Araç Çiziklerini Giderme Yöntemleri

Gözünüz gibi baktığınız aracınızı sabah çizilmiş halde bulsanız ne yapardınız? Araç sahiplerini bekleyen risklerin içinde çizikler en hafifi olsa da kimse en büyük mal varlıklarından biri olan aracının üzerinde çizikler görmek istemez. 

Sokaklara, otoparklara veya park alanı bulamayınca sıradan bir yere bırakılan araçlar her an çizilme tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor. Belki aracınızın yanına park eden aracın sahibi, mahallenin haylaz çocukları veya kendi dikkatsizliğiniz sonucu araç çizikleri oluşabilir. Can kayıpları ve büyük maddi giderler düşünüldüğünde oldukça ufak kaçan oto çizik sorununun hemen moralinizi bozmasına izin vermeyin.      

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızdaki çiziklere bakıp iç geçirmek yerine araç çiziklerinin gidermeniz için verdiğimiz yöntemleri değerlendirin, ustalıkla yok ettiğiniz çizikleri düşünüp kendinizle iftihar edin. 

Aracınızın yapılması gereken bazı tamirleri varsa ve siz kendi yapabileceklerinizi merak ediyorsanız; "Araç Tamiri için Sizin Yapabilecekleriniz" başlıklı yazımız inceleyebilirsiniz.

Araç Çiziklerini Gidermenin Basit Yöntemleri
 

Araç Çiziklerinin Derinliğini Belirleyin

Aracınızdaki çiziklerini gidermede sizin yapabilecekleriniz olup olmadığını öğrenmeniz için ufak çaplı bir testimiz var: bunu anlamak için tırnağınızı çiziğin üzerinden dik bir açıyla geçirin. Eğer tırnağınız çiziğe takılmıyorsa, araç çiziklerini kendiniz temizleyebilirsiniz. Eğer tırnağınız takılıyorsa; araç servisine başvurmalısınız.

Otomobilinizi Yıkayın

Testi geçtikten sonra otomobilinizi temizlemelisiniz. Çünkü; pis bir otomobildeki çizikleri temizlemek daha zahmetli olacaktır. Üstelik pis bir otomobilde çizikleri temizlemek isterken daha fazla çiziğe sebep olabilirsiniz. Bu yüzden önce otomobilinizi yıkayıp düzgün bir şekilde kurulayın. Sonrasında çizik olan bölgeyi suyla ıslatın.

Oluşan çiziğin derinliği de temizleme işleminde etkili bir faktördür. Eğer çiziğin derinliği hafifse, cilalama işlemini çok daha kolay yapabilirsiniz. Ama çiziğin derinliği fazlaysa, çizik yüzeyini zımparalamanız gerekiyor.

Pasta ve Cilalama

Çizik giderme işleminde en kolay ve etkili yöntem, çizik giderici ürünler ve pastadır. Araç yüzeyi için üretilen özel karışım pasta, boyayı belli oranda incelterek çiziklerin yok edilmesini sağlar. Pasta uygulamasından sonra yüzeyin matlığını gidermek amacıyla ciladan yararlanılabilir.

Cilalama yöntemi ile araç daha parlak bir görünüm elde eder. Cilalama yönteminin uygulanması için ise bir takım basit adımlar var: cila makinesini en düşük ayarda tutarak aracın çizik yüzeyine yayın. Daha sonra hızı yükselterek cilalayın. Bu şekilde çiziklerden dakikalar içerisinde kurtulabilirsiniz. 

Bütün bu yöntemler ufak çaplı çizikler içindir, her zaman bu kadar şanslı olmayabilir, aracınızın hasarını kendiniz gideremeyebilirsiniz. Bu yüzden tek başınıza başa çıkayamacağınız sorunlara karşı yapılabilecek en iyi şey, en doğru önlem kasko sigortası yaptırmaktır.

Kişilere geniş tercih seçenekleri sunan kasko sigortası ile hem büyük çaplı hasarları, kaskonuza dahil edeceğiniz mini onarım teminatıyla ufak araç hasarlarını bütçe kaygısına düşmeden giderebilirsiniz. 

Sigortam.net’in avantajlı kasko sigortaları, aracınızın başına gelebilecek her türlü hasarda yanınızda! Siz de hala kasko sigortanızı nereden alacağınızı bilmiyorsanız, Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapın, araç güvencenizi riske atmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL