444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Kasko Sigortasında Teminat Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?

16 Ekim 2012
Aracınızı hem trafikte seyir haldeyken hemde park halindeyken korumanın en ideal yolu araç kasko sigortası yaptırmaktır.
 
araç kasko sigortasıSiz ne kadar dikkatli olursanız olun, trafikte oluşacak riskleri her zaman hesaplayamayabilirsiniz. Bu nedenle beklenmedik kazalara karışma, haklıyken haksız duruma düşme olasılıklarınız her an gerçek olabilir. 
 
Bir kazada karşı taraf hatalı ise sizin açınızdan maddi bir sorun yoktur. Ancak hatalı sürücü siz olduğunuzda hasar maliyetleri cebinizi yakacak boyutlara ulaşabilir. Standart bir kasko poliçesi ile kaza sonucu oluşabilecek zararlar dışında, aracınızı yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs edilme ile yaşanacak zararlara karşı da güvenceye almış olursunuz. 
 
Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Bu nedenle sigorta şirketlerine göre değişen farklı teminat kapsamları bulunmaktadır. Örnek olarak, bir şirketin kasko poliçesinde standart olarak verilen sel teminatı, bir başka şirketin kasko poliçesinde ek teminat olarak sunulabilir. Bu durumda da doğal olarak farklı ücretlendirmeler görülebilir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko Teminatı Dışında Kalan Durumlar

 
Bütün kasko ödemeleri yalnızca teminat kapsamına dahil olan durumlar için yapılır. Şirketlerin teminatları, kapsamları, limitleri verdikleri hizmetlerin içerikleri birbirinden farklı olsa da kasko sigortası bazı durumlarda ödeme yapmaz. Poliçelere kasko teminatı olarak dahil edilmeyecek durumlar Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından “Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları” belgesinde açıklanmakta olup tüm sigorta şirketleri için geçerlidir. 
 
Bu durumlar:
 
- Uyuşturucu madde kullanımı ya da Karayolları Trafik Kanunu'nun yasakladığı miktarda içki alınması, 
- Aracı kullanmak için gerekli sürücü ehliyetine sahip olmayan kişiler tarafından kullanılan araçlarda meydana gelen zararlar,
- Taşıma haddini geçen araçların zararları,
- Aracın rutin bakım hizmetlerini almamış olması, yağsız, susuz kalması, donma, paslanma ve çürümesi nedeniyle meydana gelen zararlar,
- Aracın orijinalliğini bozan, sonradan yapılan değişikliklerden kaynaklanan zararlar,
- Olağanüstü durumlar olarak nitelendirilen, savaş, istila, düşman işgali gibi olaylardan doğacak hasarlar, 
- Nükleer yakıttan veya yakıtın yanması sonucu nükleer atıklardan dolayı doğan zararlar,
- Aracın bir hasar veya zorunluluk nedeniyle taşınması, çekilmesi dışında, taşıtın kendi gücü ile girip çıkabileceği, deniz, nehir ve havada taşınması sırasında (ruhsatlı sefer yapan gemiler ve trenler hariç) uğrayacağı zararlar olarak belirlenmiştir. 
Trafikte güvenle yol almak için mutlaka kasko poliçenizi yaptırın ve günü gelmiş poliçelerinizi yenileyin. Teminat ödemesi yapıldığı sırada, hasarınızın teminat dışında değerlendirilmemesi için belirtilen şartları yerine getirdiğinize daima dikkat edin.
 
Aracınız için en uygun kasko poliçesini ve en doğru teminatları karşılaştırmalı olarak görüp inceleyebilmek için hemen online kasko teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.