Araç Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir araç sahibi olan her sürücü, aracından yüksek performans almak ister. Bu amaçla; araç periyodik bakımı ve rutin kontrollerini yaptırır, aracını her türlü riske karşı korumak amacıyla kasko ve trafik sigortası poliçesi alır… 

Araçların uzun yıllar kullanılabilmesinde pek çok etken rol oynar, bu etkenlerin her biri uzun ömür araçlar için ayrı bir önem taşır. Özellikle genel araç temizliğinin yapılması ve araç camının temizlenmesi, sürüş ve görme rahatlığı açısından oldukça önemlidir. Görüş kaliteniz ne kadar iyi olursa, sürüş keyfiniz de o kadar artacaktır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aksi takdirde havaya etki eden maddelere bağlı oluşan lekeler ve izler görüş açısını bozacaktır.

Kirli araç camları, hem araç sürücüsünü hem de trafikteki diğer kişileri tehlikeye atabilecek bir durumdur. Araç cam temizliğinde pratik yöntemler arıyorsanız, bu yazımız sizin için!

Araç Cam Temizliğinin Püf Noktaları

Araç camı temizliği için gerekli olan şeyler, her an elinizin altında olabilecek malzemelerden oluşuyor: cam temizlik spreyi, yumuşak bulaşık süngeri, iz bırakmayacak kuru bez ve bir kova su.  

Öncelikle yumuşak sünger ve su yardımıyla aracınızı kaba kirlerden arındırıyorsunuz. Aracınızı kaba kirlerden arındırdıktan sonra kurumasını bekleyin. Aracın kurumasını beklemenizin nedeni; suyun aracınızda bırakabileceği lekeleri en son tamamen arındırmak.

Araç camınız kuruduktan sonra temizlik spreyini camınızın her yerini kaplayacak şekilde sıkın, sonrasında yumuşak kuru bezi kullanarak araç camını silebilirsiniz.  Bu işlemi yaparken bez yerine gazetede kullanabilirsiniz, böylece araç camında izler ve çizilmeler olmayacaktır. 

Araç cam temizliği işleminde son olarak yapılacak şey ise cam çekçeki yardımı ile kalan suları çekip camın kuruma süresini azaltmak ve leke kalma ihtimalini en aza indirgemektir. "Araç Temizliğinde Yapılan Yanlış Uygulamaları" da öğrenmeyi unutmayın.

Aracınızı korumak için yapmanız gerekenler sadece araç temizliği ile sınırlı değil. Uygun fiyatlarla aldığınız kasko poliçesi ile aracınızın yaşadığı pek çok hasarı telafi edebilir, aracınızla beraber bütçenizi de güvence altına alırsınız. Kasko sigortanıza uygun fiyatlarla sahip olmak için tek yapmanız gereken Sigortam.net’in poliçe sorgulaması formunu doldurmak veya 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramaktır.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL