Araç Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi

İsteğe bağlı olarak yaptırılan ve aracımızı pek çok riske karşı koruma altına alan kasko sigortası, risk anında en büyük yardımcımız. Peki kasko poliçenize yıl boyunca ihtiyaç duymamanız halinde bir sonraki yıl önemli oranlarda kasko hasarsızlık indirimi alabileceğinizi biliyor musunuz?

Bilindiği gibi araç kasko poliçeleri bir yıllıktır ve her yıl yeni araç değeri ve sigorta bedeli üzerinden yenilenir. Sigorta şirketinize bir sigorta yılı içinde herhangi bir tazminat talebinde bulunmamış olmanız durumunda, hasarsızlık indirimi dediğimiz, her yıl kademeli olarak sizin lehinize artan oranda indirimler almakla ödüllendirilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık konusunda her sigorta şirketinin kendine göre farklı tanım ve uygulamaları olmakla birlikte, yılda bir defa oto camları, yüzdesi belirlenmiş mini onarımlar gibi hasarların talebi ve ödenmesi durumu, genelde birçok sigorta şirketinde hasarsızlığı etkilemez.

Hasarsız geçirdiğiniz poliçe süresinde alabileceğiniz hasarsızlık indirim oranlarını ve hasarsızlık indirimini bozmayan durumları öğrenmek için tıklayın.

Hasarsızlığın içeriği konusunda tüm sigorta şirketlerinin birleştiği ortak görüş %100 rüculu durumlardır. Yani gerçekleşen risk için sizin hiçbir kusurunuzun olmaması, karşı tarafın 8/8 kusurlu olduğu hallerdir. Böyle hasarlarda sigortalının kusurunun olmadığını resmi olarak kanıtlaması koşulu ile, sigortalı hem hasar tazminatını alır hem de poliçesindeki hasarsızlık indirimi devam eder. Kazanılmış bir hasarsızlık indirimi hasar gerçekleşene kadar devam etmektedir.

Aracınızı ya da şirketinizi değiştirmenizin indirim hakkınıza olumsuz bir etkisi olmaz. Yani yeni satın aldığınız bir araca kasko sorgulama ile poliçe yaptırırken kazanılmış hasarsızlık indirimi hakkınızı yeni aracınızın kasko poliçesinde kullanabilirsiniz. Bu durum sigorta poliçenizin yenilemesini başka bir şirketten yaptırmanız durumunda da geçerlidir. Sigorta şirketlerinin hasarsızlık durumu ile ilgili tüm kayıtları, Sigorta Bilgi Merkezi olan TRAMER’de ortak bir havuzda toplanmakta ve gerektiğinde otomatik olarak alınıp yenilemelerde düzenlenecek olan poliçeye yansıtılmaktadır.

Hasarsızlık İndiriminde Koşullar Nelerdir?

Sigortalı aracın karıştığı kazada sürücünün hiçbir kusurunun olmadığı hasarlar, hasarsızlığı bozmayan ve tüm sigorta şirketlerinde uygulanan tek hasarsızlık gerekçesidir.

Radyo teyp ve cam kırılması hasarlarında ise uygulama biraz farklılaşabilmektedir. Bu hasarlar bazı şirketlerde bir kereye mahsus olmak üzere hasarsızlığı hiç bozmazken bazı sigorta şirketlerinde hasarın bozulmasına sebep olur.

Genellikle yılda bir – iki kez olan şirketlerin özel hasar noktalarından verilen hasar hizmetlerinde onarılan ve mini onarım hizmeti kapsamındaki hasarlar da sigortalıların hasarsızlığını korumaktadır.

Bazı sigorta şirketleri aracın dış ve iç yüzeylerinde meydana gelen sıyrık, çizik ve yama gibi hasarları hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Ancak bu uygulama, yaygın değildir. Sadece bazı sigorta şirketlerinin hizmetleri kapsamındadır.

İkinci ve daha sonraki yıllarda kazanılan hasarsızlık indirim hakları, yine sigorta şirketlerinin uygulamalarına bağlı olarak bir hasarla tamamen kaybolmamakta, hasarsızlık yılı ve indirim oranları tablosunda önceki basamaklara doğru gerilemektedir.

Kaskonuzu Yaptırın, Risklere Karşı Bütçenizi Koruyun!

Günü gelmiş kasko poliçelerinizi yenilemeye ve ödemelerinizi zamanında yapmaya özen gösteriniz. Bu sayede trafikte ya da park halinde aracınızın başına gelebilecek tüm risklere karşı bütçenizi koruma altına alabilirsiniz. Yüksek maliyetli hasar masraflarından korunmak için kaskosuz trafiğe çıkmayın!

Peki kasko sigortası için en uygun fiyatlara nasıl ulaşırsınız? Cevap Sigortam.net’te. İnternetten kasko teklifi alarak internete özel indirim avantajından yararlanabilirsiniz. 2 dakikada kasko teklifi alın, tüm teminat ve fiyat detaylarını tek bir ekrandan karşılaştırın.

Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak sigorta uzmanlarımıza merak ettiklerinizi sorabilir, kaskonuzu telefonda satın alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL