Araç Çalınması Halinde Tazminat Bekleme Süresi Var mı?

Kasko sigortası kapsamında yer alan araba çalınması durumunda yapılması gerekenler neler, tanzimat için bekleme süresi var mı gibi sorular sigorta sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan.

Aracın çalınması durumunda kasko sigortasında, çalınan aracın bulunması için ilgili makamlar araştırma yapar. Çalınan aracın bulunması ile ilgili araştırmaların 30 gün içinde sonuç vermemesi halinde ilgili makamlar aracın bulunamadığına dair yazı vererek,  tazminin ödenmesini sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Ödeme sonrasında çalınan aracın bulunması halinde sigorta sahibi sigorta şirketine durumu bildirmekle mükelleftir; sigorta sahibi bu durumda ya aldığı tazmin ücretini geri öder ya da aracını sigorta şirketine devreder.

Sigortam.net üzerinden en uygun araç kasko fiyatlarına ulaşın. Hemen kasko sorgulama yaparak online teklif alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşabilir,sigorta uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL