Araç Kasko Sigortası

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, aracınız hareket halinde ya da durur haldeyken, kullanan kişinin iradesi dışında kaza yapması, çarpması, çarpılması veya yanması nedeniyle oluşacak hasarları teminat altına alan, isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Trafiğe çıkmadan önce araç kaskonuzu yaptırarak trafikte güvenle seyredebilirsiniz.

Araç kasko sigortası çok önemli ana teminatlarla aracınızı korumaya alır. Bu ana teminatlar şunlardır:

·         Çarpma,

·         Çarpılma,

·         Yanma,

·         Çalınma ve çalınmaya teşebbüs edilmesi,

·         Devrilme

Bütün bu ana teminatların yanında, kasko poliçesi teminat kapsamı, ihtiyaca göre alınacak ek teminatlarla genişletilebilir.

Ek teminatlara örnek olarak, sel ve su baskını teminatı, deprem ve yanardağ püskürmesi teminatı, grev, lokavt, kötü niyetli halk hareketleri ve terör teminatı, ferdi kaza teminatı gibi teminatlarla standart bir kasko poliçesinde yer almayacak, ama başınıza gelmesi durumunda önemli maddi giderlere sebep olabilecek riskleriniz için önceden önlem almış olursunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Bedeli Nasıl Belirlenir?

Ülkemizde araç kasko bedeli, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından araçların marka, model ve üretim yılına göre hazırlanan araç kasko değer listesi esas alınarak tespit edilir. Ses, iletişim ve görüntü cihazları ile standart dışı veya ilave olarak yer alan radyo-teyp, telefon, televizyon, klima gibi cihazlar için kasko bedeli ayrıca hesaplanır.

Kasko değer listesine ulaşmak için tıklayınız

Araç kaskosu, özel olarak belirtilmemişse Türkiye sınırları içinde ve bir yıl süre ile geçerlidir. Her yıl yeni bir kasko bedeli üzerinden yeniden hesaplanarak işleme alınır.

Her yıl yenilenen kasko poliçesi, sigorta priminin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa, peşinatın ilk taksitinin teslim edildiği andan itibaren, sigortacının sigortalıya, poliçesini teslim etmesi ile birlikte başlar. Prim borcu sigortalı tarafından sigorta şirketine belirlenen tarihten sonraki 30 gün içinde ödenmezse sigorta şirketi sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Kasko sigortası, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye saati ile öğleyin saat 12.00'da başlar ve 365 gün sonra öğleyin saat 12.00'da sona erer.

Prim ödemlerinizin düzenli ve zamanında yapılmış olması, ihtiyacınız olduğunda kaskodan tam olarak faydalanabilmeniz açısından öncelikli bir konudur.

Aracınız için en uygun kasko poliçesini ve en doğru teminatları karşılaştırmalı olarak görüp inceleyebilmek için  hemen online kasko teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL