Ne Sıklıkta ve Neden Araç Değiştiriyoruz?

Biz Türkler lüks ve yeni araç kullanmayı sever, bunu bir prestij göstergesi olarak görürüz. Ülkemizde araç değişikliği pek çok sebepten dolayı yapılabiliyor. Bu nedenler kişilere ve kişilerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösteriyor. Benzer şekilde araç değiştirme süreleri de farklılaşıyor.

Ülkemizde Araç Değiştirme Sıklığı

GFK’nin OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) adına sıfır otomobil alan 2 bin 546 kişiyle gerçekleştirdiği “Otomobil Alıcıları Takibi Araştırması’’ sonucunda ülkemizde araç değiştirme sıklığının 4 yılda bir olduğunu ortaya koydu. Otomobil sahibi olma kararı ile satın alma süreci arasında ise 4 ay bulunduğunu gösterdi.

Türkiye’de Araç Değişikliğinin 6 Nedeni

Kişileri araç değişikliği yapmaya yönlendiren nedenleri öğrenerek, siz de aracınızı değiştirirken bu noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

1. Kişinin İşine Güvenmesi

Kişinin araç değişikliğine gitmesi en çok işine güveniyor olmasından kaynaklanıyor. Kişinin kurumsal ve uzun yıllardır kaliteli hizmet veren bir şirkette çalışıyor olması ya da şirketin politikasına bağlı olarak uzun seneler aynı işte çalışacağını düşünmesi araç değişikliği yapmasına neden oluyor. Belli bir gelirin olması ve bu gelirin de devam edecek olmasının kişiler için en önemli kriter olduğu görülüyor.

2. Kredi Faizlerinin Cazip Olması

Araba almak uzun yıllar maddi birikim yapılmasını gerektirir. Dolayısıyla bu kadar uzun süre beklememek için belli bir miktar kredi çekmek araç almak isteyenler için iyi bir fırsat olmaktadır. Özellikle otomobil firmalarının “0 Faiz” ve uygun ödeme koşullarını içeren kampanyaları kişiler için tercih edilme sebebi olmuştur.

3. Kişinin Model Yenilemek İstemesi

Teknolojinin gelişmesi her konuda hızlı ilerlemelerin kaydedilmesini sağlıyor. Her yıl üretilen araç modelleri daha gelişmiş özellikleri ile müşterilere sunuluyor. Dolayısıyla bu durum model yenilemede etkileyici oluyor.

4. Kişinin Gelirine Güvenmesi

Kişinin mesleği ve bu doğrultuda elde ettiği ücret araç modelini yenilerken güven duygusu oluşturuyor. Ekonomik olarak zorlanmayacağından emin olduğu için bu konuda daha kararlı davranabiliyor.

5. Kişinin İhtiyaçları

Kişinin, örneğin çocuk sahibi olmasından dolayı araçtan beklentileri de değişebiliyor. Dolayısıyla bu durumda daha konforlu ya da daha geniş bir araç alma ihtiyacı artıyor. İşi nedeniyle sık sık şehir dışına çıkması gereken bir kişinin de yakıt tasarrufu en fazla olan aracı satın alma isteği de fazlalaşıyor.

6. Kişinin Gelirindeki Artış

Kişinin gelirinde düzenli bir artış oluyorsa, yapılan zamlar, primler vs. yeterliyse ya da terfi alma şansı yüksekse yine gelirine güvendiği için aracını yenileme isteği de daha fazla oluyor.

Yeni bir araç alırken etkilen olan noktaları öğrenmek için “Yeni Araç Alırken Etkili Olan 10 Kriter” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aracınızı yenilerken yukarıda saydığımız tüm bu kriterleri dikkatlice değerlendirmeniz ihtiyacınız olan araca daha kolay ulaşmanızı sağlar. Aracınıza gelebilecek hasarların masraflarını ise cebinizden ödememek için hemen Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın en uygun kasko fiyatları ile kasko sigortası satın alın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL