Araç Çalınması Halinde Tazminat Bekleme Süresi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Çalınması Halinde Tazminat Bekleme Süresi Var mı?

Kasko sigortası kapsamında yer alan araba çalınması durumunda yapılması gerekenler neler, tanzimat için bekleme süresi var mı gibi sorular sigorta sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan.

Aracın çalınması durumunda kasko sigortasında, çalınan aracın bulunması için ilgili makamlar araştırma yapar. Çalınan aracın bulunması ile ilgili araştırmaların 30 gün içinde sonuç vermemesi halinde ilgili makamlar aracın bulunamadığına dair yazı vererek,  tazminin ödenmesini sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Ödeme sonrasında çalınan aracın bulunması halinde sigorta sahibi sigorta şirketine durumu bildirmekle mükelleftir; sigorta sahibi bu durumda ya aldığı tazmin ücretini geri öder ya da aracını sigorta şirketine devreder.

Sigortam.net üzerinden en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Hemen kasko sorgulama yaparak online teklif alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşabilir,sigorta uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Hasarsızlık İndirimi Koruma Teminatı Nedir?

Sigortam.net üzerinden 3 dakikada bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko fiyat ve teminatlarına ulaşmanız mümkün.

Devamını Oku

Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

En çok gerçekleşen risklerden biri olan otomobillerdeki müzik sistemi hırsızlığına karşı güvenlik önlemleri almanızın yanı sıra kasko sigortası yaptırmanız da en önemli çözümlerden biridir.

Devamını Oku

Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur?

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir.

Devamını Oku