Araç Hasar Kaydı Sorgulamasının İkinci El Oto Alacaklara Faydası

İkinci el oto almak sıfır araba almaktan çok daha zordur. Çünkü kullanılmıştır ve hasar almış olma ihtimali çok yüksektir. Dolayısı ile bu durumda aracın detaylıca incelenmesi ve herhangi bir araç servisine de mutlaka gösterilmesi gerekir. İkinci el oto alırken dikkat edilmesi gerekenlere “İkinci El Oto Almanın İncelikleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulaması ise sizi en kesin sonuçlara ulaştırır. Almak istediğiniz aracın hasar kaydını yani daha önce kaza yapıp yapmadığını, yaptığı kazada aldığı hasarın boyutunu öğrenmenizi sağlar. Genellikle ikinci el araba satışlarında km düşük gösterilir. Halbuki araç daha fazla km yapmıştır ve alacak kişi bunu bilmeyecektir.

İşte kaza sorgulama işlemi sayesinde bu durumunda önüne geçiliyor. Çünkü araç kazası sorgulaması ile aracın hasar boyutu öğrenilirken, servis istasyonundaki son kilometre bilgisine ulaşılabiliniyor. Böylelikle satıcının sunduğu kilometre ile hasar sorgulama işleminin sunduğu kilometre karşılaştırılarak asıl doğru olan bilgi bulunuyor. Araç alacak kişinin cebinden fazla para çıkmıyor ve böylelikle bütçesi de korunmuş oluyor. 

Araç Hasar Kaydı Sorgulamasının 3 Önemli Faydası
 

  1. Yukarıda da söylediğimiz araç hasar sorgulaması gibi aracın görünmeyen hasar bilgilerini öğrenmenizi sağlar. (Kaza sayısı, hasar boyutu, kaza kusur oranı vb.) Bu sayede hasarsız sandığınız aracı almaz, boş yere para ödemezsiniz.
     
  2. Aracın gerçek kilometresinin öğrenilmesine olanak tanır. Böylece kilometresi düşük diye aldığınız araç sonradan sorunlar yaratarak sizi maddi ve manevi olarak zor durumda bırakmaz. 
     
  3. Aracın kaza bilgisi ile ilgili uzun araştırmalar yapmak durumunda kalmayarak kolaylıkla doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.
     

Sigorta Bilgi Merkezi bu uygulaması ile birçok kolaylık sağlamış oldu. Bunun için cep telefonunuzdan araç plaka numarasını veya şasi numarasını yazarak 5664’e göndermeniz yeterlidir.

Sigortam.net’ten en uygun fiyatlar ile araç kasko sigortası yaptırarak hasar durumunda rahat edersiniz. Sigortam.net’in hasar destek hizmetleri ile ilgili “Sigortam.net Hasarda Yanınızda!” yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İster kolayca 2015 kasko hesaplaması yapın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigorta uzmanlarımızın yardımı ile 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL