Araç Kasko Bedeli Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Araç kasko, trafikteki tüm araçların yaptırması gereken bir sigortadır. Zorunlu değil diye düşünebilirsiniz. Evet zorunlu bir sigorta değildir ama ülkemizdeki trafiği ve kazalarını düşündüğünüzde sizce gerekli değil mi?

Hergün haberlerde gördüğünüz, duyduğunuz kazalara siz de karışabilirsiniz. Siz deneyimli bir sürücü olsanız bile her sürücü aynı özellikleri taşımaz. Günümüzde özellikle metropol şehirlerde yaşanan kazaların çoğu dikkatsizlikten meydana gelmektedir. Siz yapmasanız da başka bir aracın size çarpıp kaçması büyük masrafları da beraberinde getirir ve bu masrafları ödeyecek olan sadece siz olursunuz.

Belki de bu hasarı karşılayacak maddi gücünüz olmayacak ve borç almak zorunda kalacaksınız. Dolayısıyla maddi çıkmaza girerek daha fazla yıpranacaksınız. Bunları yaşamanın üzüntüsünü de tatmaktansa kasko yaptırarak az primler ödemeniz daha doğru olacaktır. Emin olun ki kasko fiyatları yalan yanlış ortaya atılan sözlerde olduğu gibi çok yüksek değildir. Her sigorta şirketinin araç kasko bedelini hesaplama şekli farklıdır. Baz aldığı kriterler hemen hemen aynı olmakla birlikte kasko bedelini etkileyen oranlar değişebilmektedir. Kasko indirimleriyle ilgili “Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?” yazımızı incelemenizi öneriririz. Bazı özellikler için indirim yaparken bazıları için de fiyatı yükseltebilirler. Bu özelliklerin neler olduğuna gelirsek;

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç Kasko Bedeli Hesaplanırken Dikkate Alınan Özellikler

  • Aracın yaşı dikkate alınır. 2005 model bir araca farklı, 2014 model araca farklı bir fiyat teklifi sunulur.
  • Araç sürücüsünün yaşı da önemlidir. Genç, yeni araç kullanmakaya başlıyan bir sürücü ile 10 yıldır araç kullanan biri için farklı fiyatlar verilir.
  • Aracın bağlı olduğu il etkilidir. Trafiği yoğun metropol şehirlerdeki araç için sunulan fiyat ile trafikteki araç sayısı oldukça az olan bir şehirdeki araç için verilen teklif farklı olur.
  • Geçmişte hasarı çok fazla olan bir sürücüyle hasara hiç karışmamış bir sürücünün kasko fiyatları arasında büyük fark olacaktır.
  • Bireysel araçların kasko sigortası fiyatları ile ticari araçların kasko fiyatları arasında farklılıklar vardır.
  • Lüks araçların yapılacak kasko fiyatları ile düşük modelleri araçların kasko fiyatları aynı olmaz.
  • Ek teminatları fazla alan birinin poliçe fiyatı belli birkaç teminat ekleten birinin poliçe fiyatıyla çok farklı olacaktır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Konuyla ilgili “Araç Kasko Bedeli Hesaplaması Nasıl Yapılır?” yazımızı da inceleyebilirsiniz. Sizin kriterlerinize en uygun olan ve fiyat açısından da bütçenize en uygun kasko fiyatlarını görmek için Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama işlemini 3 dakikada gerçekleştirin. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta yaptırın.

Benzer İçerikler

Axa Sigorta Lacivert Kasko

Axa...Sigorta Lacivert Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

A)Araç...Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek...amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile...belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı...olarak bulunmaktadır. -Kişisel eşyalar, -Kullanım ve gelir kaybı, -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile...değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko...ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve...muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar* *Hayvanların vereceği zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım...imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı...özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir.  Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı cam servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam...değişimlerinde %25 muafiyet uygulanır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer...Belirleme Uygulaması

Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden...en az 3 adet fiyatın ortalaması alınır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber...gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta...Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.