Aracınızın Değerini Korumanın En İyi 8 Yolu!

Sevdiğiniz aracı alırken bütçenizden büyük miktarda para ayırdınız. Harcadığınız bu parayı düşünerek aracınızı da iyi bir şekilde korumanız ve uzun ömürlü olmasını sağlamanız gerekir. 

Arabanızın değerini koruyabilmesi için en başta aracınızı kullanma tarzınızı değiştirmeniz büyük katkı sağlayacaktır. Sonrasında aracın bakımı büyük önem taşır.

Arabanızın Görünümüne Önem Verin

Araç fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan biri aracın görünümüdür. Bu nedenle aracınızı düzenli olarak yıkatmalı ve her ay cilalatmalısınız. Bu şekilde aracınızın canlılığını yitirmemesini ve yüzeyinin pürüzsüz kalmasını sağlamış olursunuz. Arabanızın içinde de aynı titizliği göstermeniz gerekir. Ayrıca aracınızın koltuklarında kılıf kullanarak döşemelerinizi koruyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızın Bakımlarını Aksatmayın

Aracınızın serviste tüm bakımlarını yaptırarak, aracınızı satmayı düşündüğünüzde hem bu bakımları belgelemek hem de araç fiyatını yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Aracınızın rutin bakımlarını ihmal etmemeniz aracınızın çok daha güvenli olmasını sağlayacağı gibi, daha büyük masraflardan da sizi korumuş olur.

Arabanızı Aşırı Kullanmayın

Arabanızı alırken tabii ki kullanmak için aldınız fakat yaşına göre fazla kullanılan arabalar daha fazla yıpranır. Ayrıca arabanızı satışa çıkardığınızda kilometresinden dolayı fiyatı düşürmek zorunda da kalabilirsiniz. Bir otomobilin yılda 10-13 bin km yol yapması dünyada ve Türkiye’de normal kabul ediliyor.

Aracınızı Hava Şartlarından Koruyun

Otomobiller, hava şartlarından çok fazla etkileniyor bu nedenle aracınızı koruyun. Kar, güneş ve rüzgar aracın boyasını olumsuz etkiler. Aşırı soğuk hava şartları ise, aracınızın motoruna zarar verebilir. Mümkün şartlarda arabanızı çok soğuk ya da çok sıcak olmayan kapalı bir garaja park etmelisiniz. Eğer mümkün değilse, aracınızı gölge bir yere de park edebilirsiniz.

Aracınızda Yiyip İçme Alışkanlığından Vazgeçin

Arabada sigara içmemeye, yemek yiyip bir şeyler içmemeye dikkat etmelisiniz. Dökülen yiyecekler, sıvılar, sigara kokusu ve yanıkları geri dönüşümü zor olan konulardır. Ayrıca aracın içine sinen kokulardan kurtulmakta kolay olmayabilir.

Aracınızı Agresif Kullanmayın

Aracınızı sürüşe uygun olmayan yollarda kullanıp, ani frenleme ya da aşırı hız yapmanız hem aracınızı hem de maddi açıdan sizi yıpratır. Aşırı yıpranma, aşırı bakım, aşırı masraf ve aşırı servis ziyareti aracınızı satacağınız zaman kayıp olarak karşınıza çıkacaktır.

Aracınızı Uzun Yolculuklarda Kullanmayın

Sık sık uzun yolculuklar yapıyorsanız bu yolculuklarda kendi aracınızı kullanmak yerine araba kiralamayı tercih edebilirsiniz. Böylece araç kirası için bir bütçe ayırmak uzun yol sonrası kendi aracınız için yapacağınız masraftan az olacaktır. Ayrıca otomobilinizi satarken aracınız değerini kaybetmediği için yüksek fiyat isteyebilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL