444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracın Çalınması Durumunda Kaskodan Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Aracın çalınması kasko sigortası tarafından karşılanan ana teminatlardan biridir. Sigortalı aracın çalınması halinde, araç sahibi durumu öğrenir öğrenmez derhal yetkili makamlara bildirimde bulunmalıdır. 
 
Ardından vakit kaybetmeden araçla ilgili tüm bilgi ve belgelerin kasko sigortasını yapan sigortacıya iletilmesi gerekir. Resmi olarak durumun sigortacıya bildirilmesi zorunlu olan süre 5 iş günüdür. 
 
Çalınmış araç, yetkili makamlar tarafından 30 gün içinde bulunamadığı takdirde, sigorta sahibi ilgili makamlara tekrar başvurmak, aracın bulunamadığını belgelemek ve bu durumu da sigortacıya bildirmekle yükümlüdür. Eğer bu sırada çalınma ile ilgili sigorta sahibi hakkında bir soruşturma açılmış ise, kasko sigortası tarafından yapılacak tazminat ödemesi soruşturma sonuçlanana kadar bekletilebilir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aracın çalınması durumunda ödenecek tazminat bilgisi için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

ESP Nasıl Çalışır?

ESP araçlardaki en önemli güvenlik donanımlarından biridir. 2014 yılının Kasım ayından bu yana ise araçlarda zorunlu hale getirilmiştir.

Devamını Oku

Araba Anahtarı Kaybolduğunda Neler Yapılabilir?

Kasko poliçenizi almadan önce ek teminatlarınız arasına araba anahtarının kaybolması ya da çalınması durumunu da dahil ederseniz, hasarınız kısa sürede karşılanır.

Devamını Oku

Telefonla Kaskonun En Güvenilir Yolu

Sigortam.net’in telefonda kasko teklifi almanıza olanak sağlayan, Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketi ve entegre alt yapısı ile her şey çok kolay.

Devamını Oku