ile ilgili borç sorgulama işlemi site üzerinden online olarak yapılabilir.

Peki GİB sorgulama nasıl yapılıyor?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç Borç Sorgulama

MTV Sorgulama

2019 MTV ödemeleri Ocak ayı içerisinde yapılıyor. MTV borçsorgulama yaparak araç vergi ödemenizi yapabilirsiniz. Öncelikle GİB web sitesinden “MTV ve Trafik Para Cezası Ödeme” bölümüne girmeniz gerekiyor. Plakadan borç sorgulama ile geçmiş ve güncel MTV borçlarınızı ekranda görebilirsiniz.

Araç sorgulama için T.C. kimlik veya vergi kimlik numara bilginizi, plakanızı (bitişik olarak) ve özel plakanızın olup olmadığı bilgilerini doldurmalısınız.

araç borç sorgulama

Özel plaka, şirket ismi, kişi ismi vb. isimlerin yazılı olduğu plakalara denir.

Araç borç sorgulama yaparak motorlu taşıtlar vergisi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Sorgulama ekranında çıkan borçlarınızı seçip saat 02:00-22:00 arasında anlaşmalı kredi kartları ile borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Trafik Para Cezası Sorgulama

Plakanıza yazılan trafik cezalarını öğrenmek için de araç borç sorgulama işlemini internetten yapabilirsiniz. www.turkiye.gov.tr adresinden “Emniyet Genel Müdürlüğü / Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” bölümüne girerek plakanıza yazılan cezaları sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda son bir yıl yazılan cezaları öğrenebileceğiniz Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesinden (www.egm.gov.tr) sorgulama yapabilirsiniz. “Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama” ile plaka ve tescil belge seri ve no bilgilerini doldurarak para cezası borçlarınızı öğrenebilirsiniz.

araç borç sorgulama tpc

Sigortam.net Avantajlarını Kaçırmayın!

Araç sigortası için tüm sigorta şirketlerinden tek seferde teklif almak için sigorta sorgulama yapın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko ve trafik sigortası tekliflerine 2 dakikada ulaşın!

Trafik sigortası fiyatları ve kasko fiyatları için teklif alın, Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisinden yararlanın. Sigorta ve hasar ihbar işlemleriniz için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL