444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Kasko Değerini Öğrenmek Neden Önemli?

16 Mayıs 2014

Araç kasko değeri, mevcut aracınızın  markası, modeli gibi kriterlere göre değişen, biçimlenen değerdir. Kaza, çalınma, yanma gibi birçok olumsuz durum karşısında aracınızın; yaşı, motor hacmi, model aralığı kriterlerine göre verilen değerdir.

Her arabanın, her yaş aralığının, her motor hacminin kendi aralığında bir kasko değeri bulunur ve bu araç sigorta sürecine etki eder.

Motor farkının olması da kasko değerini etkileyen değerlerdendir. Araç kasko değeri, araç kasko sigortası yaptırılırken yardımcı olur ve aracınızın motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında kullanılır. Düzenli olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından güncellenir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

2014 araç kasko değerleri hakkında bilgi almak için Sigortam.net’ten yardım alabilir, araç değerinizi ölçebilirsiniz. Araç kasko değerine bakarak hangi firmanın iyi araç kasko değeri verdiğini görebilir, araç kasko değeri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Olası kaza, çalınma, yangın gibi olumsuz durumlar karşısında önlem alabilmek için kasko sigortanızı yaptırın, araç kasko değeri ile fikir edinerek, hem cebinize hem aracınıza bir iyilik yapın. Aracınızı kaskosuz, kendinizi sigortasız bırakmayın.

Sigortam.net  ile aracınızın kasko sigortasını kasko değer listesi hakkında bilgi alarak yaptırın, aracınızı güvencesiz bırakmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.