444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Çalınması Halinde Tazminat Bekleme Süresi Var mı?

06 Haziran 2014

Kasko sigortası kapsamında yer alan araba çalınması durumunda yapılması gerekenler neler, tanzimat için bekleme süresi var mı gibi sorular sigorta sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan.

Aracın çalınması durumunda kasko sigortasında, çalınan aracın bulunması için ilgili makamlar araştırma yapar. Çalınan aracın bulunması ile ilgili araştırmaların 30 gün içinde sonuç vermemesi halinde ilgili makamlar aracın bulunamadığına dair yazı vererek,  tazminin ödenmesini sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Ödeme sonrasında çalınan aracın bulunması halinde sigorta sahibi sigorta şirketine durumu bildirmekle mükelleftir; sigorta sahibi bu durumda ya aldığı tazmin ücretini geri öder ya da aracını sigorta şirketine devreder.

Sigortam.net üzerinden en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Hemen kasko sorgulama yaparak online teklif alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşabilir,sigorta uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.