444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracın Çalınması Durumunda Kaskodan Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Aracın çalınması kasko sigortası tarafından karşılanan ana teminatlardan biridir. Sigortalı aracın çalınması halinde, araç sahibi durumu öğrenir öğrenmez derhal yetkili makamlara bildirimde bulunmalıdır. 
 
Ardından vakit kaybetmeden araçla ilgili tüm bilgi ve belgelerin kasko sigortasını yapan sigortacıya iletilmesi gerekir. Resmi olarak durumun sigortacıya bildirilmesi zorunlu olan süre 5 iş günüdür. 
 
Çalınmış araç, yetkili makamlar tarafından 30 gün içinde bulunamadığı takdirde, sigorta sahibi ilgili makamlara tekrar başvurmak, aracın bulunamadığını belgelemek ve bu durumu da sigortacıya bildirmekle yükümlüdür. Eğer bu sırada çalınma ile ilgili sigorta sahibi hakkında bir soruşturma açılmış ise, kasko sigortası tarafından yapılacak tazminat ödemesi soruşturma sonuçlanana kadar bekletilebilir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aracın çalınması durumunda ödenecek tazminat bilgisi için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Kasko Fiyatları Yeni Kasko Sistemi Sonrası Arttı mı?

Yeni kasko yasası yürürlüğe girmeden kısa bir süre önce yayınlanan haberler, kamuoyunda yeni kasko sistemi ile beraber kasko fiyatlarında fahiş artışlar meydana geleceği yönünde bir algı oluşturmuştu.

Devamını Oku

Kasko Hesaplama Tüyoları

Sigorta sahibi olmadan önce ihtiyacınız olan kasko hesaplama tüyoları Sigortam.net'te. Kasko hesaplamanızı Sigortam.net ile yapın, karşılaştırma avantajı ile kaskonuzu yaptırın.

Devamını Oku

Araba Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Nokta

Araba kullanırken uyulması gereken kuralları öğrenin, Sigortam.net'ten teklif alarak en uygun fiyatla kasko sigortası da yaptırın yollarda güvencede olun.

Devamını Oku